stránky

neděle 7. srpna 2016

Bez duše - Eva Molíková


Anotace: Susan Lerrisová si nikdy nemyslela, že je dítě štěstěny. Ovšem, když ji o ruku požádal muž, kterého nadevše milovala, zdálo se tak snadné tomu uvěřit. Stačil ale pouze jeden večer, aby přišla o všechno. Její nejbližší byli najednou mrtví a ona nechápala důvod. O to horší bylo zjištění, že právě ona je z jejich smrti obviněna. Jenže udělala to? Sama moc dobře věděla, že potom co se z ní stalo se dalo uvěřit jenom jediné odpovědi.

James Rogers by za snoubenku dal i život. Tak velká byla jeho láska, a přesto se otřásla v základech během jediného večera. Je možné někoho nenávidět a zároveň milovat? James věděl, že ano. Jenže chuť po pomstě mu nedala zapomenout a už vůbec ne odpustit. Co na tom, že ji miluje?! Člověk by neměl milovat stvůru a právě tou se ona stala!    Na mladou spisovatelku Evu Molíkovou, nyní píšící pod pseudonymem Molly Crow jsem narazila náhodou, když nabízela svoji knihu k recenzi. Už tenkrát, když jsem si přečetla pár ukázek, jsem si říkala, že by to mohlo být zajímavé čtení. Ale měla jsem tenkrát krátce po čtení jiné prvotiny mladinké autorky na podobné téma, které bylo pro mě utrpením a následné psaní ne právě lichotivé recenze, mě odradilo a tak jsem si řekla, že to nechám být.

    Nicméně poté přišlo pár oslavných recenzí a znovu nabídka na recenzní výtisk a to už jsem neodolala. Kniha přišla vzápětí i s milým věnováním a podpisem autorky, kterého si nesmírně cením. A tak jsem se pustila do čtení.

    Hned v úvodu nás hlavní hrdinka Susan obeznámí se svojí ne právě záviděníhodnou situací, ve které se právě nachází a hned vzápětí se začínáme nořit do jejího příběhu. Příběh je rozdělen na kapitoly. Na začátku každé nás nejdřív Susan seznámí se svými pocity a poté následuje další vyprávění.

    Přiznám se, že jsem se nejdřív nemohla do knihy začíst. Susan chystá svatbu s Jamesem a navštěvuje večírky. Na jednom z nich potkává tajemného muže, který je jí natolik uchvácen, že ji zatouží mít a tato touha spustí lavinu dalších událostí. Trošku jsem pak čekala větší snahu tohoto muže získat Susaninu přízeň.  Susan se mi zdála mírně naivní, ale sympatické bylo, že i přes vše, čím se stala nepřestala milovat svého snoubence, stejně tak jako on ji.

Jakmile poprvé ucítila na jazyku tu chuť, panenky se jí protočily slastí. Nic jiného ji nezajímalo. Chtěla víc. Potřebovala víc.

    Když do hry vstupuje inspektor Casler, poznáváme další milostnou dvojici, která tuto knihu okoření. Autorka v jednom rozhovoru uvádí, že ji při psaní neustále svádělo více rozvíjet i tuto linii příběhu, což se ani nedivím. Inspektor Casler byl sympaťák a já jsem mu velmi fandila.

    Jelikož čtenáři od začátku tuší, stejně tak jako inspektor, kdo je skutečným viníkem, nejvíc mě zajímalo, jak to dopadne s hlavními hrdiny. Tady už jsem hořela zvědavostí a fandila Susan a Jamesovi v jejich boji o lásku a existenci.

Milovali se jako šílení. Sotva skončili a museli znovu. Ani jeden z nich se nemohl nabažit toho druhého. Možná to bylo tím, že pokaždé, jakmile skončili, uvědomili si, že by to taky mohlo být naposledy, a ta představa se ani jednomu vůbec nezamlouvala.

     Protože nás autorka neustále mistrně mátla, jakže to nakonec skončí,  opravdu jsem to netušila téměř do poslední stránky. Dokonce mě i napadlo, jestli nebude ještě přece jen pokračování. Závěr mě překvapil a potěšil, i když bych čekala některé pasáže více objasnit, ale nechci prozrazovat děj.


    Co říct na závěr. Na tohle téma jsem už přečetla hodně knih a je zajímavé sledovat, jak si s ním každý spisovatel poradí po svém. Tady se Molly podařilo stvořit bytosti, které přesto tak úplně bez duše nezůstaly, což je dobře. Máme tu napínavý detektivní příběh, v němž nás na závěr také čeká jedno překvapení. Lásku jako trám, která překoná všechny překážky a  také erotiku, která k lásce neodmyslitelně patří.  Tyto pasáže mě také hodně bavily a je dobře, že tam jsou. Takže všechny předpoklady pro zábavu na letní, podzimní i zimní večery.


    Ještě jednou bych chtěla poděkovat Molly za zaslání její knihy, těším se na další a všem čtenářům přeji při čtení příjemnou zábavu, která je určitě čeká.

2 komentáře: