čtvrtek 26. ledna 2017

SHRNUTÍ ZA ROK 2016 A KNIŽNÍ VÝZVY 2017


Tak mi to nedá, abych si i já nakonec neudělala knižní shrnutí minulého roku. A říkám rovnou, není to žádná sláva… přečetla jsem 39 knih. Kdybych si knihy průběžně počítala, možná bych se snažila dorazit čtyřicítku, no, ale co už.

Plnila jsem Čtenářskou výzvu na Databázi knih, kterou jsem splnila na 80 %, tedy 16 z 20 knížek.

Nepodařilo se mi přečíst:

Knihu začínající na tvé křestní jméno, Kniha autora oceněného Nobelovou cenou, Oblíbená kniha tvého dětství, Populárně naučná kniha.Z knih, které jsem v roce 2016 přečetla, se mi nejvíc líbily


Měsíční kroniky od Marissy Meyer - Cinder, Scarlet a Cress - parádní jízda hned na začátku roku :)Děvčata z Rijádu - Rajaa Alsanea - pohled do života mladých žen v Saudské Arábii mě nadchl, Ostré předměty - Gillian Flynn - detektivka s šokujícím závěrem, Playground - Lars Kepler - exkurze do života po životě a boj zoufalé matky o dítě a Spi sladce - Rachel Abbott - detektivní thriller propracovaný do posledního detailu

Z českých autorů, tedy spíše autorek - Důkazy jejího života a Kouzelník z Pekingu od Markéty Hejkalové a Sbírka motýlů od Viktorie Besó

Kniha, která mě vyloženě nenadchla, byla (Re)kapitulace od Jana Vaculíka, nesedl mi styl autora a hlavního hrdinu jsem asi moc nepochopila a kterou jsem nedočetla bylo P.S. od Ani Geislerové, to mě nebavilo, kdybych vydržela, byla by to ta čtyřicítka :)


A to už se dostávám k letošním Knižním výzvámZaujala mě Knižní výzva 2017 na blogu Svět Nadpřirozena, má krásné ikonky a je skvělá v tom, že určuje jen počet knih. Já jsem si stanovila za cíl 50 knih, tak doufám, že se mi to podaří.Čtenářskou výzvu budu plnit na Databázi knih, původně jsem do ní nechtěla jít, ale zkusím to. Ze dvou knih, které jsem zatím za leden stihla přečíst, se mi tam obě hodily a to Kniha odehrávající se na ostrově - Dívka s vůní manga, která se odehrává na Filipínách a Kniha, která má na DK méně než 500 hodnocení - Bůh maličkostí


Tak to je pro dnešek vše. A jak jste na tom s nejoblíbenějšími knihami a knižními výzvami vy?

Mějte se pěkně, já jdu číst :)
10 komentářů:

 1. Držím palce s výzvou. Já se už budu muset do těch Měsíčních kronik opravdu pustit :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Na Goodreads jsem si nastavil jako cíl třicet knih. Jinak jsem se ještě zapojil do seriálové a filmové výzvy. V seriálové je úkolem podívat se na určitý počet pilotů. U filmové se jede podle seznamu (např. film začínající na písmeno jako tvoje křestní jméno). A taky jsem dneska narazil na audioknižní výzvu, ale to už bych nestíhal.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na Goodreads se chci také už dlouho podívat. Seriálové a filmové výzvy, ty už bych asi nedala :) Audioknihy mě zatím ještě nechytly, ale možná na ně taky časem dojde. Myslím, že jsou dobré při řízení nebo nějaké manuální činnosti :) Přeju ať se výzvy podaří splnit :)

   Vymazat
 3. Dneska podruhé narážím na Měsíční kroniky, asi na nich fakt něco bude a já si je budu muset také přečíst 😁. Výzvu na databázi plnim také a ještě jednu blogu na svět mezi řádky. Tak ať ti ta tvoje vyjde.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Měsíční kroniky jsou opravdu skvělá série :) Také přeji hodně štěstí při plnění knižních výzev :)

   Vymazat
 4. Měsíční kroniky mám také v plánu, ale času je méně, než se mi zamlouvá :-D
  Letos jsem si také stanovila 50 knih, tak držím palce, ať to vyjde ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S tím časem je to hrozné, mám tolik knížek, co si chci přečíst :( Zrovna jsem si dnes říkala, jestli jsem to s tou padesátkou nepřehnala, tak se musím snažit. Také budu držet palce :) Pak si dámě vědět :)

   Vymazat
 5. Náhodu 39 knih je krásné číslo :) Na Měsíční kroniky se právě chystám tak aspoň vidím, že se mám na co těšit :) Tak hezké čtení i v tomto roce :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že to ujde :) Přeji pěknou zábavu u Měsíčních kronik i u ostatních knih :)

   Vymazat