středa 2. listopadu 2016

ITALSKÁ ROZBALOVAČKA

Když mi paní pošťačka doručila balíček od nakladatelství Omega, bylo právě hnusné podzimní deštivé počasí a my se chystali na krátkou cestu do Itálie. Tak proč rozbalovat v dešti, když to jde i jinde :)  Takže s námi nerozbalený balíček putoval do Itálie.

Ubytovali jsme se v krásném hotelu Park Hotel Villa Foscarini v Moglianu de Venetu, protože naším hlavním cílem byly Benátky, vzdálené asi 20 kmA co dobrého mi přišlo od Dobrovského? :)BŮH MALIČKOSTÍ - Arundhati RoyAnotace: Autorka na stránkách románu Bůh maličkostí rozehrává příběh bohaté indické rodiny, jejíž osud se jednoho dne v roce 1969 navždy změnil. Život sedmiletých dvojčat Estha a Rahel se po příchodu jejich krásné mladé sestřenice Sophie doslovně obrátil vzhůru nohama. Tato situace následně povede k řetězu mnoha dalších událostí - dokonce i k tragédii.

Příběh, v němž dětská nevinnost svádí nerovný boj s tradicemi a krutými "zákony lásky", uchvátí čtenáře od první stránky. Částečně biografický román Arundhati Roy přinesl autorce téměř ze dne na den mezinárodní slávu a byl přeložen do již více než dvaceti jazyků.A když už jsem byla v Itálii, nedalo mi to, abych si s sebou ještě nepřivezla román italské autorky Kameny bolesti, o kterém jsem se již na blogu zmiňovala, abych mu udělala také pár fotek ...A jak jsem tam tak pořád chodila po tom nádherném dvoře plném soch, viděla jsem v přízemí jeden prázdný pokoj, který se právě větral po úklidu. S krásnou postelí a s krásným přehozem, nikde nikdo a začala ve mně hlodat myšlenka, že by se ten přehoz krásně hodil k Vážce v jantaru, kterou právě čtu. A asi už to opravdu není normální tahle posedlost knihami a manžel se na ten nápad taky moc nadšeně netvářil, ale nemohla jsem si zkrátka pomoct :)Protože u nás v pokoji to takhle krásně vypadalo asi prvních pět minut po příjezdu :)Ale jinak jsme si pobyt v Itálii moc užili, i když se přiznám, že ve čtení jsem moc nepokročila a Vážka v jantaru je opravdu díky své tloušťce dost nepraktická na cestování :)

A co vy? Znáte některé z knížek? Jestli ano, budu se těšit na komentář :)


3 komentáře:

  1. Paráda! Vypadá to na ideální prostředí pro čtení nových přírůstků.

    OdpovědětVymazat