úterý 15. listopadu 2016

NEJNOVĚJŠÍ RECENZÁČKY

Hezký den! Poslední týdny mě zaměstnává čtení  devítisetstránkové Vážky v jantaru a mezitím se mi tu nakupilo pár nových "recenzáčků". Tak jdeme na ně :)


První balíček mi přišel z nakladatelství METAFORA
a obsahoval knížku od švédské spisovatelky, která se odehrává ve světě byznysu.

Příběh o pomstě, intrikách a zakázané lásceNEPŘÁTELÉ A MILENCI - Simona Ahrnstedtová

Anotace: Natalia De la Grip je jednou z nejtalentovanějších firemních poradkyň finančního světa. Čeká se od ní, že se usadí a provdá za někoho ze svých společenských kruhů. Jenže Natalia vždycky kráčela svou vlastní cestou. Usilovně pracuje na dosažení svého největšího cíle: dokázat svému otci, nemilosrdnému patriarchovi rodiny, co umí, přimět ho, aby rozpoznal její schopnosti a kvality a dopřál jí zasloužené místo na palubě.

David Hammar je oproti tomu zpupný "zlý hoch", nelítostný hráč na bankovním trhu. Přes svůj dělnický původ se vypracoval tak, že se stal jedním z nejbohatších švédských finančníků. Milovat umí stejně vášnivě jako nenávidět. Po celá léta David touží jakýmkoliv způsobem urvat pro sebe firmu Investum, obchodní společnost rodiny De la Grip. A už je blízko. Zbývá jen poslední krok, který způsobí neodvratný pád této obří korporace. Konečně se pomstí nenáviděným konkurentům. K tomu ale potřebuje ještě něco - přetáhnout na svou stranu jednoho člena rodiny. Rozhodne se, že to bude právě Natalia.

Když ji David pozve na oběd, je nedůvěřivá, ale především zvědavá. Ví, že muži z její rodiny ho nenávidí, ale o důvodu nemá ponětí. Jejich setkání je však nečekaně příjemné a oba je to proti jejich vůli táhne k sobě. Z jisky, která mezi nimi přeskočí, brzy vzplane požár jedné vášnivé, nezapomenutelné noci. Jenže co dál? Vztah mezi těmi dvěma je nemyslitelný - jejich rodiny jsou přece nesmiřitelnými nepřáteli. A navíc se někde v hloubi skrývá temné tajemství...

Nakonec se oba musejí rozhodnout. Je pro Davida přednější pomsta, nebo láska milované ženy? Před Natalií zase leží nelehká volba mezi pýchou a touhou svého srdce.


Další balíček od spisovatelky Jany Richterové


Zde jsem našla čtyři díly z pentalogie Zahrada - Sféra, Lovec, Návrat a VelmistrZAHRADA - Jana Richterová

Anotace: Zahrada je románová pentalogie na pomezí městské fantasy a magického realismu, jejímiž hrdiny jsou dnešní mladí lidé volně sdružení do přátelské skupiny. Příběh, v němž se všední současnost proplétá s motivy legend, mýtů, lidové kultury, hudby, doteky svatých knih a děl světové literatury.
Vážnost, humor, realita a fantazie, romantické city spolu se sňatky z rozumu, skoro detektivní záhada i hororové obrazy v jednom.

Tady tuším, že to nebude úplně lehké čtení a myslím, že si tato série zaslouží představení v samostatném článku.

Poslední balíček je z nakladatelství Jonathan Livingston 
  Horká novinka další české autorky Viktorie Besó, erotický román s cestopisnými prvky z prostředí exotických FilipínDÍVKA S VŮNÍ MANGA - Viktorie Besó

Anotace: Jak dopadne vztah zhýčkaného a znuděného Evropana (ajťáka) a filipínské prostitutky? Jak vidí svou životní cestu cynický Evropan a jak asijská kněžka lásky? Mohou se vůbec pochopit, když se jejich cesty protnou uprostřed exotických Filipín? A jaká tajemství tvrdošíjně skrývá Rose? 
Dva pohledy na jeden příběh plný vášně a dobrodružství. On je tak trochu cynik, ona tak trochu šlapka. Jednoho dne se náhodně potkali, původně jako zákazník a jeho exotická prostitutka, ale příběh se poněkud zvrtnul...Ne, nečekejte další pohádku o Popelce nebo Pretty Woman. Tenhle příběh je drsnější a syrovější, tak jako život sám...
(převzato z Databáze knih)


Čeká mě hodně čtení a je skvělé, že knížky jsou odlišných žánrů.  Už se na ně moc těším a děkuji za poskytnutí recenzních výtisků.

Četli jste už některé z knih? 


12 komentářů:

 1. Pěkné přírustky :-) Nepřátele a milence jsem četla a byla jsem nadšená :-) Tak snad se ti budou taky líbit :-) Přeju hezké čtení ! :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Velmi zajímavé knihy, užij si čtení :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Zahrada Jany Richterové vypadá takhle pohromadě vážně suprově. A Nepřátele a milence bych si moc ráda přečetla. Baví mě objevovat ne tak známá nakladatelství o Johnathan Livingstone jsem prvně četla teprve před pár dny. Hned jdu mrknout na jejich stránky. :) Ať se knížky líbí! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zahrada vypadá moc hezky, tak jsem na ni zvědavá :) Moc děkuji :)

   Vymazat
 4. Nepřátelé a milenci jsou úžasní !!
  Katy

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No tak to je skvělé :) Už se na ně těším :)

   Vymazat
 5. Krásné přírůstky, ať se líbí :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Krásná recenzáčková nálož, ať se hezky čtou :)

  OdpovědětVymazat