úterý 11. října 2016

Knižní přírůstky - červen

Vítám vás u Knižních přírůstků za červen :)     Červen nebyl na nové knížky moc vydatný. Spoustu času mě stálo finišování dětí ve škole, příprava na jejich tábor i na červencovou dovolenou. Sešly se mi tedy dva recenzní výtisky a poprvé v životě jsem vyhrála knížku, z čehož jsem byla upřímně velmi překvapená a samozřejmě jsem měla velikou radost.

     Tak pěkně popořádku. První recenzní výtisk byl z nakladatelství Hejkal, od paní autorky Markéty Hejkalové. Byla to její první kniha, kterou jsem četla a musím říct, že se mi velmi líbila a také mě bavila

Rudé paprsky severního slunce - Markéta Hejkalová


     Román o české ženě Monice, která s manželem odjede na půl roku do Jižní Koreje, kde se zamiluje do tajemného muže Minjonga. Kdo je onen muž a co udělá Monika? Hodí své manželství za hlavu nebo se vrátí s manželem do Čech? Recenzi si můžete přečíst zde.


    Druhý recenzní výtisk byl od mladé spisovatelky Evy Molíkové, která nyní píše pod pseudonymem Molly Crow

Bez duše - Eva Molíková

     Historický román o lásce, která překoná všechny překážky. Když se Susan v jednom okamžiku převrátí celý svět vzhůru nohama, myslí si, že musí na svého snoubence Jamese jednou provždy zapomenout. Ale s tím se James nehodlá jen tak smířit. Recenzi najdete zde.


     Mottem knihy Manželský sex, kterou jsem vyhrála od nakladatelství DOMINO, čímž mu ještě jednou moc děkuji je:

Únik z  nudy manželského sexu může nabýt rozličných podob. Málokterá z nich se ale obejde bez následků...

Manželský sex - Jesse Kornbluth

Anotace: David Greenfield je rozvodový právník z Manhattanu, takže velmi dobře ví, kam až může člověk klesnout. Za léta praxe už vyslechl bezpočet nechutných a intimních příběhů, které provázejí rozpadlá manželství. On sám je v tomto ohledu naprosto spokojený: svou ženu Blair si vzal před dvaceti lety a nikdy toho rozhodnutí nemusel litovat.
I ti nejvyrovnanější z nás jsou ale občas vystaveni pokušení, kterému je téměř nemožné odolat. V Davidově případě má podobu atraktivní fotografky Jean, která ho požádá, aby se stal jejím milencem. Jen na šest týdnů, pak ji zase pracovní povinnosti odvedou do světa.
David váhá. Nechce se dopustit nevěry, vždyť přece moc dobře ví, kam až to může vést. Ovšem na druhou stranu... Kdyby se přidala i Blair, už by to přece nebyla nevěra. Chvíle strávené ve třech by naopak mohly být vítaným oživením rutiny, do které manželský sex po mnohaletém soužití neodvratně upadne. Nikomu přece neublíží, když si splní svou celoživotní sexuální fantazii. Anebo se v tomto úsudku David trestuhodně mýlí?

     No myslím, že David se bude se zlou potácet, ale to zjistím, až si knížku přečtu :)


     Tak to je za červen vše. Jestli znáte nějakou z knížek, budu ráda za komentář. Ahoj v červenci


9 komentářů:

 1. Bude to znít divně, ale ten manželský sex mě zaujal :D
  Katy

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já ji recenzovala pro Domino a bylo to pěkné čtivo. Povedené. :o)

   Vymazat
  2. No taky jsem na něj zvědavá :)

   Vymazat
 2. Jsem trochu zmatená... červen... když je říjen. XD No, asi jsem se nějak ztratila, ale všechny knihy znám a mám je přečtené mimo románu od paní Hejkalové, jak jsem ti už psala do recenze kdysi. :o) Ale celkem působivá četba, především ten román z Domina byl napěchovaný poklady z řádků. :o)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jsem trošku pozadu :)) Ještě pár měsíců musím dohnat :) Děkuji za komentář :)

   Vymazat
 3. Priznávam, že ani jednu z kníh nepoznám, každopádne nepochybne to sú pekné prírastky do tvojej knižnice :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Manželský sex mě také zaujal :), ale ani jednu z knih jsem doposud nepřečetla :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také jsem na něj zvědavá :) Ale musí ještě chvíli počkat :)

   Vymazat