pondělí 25. července 2016

Ostrov poslušnosti - Marina Anderson

    

Téměř celý děj knihy se odehrává v luxusním zařízení Ostrov poslušnosti, kam přijíždí lidé, kteří ve svém životě zaujímají vedoucí postavení, které jim ale komplikuje jejich osobní život. Nejsou schopni se podřídit svým partnerům. Proto se v jedno nebo dvouvíkendovém kurzu učí, jak se zcela odevzdat svému protějšku, plnit příkazy a následně přijmout trest za neposlušnost.

     Účastníci kurzu na Ostrově jsou nuceni dodržovat mlčenlivost, a proto, když hlavní hrdinka Natálie Bowenová dostává od své přítelkyně doporučení a pozvání na Ostrov, je absolutně v šoku z toho, co ji tam čeká a co je nucena dělat.

     Naučí se Natálie vzdát se vedení ve svém sexuálním životě a jak to dopadne s jejím sexy učitelem, který s ní má sakra hodně práce? Navíc, když jakékoli vztahy mezi účastníky a personálem jsou nepřípustné?

    Ostrov poslušnosti je kniha plná sexu, ale nevyznívá vulgárně a dobře se čte. Nelze od ní čekat nic jiného než pobavení, možná inspiraci k oživení sexuálního života. Sexuální scény jsou popsány s velkou otevřeností, na to je třeba se připravit a rozhodně to není čtení pro puritány.

    Závěr je mírně nedotažený, z mého pohledu za dva dny člověk nezmění své sexuální preference nebo zvyklosti,  ale myslím, že tohle nebylo hlavním záměrem knihy, stejně tak jako řešení vztahu hlavních hrdinů, které na mě působí trošku křečovitě a nereálně. Hlavním záměrem byl podle mě spíš popis sexuálních scén, kterých si užijete dosytosti. Tudíž jako  odpočinkovou knihu na dovolenou mohu doporučit, ale nic hlubšího v ní nehledejte.

Žádné komentáře:

Okomentovat