úterý 25. října 2016

SBÍRKA MOTÝLŮ

Autor: Viktorie Besó
Počet stran: 236
Nakladatelství: JONATHAN LIVINGSTON
Rok vydání: 2016 (2. vydání)


Anotace: Zapomeňte na Večery pod lampou a červenou knihovnu! Sbírka motýlů je příběh o tom, co ženy skutečně prožívají, o tom, jaké jsou jejich sny a o čem se stydí mluvit….

Lucii je dvacet sedm a už šest let žije se svým přítelem. Věří na lásku a věrnost, sní o pohádkové svatbě. Svého přítele by nikdy nepodvedla, tedy až na ten orální sex na firemním večírku, který se přece nepočítá…

V den narozenin místo toužebně očekávaného prstýnku přijde studená sprcha. Rozchod. Je zmatená, jak si mohl její miláček oblíbit tu hnusnou blonďatou mrchu? Co udělat, aby se vrátil? Rozhodne se, že bude taky mrcha. Kašle na lásku a muži se pro ni stávají hobby, místo lásky v sobě objevuje svoji potlačovanou dravou sexualitu, která v ní roky dřímala. Vrhá se do jednoho milostného dobrodružství za druhým a šlape po citech těch, kteří procházejí její postelí a životem.

Pod cynickou maskou kudlanky, vysát a odhodit, je ale stále milující romantická žena, která touží vrátit zpět svou lásku.

Strhující erotický příběh prozrazuje, že i ženy si dokážou vychutnat sex bez lásky a když na to přijde, nebojí se plnit si své sexuální fantazie, stejně jako muži. Sbírka motýlů je erotikou nabitý román pro ženy. Ale nejen pro ně. Připomíná nejen poživačný Sex ve městě či Deník té nejnestydatější Bridget Jonesové pod sluncem, ale hlásí se i k českému vzoru Báře Nesvadbové


Pánové Bývalý, Seznamka, Kolega, Ital, Hokejka, Zajíček, Klient, Štěňátko, Armani a Policajt. To je sbírka mužů - motýlů, se kterými strávila rok sedmadvacetiletá Lucie po rozchodu se svým přítelem. Tyto muže si užívá a já jsem si je užívala s ní.

Každému muži je věnována jedna kapitola a já můžu říct, že jsem se při čtení opravdu moc dobře bavila. Autorka píše svižným stylem, který mi velmi vyhovoval. Nemáte čas se nudit a tak jako Lucie s nikým neztrácí zbytečně víc času než potřebuje, tak i vy se těšíte na její další dobrodružství. I když je knížka nabitá erotikou, není vulgární a není to pornografie. Je vyprávěna v ich-formě Lucií. Ze začátku mi trošku lezla na nervy. Měla jsem dojem, že svého přítele ani moc nemiluje, spíš chce jen ten prsten. Ale pak dostala lekci a nakonec přesto, že byla tak trochu potvora, si získala mé sympatie. Jen nad některými pomstychtivými nápady jsem skřípala zubama a říkala jsem si: “Nebuď blbá!!”

Postupem času mě napadlo ještě to, že bych mohla v noci před odjezdem přijít k našemu domu a rozpíchat Martinovi na autě pneumatiky, aby nemohli odjet. Asi by si nakonec zavolali taxi a let stihnuli, ale alespoň bych jim to znepříjemnila. Rozmyslela jsem si to, měla jsem pocit, že mi asi začalo vážně hrabat. Rozhodla jsem se, že budu jen vyčkávat.Ale naštěstí u ní vždycky zvítězil zdravý rozum nad touhou po pomstě. A jak to s Lucií nakonec dopadne? Tak to už si musíte přečíst sami :) Ideální knížka na dovolenou, kde jsem ji četla já, protože kapitoly jsou dlouhé tak akorát a není u nich potřeba zase až tak moc přemýšlet, jen se dobře bavit.

Viktorie Besó

narozena roku 1980 ve znamení Berana. Pracuje v oblasti marketingové komunikace. Psaní ji baví už od dětství. Publikovala několik cestopisných článků, ale až v roce 2012 se rozhodla vytáhnout jedno ze svých literárních děl z “šuplíku” a podělit se o něj s veřejností.

Svoji první  knihu Sbírka motýlů napsala na popud svých přítelkyň, které se tak, jako většina z nás baví osudy jiných žen a příběhy jenž nás neustále obklopují. A proto jim tuto knihu i věnovala…

Všem kamarádkám, které den co den nezištně zachraňují život svým raněným přítelkyním, všem ženám, kterým kdy zlomil srdce nějaký muž,
a všem mužům, díky kterým máme důvod se smát i plakat.

Další knihy:

Sebelhářka - příběh o nenaplněných a raněných citech, o souboji srdce s rozumem, touze a vášni. O přátelství, ale i nepochopení, o lžích a tajemstvích, mateřských citech, anebo o sexu. O tom všem, a ještě dalším, co každodenní život v manželství přináší.Na internetových stránkách autorky www.viktoriebeso.cz jsem se dozvěděla, že jí v nejbližší době vyjde ještě třetí knížka Dívka s vůní manga - příběh, ve kterém se erotika snoubí s exotikou. Jak vidí svou životní cestu cynický Evropan a jak asijská kněžka lásky? Mohou se vůbec pochopit, když se jejich cesty protnou uprostřed exotických Filipín? A jaká tajemství tvrdošíjně skrývá Rose? Dva pohledy na jeden příběh plný vášně a dobrodružství.

Žádné komentáře:

Okomentovat