pátek 16. září 2016

Knižní přírůstky - duben

Musím dodělat resty… Knihy se mi tu kupí, tak hurá do toho, ať to odsýpá. Sice trochu se zpožděním, ale přece…


Zásilka z Knižního klubu

Spolu s objednanými knihami mi přišel slevový leták a tam mě zaujaly knihy za super ceny, takže jsem nemohla odolatJitra v Dženínu - Susan Abulhawaová

Anotace: Rodina Abúlhedžájových žije v malebné palestinské vesničce a živobytí jim už po generace zajišťují jejich olivové háje. Po vzniku státu Izrael v roce 1948 však náhle ztrácí svou půdu i domov a jsou násilně vystěhováni do utečeneckého tábora v Dženínu. Návrat na původní území se čím dál jasněji jeví jako nemožný a rodina navíc přichází o malého chlapce, jehož unese izraelský voják, aby ho se svou neplodnou manželkou vychovával podle židovských tradic.

Jitra v Dženínu jsou poutavou ságou o trpkých osudech čtyř generací jedné palestinské rodiny, která ztratila všechno krom naděje, že se jednoho dne znovu vrátí do svého domova, odehrávající se na pozadí více než šedesát let trvajícího izraelsko-palestinského konfliktu - jednoho z nejkomplikovanějších konfliktů současnosti, který rozdělí nejlepší přátele a bratry postaví se zbraněmi v rukou na opačné strany barikády.

Někde jsem četla, že je to moc krásná knížka, tak se těším. Tyhle ságy mám moc ráda. Navíc má kniha moc pěknou obálku.
Království nevinnosti - Rebecca Colemanová

Anotace: Svět, jak jej dětem ukazuje waldorfské školství, je průzračně čistý, nezkažený, nabízející každému nespočet příležitostí pro rozvoj vlastní kreativity. Tomu zasvětila život učitelka Judy MacFarlandová. Říše snů a nadějí, natolik vzdálená od světa, v němž žije ona sama - s manželem, který ji ignoruje a vypěstoval si závislost na lécích, synem, s nímž se jen hádá, a dcerou studující vysokou v jiném městě. Život jí utíká mezi prsty.

Když se však ve škole objeví šestnáctiletý Zach Patterson, zahlédne citově vyprahlá Judy odlesk chlapce, kterého jako dítě milovala. A protože Zacha, jak se zdá, i ona přitahuje, je zralá žena ochotná rázem zapomenout na všechny zásady, kterými se až doposud řídila. Věřila jim však doopravdy?

Co začíná jako nevinné milostné dobrodružství, se záhy obrátí v drama. Hraje Judy roli femme fatale, nebo je jen ubohou osamělou ženou, na níž naplno dolehl její nelehký osud? A jak velký vliv má na celou situaci dětství strávené v bavorských horách - v malebné krajině, kde nikomu nerozuměla a nikdo nerozuměl jí? Skandál na sebe každopádně nenechá dlouho čekat...

Vztah mladší muž a starší žena a navíc učitelka a žák je vždycky pikantní téma :)


Další knížka je klasika, kterou jsem si říkala, že je dobré mít doma

Psycho - Robert Bloch

Anotace: Když se před ní z bouře vynoří Batesův motel, je Mary Craneová přesvědčená, že je to její spása. Za sebou má mnohahodinovou cestu za mužem, jehož miluje a kterému chce připravit nečekané překvapení. Nyní ale silnici, na kterou se mezitím snesla tma, bičuje déšť a ona touží po jediném - odpočinout si.

Na pokojích motelu je sice znát, že zde nebývá příliš mnoho hostů, ale je tady docela čisto a majitel, Norman Bates, působí jako docela hodný člověk, byť se zdá trošku zvláštní…

Pak se ale Mary dovídá, že spolu s Normanem žije v domě tyčícím se ve svahu za motelem i jeho matka. Netrvá dlouho a setká se s ní. A pak i s velkým řeznickým nožem. Noční můra začíná…
Vojenská felčarka - Heidi Rehnová

Anotace: Magdalena vyrůstá během třicetileté války v družině císařského vojska, v němž její otec slouží jako voják. Po letech, kdy se z ní stala uznávaná “pravá ruka” vojenského felčara, se opět setká s kupeckým synem Erikem, který ji v dětství vynesl z hořícího domu ve Freiburgu a na památku jí věnoval vzácný rodinný šperk z jantaru. Mladí lidé se do sebe vášnivě zamilují, ale svou lásku musí před Magdaleniným otcem tajit, neboť ten nemůže mladíka z neznámých důvodů vystát.

