sobota 21. ledna 2017

DÍVKA S VŮNÍ MANGA

zdroj


Autor: Viktorie Besó
Počet stran: 240
Rok vydání: 2016
Nakladatelství: JONATHAN LIVINGSTON

Spisovatelku Viktorii Besó jsem objevila náhodou, když jsem si koupila její knihu Sbírka motýlů. Líbil se mi její styl psaní, a proto, když jsem zjistila, že jí má vyjít nová kniha, napsala jsem si o recenzní výtisk. Dívka s vůní manga mě chytila od první stránky.


Petr, muž těsně před čtyřicítkou, otrávený z románků na jednu noc a nadcházejících vánočních svátků se rozhodne odjet na měsíc na Filipíny. Krátce po příletu ale zjišťuje, že trávit dovolenou sám není tak úplně nejlepší nápad. V baru se seznámí s krásnou dívkou, která jej zaujala již v knihkupectví, kde si byl koupit turistického průvodce.

Rose byla životní situací donucena živit se jako prostitutka a společnice na cestách s cizinci. Slovo dá slovo a filipínské dobrodružství může začít. Jak ale společně strávený čas změní životy obou hrdinů?

Kniha je vyprávěna střídavě Petrem a Rose, takže stejné situace vidíme ze dvou stran.  Mě se velmi dobře četla. Hned ze začátku mě pobavil Petrův pohled na ženy a musím říct, že autorka skvěle vystihla mužský úhel pohledu. Petr je typický Čech, mírně ironický, ale příjemný společník, obzvlášť když je dobře a hodně najezený. Pro Rose byl  příjemnou změnou před otylými starými Němci, kteří tvořili převážnou část její klientely. S Rose se život nemazlil, svého amerického otce nikdy nepoznala a nese si s sebou životem i temná tajemství z minulosti. Tenhle pár si určitě oblíbíte a budete mu fandit.

Na Boholu se mi moc líbilo. A byla jsem ráda, že i Petrovi, který objevil restauraci s jídlem dle jeho vkusu a musím říct, že i mě chutnalo. Navíc jsem byla ráda, když on byl spokojený a měl dobrou náladu. Byl ve svých náladách občas trochu nestálý a já si nebyla jistá, jak s s ním komunikovat, ale pomalu jsem začínala zjišťovat, že není zas tak moc jiný, než muži u nás. Jakmile je hladový, není s ním řeč.

Příběh Petra a Rose má v sobě jistou romantiku, ale rozhodně není přeslazený. Není to jen erotický román, i když sexu si také užijete, ale i cestopis. Díky Petrově touze, vidět z Filipín co nejvíc se seznámíme i s jejími krásami a zajímavostmi.


Knížku doporučuji jako odpočinkové čtení ženám, ale tentokrát si myslím, že by mohla oslovit i mladé muže.


Moje hodnocení je 90 %, bavilo mě téma i styl psaní Viktorie Besó. Knížku jsem měla přečtenou hodně rychle, asi za tři dny a bylo mi líto, že už je konec. Nechtělo se mi Petra a Rose opustit.


Doufám, že se ještě nějaké knihy od Viktorie Besó dočkáme a já si ji rozhodně nenechám ujít. Mě čeká ještě SEBELHÁŘKA, kterou jsem si pořídila společně se Sbírkou motýlů a na kterou se také těším.

Znáte spisovatelku Viktorii Besó a četli jste už některou její knihu?


Za knihu k recenzi moc děkuji autorce a nakladatelství JONATHAN LIVINGSTON, kde lze její romány zakoupit.

2 komentáře:

  1. Kniha vypadá moc zajímavě, nicméně něco mi na ni nesedí, něco mě odrazuje od čtení. Ale nedokážu přesně popsat co :/

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Mě bavila hned od první stránky, ale co sedí jednomu nemusí se líbit jinému :)

      Vymazat