úterý 18. října 2016

26. Podzimní knižní veletrh     O paní doktorce Markétě Hejkalové, jsem  poprvé slyšela, když nabídla brogerům k recenzi svoji knihu Rudé paprsky severního slunce. Domluvily jsme se, knihu mi poslala a já jsem se postupně začala seznamovat s její tvorbou, která mě velmi zaujala. Kromě toho, že píše knížky a překládá z finštiny, také organizuje knižní veletrh v Havlíčkově Brodě. A jelikož to máme do Havlíčkova Brodu hodinku cesty, rozhodla jsem se, že si jej letos nenechám ujít.

     Opravdu jsem se pátku 14. října nemohla dočkat a byla jsem ráda, že mi návštěvu nepřekazila např. nemoc dětí nebo nebo nějaká jiná událost. 

     Do Havlíčkova Brodu jsme se vypravili hned ráno, a proto jsme dorazili krátce po desáté, což pro nás považuji za veliký úspěch. Překvapilo nás, že tam bylo opravdu hodně lidí a to všech věkových kategorií, od studentů až po důchodce. Také nabídka knih byla veliká, spousta vystavovatelů. Velká známá nakladatelství i malá, která vydávají tvorbu ještě neznámých autorů. Myslím, že si každý mohl vybrat, co ho zajímá.      Překvapilo mě, jaký je doprovodný program, a kolik známých osobností, spisovatelů přislíbilo svoji účast. Bohužel jsme byli limitováni časem, kvůli dětem a tak jsem se zúčastnila pouze představení knihy Václava Klause a to čistě ze zvědavosti vidět jej naživo, protože z jeho knih jsem zatím nečetla žádnou a ani se v nejbližší době  nechystám. U jednoho stánku jsem zahlédla Ivana Krause, jehož knihy tam byly v prodeji.
     Velmi mě potěšilo, že se mi podařilo setkat se s paní Markétou Hejkalovou, i když jen krátce. Dostala jsem další dva recenzní výtisky a jednu knížku jsem si koupila.     A to už se dostávám k nákupům. Rozhodně jsem si nemyslela, že bych z veletrhu odjela s prázdnou, ale opravdu jsem se "rozšoupla". Na svoji obranu musím podotknout, že některé knihy jsou opravdu perly a za cenu 30,- nebo 50,- korun, jsem je tam nemohla nechat. Také tímto děkuji manželovi, za sponzorování akce Podzimní knižní veletrh :) Jsem ráda, že i on se tam nenudil, přes svůj nabitý pracovní program mě tam doprovodil a že si také vybral několik knížek :)

     Knížky všechny představím, ale vidím to na samostatný článek, protože je jich hodně.

     Jediné, co by si veletrh zasloužil, by byly větší, modernější a vzdušnější prostory, než je místní kulturní dům. Ovšem je jasné, že pokud má být veletrh spjatý s Havlíčkovým Brodem, kde sídlí i nakladatelství Hejkal, může být problém, nalézt modernější objekt kvůli potřebné velikosti.

     Na veletrhu jsem strávila necelé čtyři hodiny, prošla jsem si všechny stánky, nakoupila mnoho knih a poslechla si bývalého prezidenta. Snad se mi příští rok podaří znovu do Havlíčkova Brodu dostat a užít si více doprovodného programu. Tento rok jsem si jej užila a měla jsem z této návštěvy radost a dobrý pocit.


     Tímto děkuji paní Markétě Hejkalové za pozvání a přeji hodně sil do dalších ročníků Podzimního knižního veletrhu.


8 komentářů:

 1. Ahoj, pro knižní blogery nabízíme nový druh spolupráce: http://www.cbdb.cz/spoluprace-pro-blogery

  OdpovědětVymazat
 2. Pěkný článek, bohužel jsem se do H. Brodu nedostala.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :) Já jsem se letos nedostala do Prahy, což hodlám příští rok napravit :)

   Vymazat
 3. Nad veletrhem v Havlíčkově Brodě jsem hodně uvažovala, ale nakonec mě odradila dlouhá cesta, protože jet asi 6 hodin vlakem tam, a pak stejnou dobu zase zpátky, je pro příliš. Ale příští rok se možná odvážím. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No to je opravdu dlouhá cesta :) Děkuji za komentář :)

   Vymazat
 4. Na tenhle veletrh se chystám pár let, ale nikdy mi to nevyšlo. Teď konkrétně jsem byla třeba v práci. Mám to sice blíž než do Prahy (kde se pořádají snad všechny akce, ach jo), ale i tak mi to prostě nikdy nevyšlo :( A pak jen doufám v ten další ročník. Jeden rok tam byl i Arto Paasilinna a to mě hodně mrzelo. Ale co nadělám, že? Každopádně jsem ráda, že sis to užila a přivezla spoustu pěkných kousků :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No někdy to zkrátka nevyjde... :( Mě mrzel letos ten v Praze, a to jsem tam navíc byla, ale na úplně jiné akci s rodinou a celou dobu jsem brblala, že bych byla radši někde jinde :) Takže příští rok si to už ohlídám :)

   Vymazat