středa 8. června 2016

Knižní přírůstky - březen


Jelikož jsem blog spustila v dubnu, ale už v březnu jsem jej tvořila, rozhodla jsem se, že rubriku Knižní přírůstky začnu od března :) Takže trošku opožděně přidávám knihy, které jsem si pořídila v březnu.


Březnové přírůstky jsou všechny z Levných knih :)Šepot - Isabel Abedi


     Šepot, tak Noa pokřtila pět set let starý zanedbaný dům na venkově, v němž má strávit prázdniny se svou matkou. Ze staré budovy vyzařuje něco hrozivého, ale zdá se, že kromě Noi to nikdo nevnímá. Starý dům obklopuje neskutečné ticho, tísnivé a nebezpečné. Když do něj Noa poprvé vstoupí, ovládne ji strach a zvědané očekávání. Přesto, jako by nikdo kromě ní netušil, že stará budova skrývá dlouho opatrované tajemství...

Staré domy mě pořád fascinují, tak jsem zvědavá. Jen jsem někde četla, že knížka je určená spíš pro mládež. Uvidím po přečtení :)


Dívka z 6E - Alessandra R. Torreová


     Deanna Maddenová alias Jessica Reillyová je přitažlivá mladá žena, která si na živobytí vydělává poskytováním virtuálního sexu na internetovém livechetu. U klientů je oblíbená a na svou finanční situaci si díky lukrativní práci rozhodně nemůže stěžovat. Ale Deanna ve skutečnosti není tou rozvernou slečnou, za kterou ji její online známosti považují. Už tři roky se nikoho nedotkla, už tři roky neopustila svůj byt. Už tři roky volí dobrovolné uvěznění a minimální kontakt s vnějším světem, protože jen tak dokáže ovládat nutkání, se kterým se musela naučit žít. Nutkání zabíjet.

     Temný erotický thriller nám umožňuje nahlédnout do života i myšlenek ženy stižené zhoubnými vražednými touhami a současně poodhalit roušku obklopující výnosný, a přesto mimo hranice branže téměř neznámý svět virtuálních erotických služeb.


      Dívka z 6E mě hodně bavila, v nejbližší době přidám recenzi.


Strom ztracených vzpomínek - Sahar Delujani 


     Strom ztracených vzpomínek je nadčasové drama o třech generacích rodiny zmítané událostmi, a přesto pevné v kořenech jako strom, který stojí na zahradě jejich rodného domu. Je to strhující vyprávění o osudech žen, mužů a dětí v porevolučním Íránu, kteří nesmírně toužili žít normální život, studovat, milovat, vychovávat děti, prožívat běžné denní radosti i starosti. Bojovali za změnu, věřili v nový lepší život, ale osud je nemilosrdce a krutě srazil na kolena. Ale právě rodina a láska jim pomohly znovu vstát, hledat nové cesty a nové naděje mnohdy daleko od svých nejbližších. Pouto s rodnou zemí a těmi nejbližšími se nepodařilo přerušit ani vězením, ani odloučením, ani smrtí.
     Autorka čerpala ze skutečných zážitků svých přátel a své rodiny. Jejich příběhy před námi ožívají jako na filmovém plátně. Hrdinové jsou nesmírně živí a uvěřitelní. Čtenáře nenechají ani na chvíli v klidu.


     Na tuto knihu se moc těším, miluji rodinné ságy a zajímají mě romány z tohoto prostředí, o němž se u nás stále moc neví.


Posedlost - Katherine Howeová


     V posledním ročníku Akademie svaté Jany v Danversu v Massachusetts to pořádně vře. Studentky se připravují na pohovory na vysoké školy, soupeří o to, která z nich skončí jako nejlepší absolventka ročníku, prožívají první lásky. Všichni očekávají, že dívky velký tlak zvládnou. Jenže se mýlí.
    Nekorunovaná školní královna se uprostřed hodiny zhroutí s podivnými křečemi a tikem. Lékařská záhada. Nemoc se ale vzápětí rozšíří a brzy začíná stejnými symptomy trpět stále víc studentek exkluzivní dívčí střední školy. Mají křeče, ztrácejí vlasy, dostávají prudké záchvaty kašle. Školu svaté Jany zachvátí panika, šíří se klepy a dohady, propuká hysterie.
     Případu se chytnou média a vypuku horečnatá snaha odhalit příčinu potíží studentek. Může za to očkování? Znečištění životního prostředí? Stres? Nebo to snad dívky jen předstírají? Jedině Colleen, která pracuje na zvláštním projektu o čarodějnických procesech v Salemu, si uvědomuje zvláštní shodu okolností. Jejich město se kdysi dávno jmenovalo Salem, a už před třemi sty lety tu skupina děvčat trpěla podobnými příznaky...

 Čarodějnictví...Den, kdy se potkali - Petr Hugo Šlik 


     Co všechno se vám může přihodit během jediného dne? Dva hrdinové této knihy, mladý muž a mladá žena, se dozvědí leccos o sobě i o svých blízkých a uprostřed rušných pražských ulic zahlcených všudypřítomnou reklamou zažijí nejeden rozhovor, který bude mít zásadní vliv na jejich další osud. To nejdůležitější setkání je ovšem čeká až večer...

Má noc je tvůj den - Melanie Rose 


     Jessiku Taylorovou zasáhne za bouřky blesk. Když se pak ale v nemocnici vzbudí, všichni jí tvrdí, že je jakási Lauren, vdaná matka čtyř dětí. Lékaři její protesty přičtou ztrátě paměti a Jessice nezbývá než odjet s manželem (kterého ovšem nikdy předtím neviděla).
    To horší má ale teprve přijít. Zatímco jako Lauren spí, jako Jessica vede dál svůj život svobodné slečny. Chodí do kanceláře, venčí svou fenku, baví se s kamarády. A kdykoliv usne jako Jessica, probudí se coby uhoněná matka s horou problémů. Jedním z nich je maličký Teddy s mozkovou dysfunkcí, pak manžel Grant, který nejspíš něco tají, umíněný mladý muž, který byl zřejmě jejím milencem...
     Je toho zkrátka dost a jedna duše ve dvou tělech má co dělat, aby to všechno zvládla. S láskou jde ale všechno. Dokonce i nemožné.

     Tento románek vhodný do kabelky může být zábavný. Nebude to žádné veledílo, ale ten námět mě zaujal :)Četli jste nějakou knížku a jak se vám líbila? 

5 komentářů:

 1. Má noc je tvůj den mě zaujala taky. Podívám se po ní.
  Kateřina
  trojtecka.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 2. Posedlost mám taktéž doma, ale ještě jsem se k ní nedostala i když se na ni moc těším. Ale už se blíží prázdniny, tak snad:))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je právě problém, člověk by chtěl všechno přečíst, ale kde brát tolik času :)) Mám toho taky tolik nachystaného :)

   Vymazat
 3. Myslela jsem, že mám LK projeté důkladně, ale knížku Má noc je tvůj den jsem tam vůbec nezaregistrovala :) Přeji pěkné čtení :)

  OdpovědětVymazat