Vojenský oddíl jde z jedné bitvy do druhé. Po střetnutí s Francouzi je otec těžce raněn a umírá. Před smrtí dceru znovu zapřísahá, aby se Erikovi vyhnula, jinak ji přivede do neštěstí.

Po útoku Švédů Eric beze stopy zmizí. Magdalena zůstává s vojenským oddílem sama. V té době už tuší, že čeká Erikovo dítě.

Historické romány nejsou tak úplně můj žánr, ale knížka byla jako bonus k objednávce za dobrou cenu, tak nekup to :) Měla dobré hodnocení a děj vypadá, že bude zajímavý


Ofélie se učí plavat - Susanna Kubelka

Anotace: Teprve ve čtyřiceti mě to začalo opravdu bavit, tvrdí Ofélie, krásná Kanaďanka, která během svého pracovního pobytu v Paříži, kouzelném městě na Seině, prožívá neuvěřitelná dobrodružství. Na přání své příbuzné Nelly zde totiž sbírá materiál pro její novou knihu. Má za úkol studovat milostný život Francouzek, neboť Nelly se zdá, že stárnou pomaleji než ženy jiných národností, a je přesvědčená, že to nějak souvisí s francouzskými muži.

Ofélie se tedy vrhá do jedné aféry za druhou, aby na vlastní kůži okusila šarm smyslných Francouzů. Vedle osvědčených ženských zbraní, které na muže zabírají všeobecně, se pomocí oddělené stravy snaží pečovat i o svůj zevnějšek a udržet si psychickou a fyzickou svěžest

Tuto knihu mi objednal manžel, za dosažené i-body a myslím, že to bude dobrá zábava.

A teď tu máme Levné knihy, tentokrát jsem se držela zkrátka
Erebos - U. Poznanski

Thriller při kterém vám v žilách tuhne krev…

Erebos je počítačová hra s přísnými pravidly. Toho, kdo je poruší, čeká krutý trest nebo… smrt. Erebos ale dokáže splnit i ta nejtajnější přání.
Jak je možné, že hra o každém všechno ví? Co vlastně Erebos chce?

Někdy trošku ulítnu a koupím si knížku mimo žánr. Tohle je jedna z nich, ale zaujala mě a podle jedné recenze, co jsem četla, myslím, že nebude špatná


Požehnáni ti, kdož žízní - Anne Holtová

Anotace: Léto ještě ani nezačalo, ale Oslo se dusí úmorným vedrem - a také policie zažívá jedno z nejpernějších období své historie. Valí se na ni přímo epidemie znásilnění, jedna studentka byla přepadena dokonce ve dveřích svého bytu. A navíc série záhadných vražd bez obětí. Inspektorka Hanne Wilhelmsová a její kolegové nevědí, kam dřív skočit. Jako by každý z nich neměl i své osobní problémy! Muži a ženy zákona dělají, co mohou, ale veřejnosti to nestačí. Je jen otázkou času, kdy někdo ze spořádaných občanů vezme spravedlnost do vlasních rukou.

Sice pokračování románu Slepá bohyně, který jsem nečetla, ale spojuje je jen hlavní hrdinka, inspektorka Hanne Wilhelmsenová, takže to snad nijak nevadí. Vychází v edici Jota Nord krimi a jak víme, severské krimi většinou nezklamou, tak snad to bude platit i v tomto případě.

Tak to je za duben všechno, ještě se mi nepodařilo nic z toho přečíst, ale to nevadí. A co vy? Znáte některou z knih?

3 komentáře:

 1. Království nevinnosti vypadá zajímavě, ale nejsem si jistá, jestli je to můj šálek čaje... A doufám, že se Ti bude líbit Erebos, ta kniha byla naprosto skvělá! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to už se na Erebos moc těším :) Děkuji za komentář :)

   Vymazat
 2. Království nevinnosti na mě čeká, zatím jsem se k ní nedostala. Tak snad zaujme :)

  OdpovědětVymazat