pátek 2. září 2016

Recenzáčky od Joty

     Po návratu z dovolené mě čekalo milé překvapení v podobě první zásilky dvou recenzních výtisků od Nakladatelství Jota, s kterým jsem navázala spolupráci.


A co mě v balíčku čekalo?


Co po ní zůstalo - T. R. Richmond

Pravda bolí chvíli, ale lež bolí napořád

Anotace: Podivná, zbytečná, nesmyslná. Tak se jeví smrt pětadvacetileté Alice všem, kdo si ji pamatují jako veselou, pozitivní a vitální dívku. Byla to nešťastná náhoda, sebevražda, nebo jí někdo pomohl? Všichni, kdo ji měli rádi, truchlí nad její ztrátou a leckdo si klade otázku - jaká byla Alice ve skutečnosti?

Její bývalý profesor Jeremy Cooke je touto myšlenkou zaujat natolik, že se rozhodne znovu poskládat Alicin život z toho, co po ní zůstalo - a my se tak můžeme spolu s ním postupně probírat deníkovými záznamy, dopisy i internetovými texty, jejichž prostřednictvím autor rafinovaně, kousek po kousku odhaluje znepokojivá fakta obestírající tragédii.

Pravda, která vyplouvá na povrch, nemusí být každému příjemná. Odhaluje bolestná zákoutí duše, tajemství, se kterými se nikomu nesvěřujeme, i skutečnosti, na které bychom nejraději zapomněli.

Tato kniha mě zaujala svým podtitulem - psychologický thriller o tom, jaký bude náš internetový odkaz, až odejdeme z tohoto světa. Což je docela zajímavé téma, protože v dnešní době už spoustu lidí žije dva životy, ten skutečný a virtuální na síti. A tak jsem moc zvědavá...
Sedm dopisů z Paříže - Samantha Vérantová


Anotace: Samantha je před čtyřicítkou bez práce, po krk v dluzích, bezdětná a v rozvodovém řízení. Připadá si naprosto ztracená. Pak ale narazí na sedm starých milostných dopisů od Jeana-Luka, přitažlivého Francouze, kterého potkala v Paříži, když jí bylo devatenáct. Na internetu najde jeho e-mailovou adresu a pošle mu krátkou zprávu, v níž se omlouvá, že na jeho dopisy neodpověděla.


Omluva je přijata, Samantha a Jean-Luc se virtuálně sbližují a oba si rychle uvědomují, že vášeň, kterou pocítili před dvaceti lety, ještě nevyhasla. Samantha ví, že odjet do Francie za mužem, s nímž zažila jediný bláznivý horký den, je šílenství, ale možná je to okamžik, na který čekala celý život. 

Sedm dopisů z Paříže je zčásti cestopisná autobiografie, zčásti milostný román. Je to pravdivý příběh o tom, že i sedm starých milostných dopisů může člověku změnit životní cestu.

A máme to tu zase, virtuální svět, dávná láska a to, že když se žena zamiluje, je schopná udělat naprostou šílenost, jako třeba odletět za svou láskou na druhý konec světa. Já už se tak těším na čtení!!! :) A co vy? Četli jste některou z knih, za které moc děkuji Nakladatelství Jota10 komentářů: