pondělí 30. ledna 2017

KNIŽNÍ PŘÍRŮSTKY Č. 1 - NAROZENINOVÉ

Vítám Vás u prvních knižních přírůstků v novém roce - narozeninových. Mít narozeniny v lednu má kromě mnoha nevýhod, jako např. že nemůžete mít oslavu na zahradě nebo že jste hned na začátku roku o rok starší také jednu výhodu, a to, že co nedostanete na Vánoce, můžete dostat hned za pár týdnů na narozeniny. No, ale pak už máte celý rok utrum :)


Tak co jsem dostala na narozeniny já? Jako správný knihomol, který musí nejlíp vědět co potřebuje, jsem si samozřejmě nějaké knížky pořídila sama. Ale aby to nevypadalo tak blbě, podstrčila jsem je dětičkám, ať mi je zabalí a darují :)


SELEKCE, ELITA - Kiera Cassová

35 DÍVEK, 1 PRINC. ŽIVOTNÍ ŠANCE

Myslím, že tuto sérii nemusím představovat. Panují na ni rozdílné názory a já jsem po ní pokukovala už dlouho. Nakonec zvítězila moje knižní povrchnost, protože se mi strašně líbí ty obálky. A tak jsem si pořídila první dva díly s tím, že je přečtu a uvidím. Tady u těchto new adult knížek mám sama pro sebe takové zdůvodnění, proč je musím mít, a to, že jednou si je snad přečte moje dcera, kterou třeba za pár let přivedou ke čtení :)

Nejnižší cenu knih Elita a Selekce najdete na Srovname.cz
TMAVÉ STĚNY WILLARDU - Ellen Marie Wisemanová


Na tuto knihu jsem slyšela samou chválu, tak doufám, že mě nezklame :)

zdroj


Anotace: Je to deset let, co matka Izzy Stoneové zastřelila jejího otce. Mladá dívka, šokovaná a zničená zjevným šílenstvím své matky, ji odmítá navštěvovat ve vězení. Strach, že si v genech nese stejnou duševní poruchu, ji nenechá volně dýchat. Izzyini pěstouni se snaží svou svěřenku nějak zabavit a jsou nadšení, když Izzy začne pomáhat v místním muzeu a propadne pátrání po osudech pacientů Willardu, zdejšího dávno opuštěného ústavu pro chorobomyslné.

Clara Cartwrightová, která roku 1929 právě oslavila osmnáctiny, je kráska z bohaté rodiny, ale její život svazují tvrdá pravidla. Pro jejího otce je nemyslitelné, že se zamilovala do italského emigranta, a naopak jí domluví výhodný sňatek. Když Clara odmítne, nejdřív ji nechá zavřít do luxusního sanatoria, ale později je Clara proti své vůli odvezena do veřejného útulku Willard. Bolest a žal, který tam zakusí, vypíše alespoň na stránky deníku…

Izzy okamžitě upoutá Clařin příběh a snaží se rekonstuovat, co se s ní dělo. Pokud skutečně nebyla duševně chorá, přestože to o ní všichni tvrdili, mohlo by být domnělé i šílenství její matky? Možná i pro Izzy je ještě naděje… Jak se noří hlouběji a odhaluje úděsné podmínky, které v útulku panovaly, musí se obrátit také do své minulosti a učinit rozhodnutí, které všechno změní.

Nejnižší cenu knihy Tmavé stěny Willardu najdete na Srovname.czDŮM V NEBI - Amanda Lindhoutová, Sara Corbettová


Vzpomínka na únos, který změnil vše…

zdrojTuto knihu jsem si pořídila v nějaké akci u Joty. Je to příběh podle skutečné události. Amanda Lindhoutová, novinářka, se se svým přítelem vydává do Somálska, kde jsou uneseni ozbrojenými extremisty, kteří za ně požadují výkupné ve výši tří milionů amerických dolarů…. Rozhodně to nebude odpočinkové čtení ale občas mě láká si něco takového přečíst. Navíc má knížka moc pěknou obálku.
Rodová sága o nespoutané severské přírodě, vášnivé lásce a boji o holý život…

Románovou trilogii norského spisovatele Trygweho Gulbranssena o životě na  Medvědím dole, statku ležícím mezi lesy v horách na severu, kde hospodařit není snadné a zdejší lidé, chtějí-li přežít musí ctít vlastní zákony a tradice, jsem dostala od manžela. Nevěděl, že už jsem ji kdysi četla. Ale také nevěděl, že když jsem ji viděla v Levných knihách, vážně jsem uvažovala o její koupi. Takže mi tímto udělal velikou radost.  A protože je to už hodně dávno, co jsem ji jako dvacetiletá četla, stejně si ji chci přečíst znovu :)


A jako třešnička na dortu poukázky, což je skvělé. Mám alespoň důvod, proč musím bezpodmínečně neustále navštěvovat Levné knihy :)

12 komentářů:

 1. Blahopřeji k narozeninám, užij si knižní dárky :)

  OdpovědětVymazat
 2. Všechno nejlepší k narozeninám. Výběr knížek je skvělý. Tmavé stěny Willardu a Selekci bych si také ráda přečetla. Tak pěkné počtení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji :) Určitě se k nim také dostaneš :)

   Vymazat
 3. Také přeji vše nej a chválím knížky, moc pěkné :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Krásné narozeniny a všechno nejlepší :-)
  Páni, krásné přírůstky! Užij si čtení ;-)

  OdpovědětVymazat
 5. Přeji všechno nejlepší k narozeninám a pěkné čtení nových kousků :) Máš se na co těšit :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji a na čtení už se opravdu moc těším :)

   Vymazat
 6. Dodatečné blahopřání k narozeninám :) Nad trilogií z LK taky přemýšlím, ale pořád si nejsem jistá, jestli by mě bavila :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :) Já jsem ji četla, když mi bylo dvacet a bylo to na mě trošku složité, tak jsem právě zvědavá, jak bych to viděla teď, s odstupem času :)

   Vymazat