neděle 11. září 2016

Vášnivý svůdník - Christina Laurenová


Originální název: Sweet filthy boy
Překlad: Květa Kaláčková
Počet stran: 367
Rok vydání: 2015
Vydalo: Nakladatelství Jota, s.r.o.


Anotace: Po divokém víkendu ve Vegas, kde zapíjí promoci, vyděšená budoucností, která je jen únikovou variantou, udělá Mia Hollandová nejbláznivější rozhodnutí svého dosavadního života: vyrazí s Anselem Guillamem - svým božským nemravným úletem - na léto do Francie. Jen tak si trochu zadivočit.

    Když se ale za provokací a přetvářkou objeví první nefalšované city, dosavadní nezávazné dobrodružství se začíná rozplývat a Mia se musí rozhodnout. Patří do starého života, který opustila a který byl celý tak nějak šejdrem, nebo do toho podivného nového, který se odehrává doslova a do písmene na druhém konci světa?


Román Vášnivý svůdník je o vztahu dvou mladých lidí, kteří během jedné noci, kdy se poznají, udělají pod vlivem alkoholu věc, která spojí jejich životy. Jak to ale udělat, když Ansel žije v Paříži a Mia se má stěhovat do Bostonu, kam se jí ale vůbec nechce.  Mia se snaží být rozumná, ale neodolá krásným Anselovým očím a odjíždí s ním na léto do Francie. Tady jim začíná běžet omezený čas, který mají strávit spolu, ale co když se nechtějí rozejít? Oba cítí, že jejich vztah přerůstá v něco víc, než jen silnou sexuální přitažlivost, ale musí se ještě vypořádat s minulostí a také také najít pevný bod v budoucnosti, za kterým by chtěli jít.

“Opravdu jsi ta nejkrásnější žena, kterou jsem kdy viděl.” Líbá mě na kraj úst a dodá: “Pořád se to zdá trochu neskutečné, viď?”
    Potom se usměje, jako by ho ta pravda - že tady budu jen pár dalších týdnů - vůbec netrápila. Jak to jen děláš? Chci se ho zeptat. Jak to, že na tebe nedoléhá ten hrozící konec našeho okouzlení, který se nezadržitelně blíží?

Kniha je psána v ich-formě, vypráví ji Mia. Velmi dobře se čte. Hlavní hrdinka je tichá dívka, která nikdy neměla přehnané sebevědomí, což bylo dáno despotickým otcem i smůlou, která ji provází životem, kdy jí úraz znemožnil dělat jedinou věc, kterou milovala, a to tanec. S Anselem se nejdřív také stydí, ale přitom se mu umí až nečekaně otevřít. Velmi jí pomáhá, když se vžije do nějaké role, protože když se cítí být někým jiným necítí stud.


S Anselem si proto ze začátku hodně hrají a tyto jejich hry mě velmi bavily, protože byly i velmi vtipné. V knize bylo  hodně sexu, ale nepůsobilo to vůbec vulgárně. Sexuální scény byly sice peprné, ale k příběhu to patřilo.

Ansel byl muž, kterému Mia ihned učarovala. Na této knize mi moc nesedí název, protože Vášnivého svůdníka si představuji jako floutka, který střídá ženy, které využije a opustí, což Ansel rozhodně nebyl. Byl citlivý a velmi stál o vztah s Miou.


V příběhu se setkáváme také se dvěma nejbližšími kamarádkami Mii a dvěma nejlepšími kamarády Ansela a náhodou jsem zjistila, že i s  jejich   příběhy se seznámíme, a to v dalších knihách z Nakladatelství Jota.  Vášnivý sprosťák a Vášnivý hříšník už na nás čekají a s nimi příběh Harlow a Fina a Loly a Olivera. Doufám, že se tam mihnou také Mia a Ansel, protože se mi je nechtělo opouštět.

Všechny tři knihy mají krásnou obálku se sexy mladíkem a barevným pozadím.

Román Vášnivý svůdník je odpočinková kniha pro ženy, které mají rády romantické příběhy okořeněné trochou, no dobře, velkou trochou sexu.  Už se moc těším na další volné pokračování.


Christina Laurenová


je pseudonym dvou nejlepších kamarádek, spřízněných duší, skoro dvojčat a spisovatelského tandemu Christiny Hobbsové a Lauren Billingsové. Dvě praštěné milovnice literatury píší fikci pro mladistvé i dospělé a společně už vypustily do světa sedm bestsellerů. Některé romány obsahují líbání, jiné HÓÓÓDNĚ líbání. Jejich knihy byly přeloženy do dvaadvaceti jazyků.


Božský bastard, Božský cizinec, Božský hráč, Božský milenec, Vášnivý svůdník, Vášnivý sprosťák.

Žádné komentáře:

Okomentovat