pátek 15. dubna 2016

Krotitel - Camilla Läckberg

     Když je na zasněžené silnici u lesa sražena patnáctiletá dívka, všichni jsou šokováni. Taková brutální zranění svědčí o velké krutosti pachatele. Viktoria je ale jen jednou z několika zmizelých dívek. Patrika Hedströma a jeho kolegy čeká spousta práce, ale nemohou se stále pohnout z místa.

     Patrikova manželka Erika chce napsat knihu o ženě, která před lety zavraždila svého muže. Navštěvuje ji ve vězení, ale Laila je uzavřená a ještě nikomu neřekla, jak to tehdy všechno bylo. Bez její spolupráce Erika nemůže pokračovat, a proto se rozhodne pomoci manželovi s jeho případem. Je totiž velmi bystrá a již několikrát mu ve vyšetřování pomohla. Jak do sebe postupně zapadají kousky skládačky, otevírá se před námi příběh plný násilí, táhnoucí se napříč generacemi. Příběh několika životů  a také matek trpce snášejících svůj osud a chránících své děti.

     V knize sledujeme osudy několika rodin ze současnosti, práci Patrika a jeho týmu a do toho se prolínají krátké úryvky vzpomínek Lajly. 

   Knihu jsem četla se zatajeným dechem, místy mi běhal mráz po zádech, ale byla jsem neustále nucena číst dál. Konec jsem trošku předvídala ale stejně byl nakonec překvapivý. Doufám také, že se dočkáme pokračování.

4 komentáře:

 1. Chtěla bych si pořídit celou sérii, zatím mám právě Krotitele a Andělíčkářku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky bych si ráda ještě něco od ní přečetla. Dřív jsem detektivky skoro vůbec nečetla, ale teď mě to začalo dost bavit :) Děkuji za komentáře :)

   Vymazat
 2. Mně se knížka taky líbila, ale škoda, že ses nerozepsala - čekala jsem recenzi a tohle podle mě recenze není :/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za komentář, příště to napravím a víc rozepíšu:) Na druhou stranu u detektivky je to těžší, neprozradit moc z děje.

   Vymazat