čtvrtek 8. prosince 2016

VÁŠNIVÝ HŘÍŠNÍK - Christina Laurenová

zdroj

Originální název: Dark Wild Night
Překlad: Květa Oakland
Počet stran: 315
Rok vydání: 2016
Vydalo: Nakladatelství Jota, s.r.o.


Anotace: Lola miluje komiksy, sama je píše a kreslí. Oliver vlastní obchod s komiksy, je jejich vášnivý fanoušek. Už vám to došlo? Jim dvěma ještě ne. Milují se, ale ještě to nevědí. Od začátku do konce pořádně zamotaný příběh. A od začátku do konce nabitý vášní, emocemi, sexem, ale i nedorozuměními a hádkami. Lola už prostě čekala moc dlouho, až se splní její dětský sen udělat film podle svého vlastního komiksového scénáře, a Oliver je vážně trochu moc nesmělý a upjatý. Pochopí Lola, že láska je stejně důležitá jako pracovní úspěchy? Najde Oliver mužské sebevědomí a odvahu pustit se do vztahu, který skrývá nebezpečí, že ho zničí? Stejná dávka čtenářského potěšení a gusta, na jaké jsme od dua mírně nestydatých autorek zvyklí

Oliver má jasno, po Lole velmi touží, ale svoje city nedává moc najevo. Po jeho odmítnutí strávit spolu noc v Las Vegas, kde byli na jednu noc manželé, je Lola na vážkách, jestli o ni Oliver stojí. Rozhodne se ho svést a poté ji zcela pohltí citová a erotická smršť, která se tím rozpoutá. Náhle ji přepadne strach, že nezvládne svoji práci a zároveň vztah s Oliverem. Oba se musí s touto novou situací sžít a rozhodnout se, co s nimi bude dál.

Příběh dvojice, která se miluje a velmi přitahuje, ale má strach, že když postoupí na další “metu”, zničí tím svoje cenné přátelství, mě velmi bavil a chytil hned od začátku. Je to kniha pro relaxaci. Zapomenete na všední starosti a necháte se unášet příběhem. Kniha je rozdělena do krátkých kapitol, které jsou psané střídavě z pohledu Loly a Olivera, což je osvěžující, vidět věc z ženského a mužského úhlu pohledu.

Označení autorek jako “mírně nestydatých”  je velmi pěkně řečeno. Z milostných scén ve Vášnivém hříšníkovi vám bude pěkně horko. A to je přesně to, proč si čtenářky knihy Christiny Laurenové kupují a milují.  


Převalí se na bok, opře se o loket. Je to až absurdní. Na bílém koberci vypadá v modrých boxerkách jako by pózoval pro Playgirl.
    “Kolik je hodin?” zeptá se mě.
    Podívám se na hodiny na stolku. “Osm třicet.” Musím odsud vypadnout.
    Protáhne se: svaly se mu roztřesou, zatne pěsti, hlavu pověsí dozadu. Po obrovském spokojeném zazívání se zeptá: “Ukážeš mi, cos stvořila?”
    “Ani náhodou.”
    “Takže je to dost porno?”
    Rozesměju se. “Jsi v boxerkách.”


Vášnivý hříšník je třetím dílem této série. Bavil mě o něco víc, než první díl Vášnivý svůdník. Přišel mi zde rozmanitější děj, trošku nahlédnutí do zákulisí amerického filmového průmyslu a větší spád. Také hlavní hrdinka Lola mi byla sympatičtější než Mia, i když chvílemi jsem ji také nechápala. A protože jsem tuto sérii chtěla mít kompletní, využila jsem nabídku pro blogery od nakladatelství Jota a objednala jsem si ještě Vášnivého sprosťáka, na kterého se moc těším. Stejně jako u prvního dílu jsem nepochopila, proč se kniha jmenuje Vášnivý hříšník, protože do hříšníka má Oliver opravdu daleko.  Ale to nám nebrání, užít si čtení od začátku do konce, protože vášně si užijete dost.
Moje hodnocení je 90 %, protože jsem knížku přečetla rychle a s chutí, bavila mě, ale opravdu je to kniha lehčího žánru, u které není třeba moc o ničem přemýšlet. Jestliže si chcete u čtení odpočinout a pobavit se, sáhněte po ní.

Za poskytnutí recenzního výtisku moc děkuji Nakladatelství Jota, kde si můžete knihu Vášnivý hříšník zakoupit.

2 komentáře:

 1. Na knihu jsem cetla nekolik recenzi, ale zatim jen pozitivni. Ale na me to pusobi tak strasne sladce 😂
  Ale trebq to jen tak působí:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak úplně sladké to není, ani jeden právě nejsou takové ty "sladké typy", ale romantika to je :) Děkuji za komentář :)

   Vymazat