pondělí 18. dubna 2016

Pohřebiště obětí - John SandfordVrah všech obětí musel být někdo, koho sousedé vídali každý den     Layton Burns junior konečně našel vhodné místo, kde se může poprvé pomilovat se svou dívkou. Je to opuštěná farma uprostřed kukuřičného pole. Je tu hezky a ticho, jen tu něco velice páchne... Hoch se o puchu zmíní zástupci šerifa a ten po prohlídce pozemku objeví něco strašného – v zásobníku na vodu je nacpáno tělo. Pak objeví další a další.
     Než se případ dostane k Lucasi Davenportovi, najde policie patnáct mrtvol. A jako by to nestačilo, Lucas učiní při pátrání vlastní zneklidňující nálezy. Oběti byly zabíjeny každý rok jedna. Jak to, že je nikdo nepotrádal? Jisté je, že vrah musel být místní. Možná to byl někdo, koho sousedé vídali každý den.


     Přestože od začátku víme, kdo je vrah, kniha mě udržovala neustále v napětí a velice dobře se mi četla, navzdory tomu, že detektivky zrovna nejsou úplně můžánr.

   Hlavní hrdina, policista Lucas Davenport je sympaťák, trošku playboy, ale v knize žije ve spořádaném manželství s lékařkou a velmi si rozumí s její dcerou, která se, jak se zdá, chystá také na dráhu policistky. Má smysl pro fair play a je dobrým parťákem pro své kolegy policisty. Dobrý vztah má i se svojí kolegyní Catrin Mattssonovou, která na svoje kolegy působí jako „tvrďačka“.

     Policisté i veřejnost jsou velmi rozrušeni a pobouřeni nálezem tak velkého množství mrtvých těl a Lucasova touha co nejdříve dopadnout vraha je o to víc podnícena, když vrah chladnokrevně zavraždí i jeho kolegy.

     Zajímavý je i pohled z pozice vraha, který díky svým pudům nezná hranice a taky není duševně úplně v pořádku, což se dozvíme v jednom okamžiku, který mě osobně docela šokoval.


     Tento román je již čtyřiadvacátým dílem série o obětech, které spojuje postava kriminalisty Lucase Davenporta. Pohřebiště obětí je moje první kniha od tohoto autora píšícího pod pseudonymem, s vlastním jménem John Camp, držitele Pulitzerovy ceny a určitě mě zaujala natolik, že si ráda přečtu i jeho další romány z této série.2 komentáře:

  1. Od autora jsem zatím nic nečetla, ale asi se po něm podívám :)

    OdpovědětVymazat
  2. Už jsem taky měla v ruce v knihovně jeho další knihu, ale musím nejdřív přečíst tu hromadu co tu už mám :)

    OdpovědětVymazat