pondělí 6. března 2017

VÁŠNIVÝ LHÁŘ - Christina Laurenová


Originální název: Wicked Sexy Liar
Překlad: Květa Oakland
Počet stran: 348
Rok vydání: 2017
Nakladatelství: JOTA, s.r.o.


Vášnivý lhář je čtvrtý ze série “Vášnivých” od dua  amerických autorek, nejlepších kamarádek, píšících pod pseudonymem Christina Laurenová. Tak jako i tři předchozí knížky z této série má i tahle kniha moc krásnou obálku a to s polonahým vysportovaným černobílým krasavcem na jednobarevném pozadí.

A takový vysportovaný fešák je i Luke, mužská hlavní postava knížky. Hráč vodního póla v univerzitním týmu, který se chystá pokračovat ve studiu práv, pracující jako eléf v advokátní kanceláři. Neustále mu pípá telefon. Ptáte se proč? Je totiž playboy, který se baví vztahy na jednu noc a u dívek je velmi oblíbený.

Jednoho dne se v baru seznámí s krásnou servírkou Logan, pardon London, se kterou stráví noc. A co se stane? London o něj nejeví, kromě sexu moc zájmu. Ale proč? Nevěří mužům, ale Luke se asi právě zamiloval…

Vášnivý lhář je kniha pro ženy, spíš mladší ženy a netroufnu si odhadnout, jestli by si ji přečetl i muž. Kromě Luka a London, se kterou jsme se okrajově seznámili už ve Vášnivém hříšníkovi se setkáváme i se všemi přáteli z minulých sérií. Kapitoly jsou vyprávěny střídavě z pohledu London a Luka. V Hříšníkovi jsem s tím neměla problém, ale přiznám se, že tentokrát se mi to dost pletlo a několikrát jsem se musela vrátit na začátek kapitoly a podívat se, kdo vypráví.
London vystudovala počítačovou grafiku, ale svému oboru se moc nevěnuje, i když je vážně dobrá. Přes den surfuje a večer pracuje jako barmanka a tenhle životní styl jí zdá se, celkem vyhovuje. Byla mi sympatická, jen mi přišla trošku osamělá. Utvořila si kolem sebe skořápku kvůli tomu, co ji potkalo v minulosti. Lukovo playboyství je také způsob, jak se vyrovnat s minulostí, která jim způsobí mírné komplikace v jejich rodícím se vztahu.


    Luke do mě znovu šťouchne. “A teď je to kvůli mně divný.”
    “Dost divný,” provokuju ho a taky do něj šťouchnu. Věděla jsem, že se mu líbím, ale neuvědomila jsem si, že to myslí tak vážně.
    Že by se mnou chtěl chodit.
    Že v tom jsou city, že je to víc než super sex.
    Myšlenky létají z bouřkového mraku, co se mi utvořil v hlavě, tečou jedna přes druhou. Taky se mi líbí. Je mi s ním dobře, bavím se s ním.
    Jenom mu nevěřím.

Přemýšlím, co o knize napsat. Asi všechny víme, proč knihy tohoto typu čteme. Chceme si odpočinout, odreagovat, moc nepřemýšlet, dobře se bavit a věřit, že láska zvítězí. Tak tohle všechno Vášnivý lhář dokonale splňuje. Jen mám pocit, že byl až moc jednoduchý, že se děj pořád točil dokola. V doslovu se autorky chválily, jak se jim příběh London a Luka psal lehce a jednoduše, na rozdíl od Vášnivého hříšníka, ale ten se mi líbil mnohem víc. Možná ho mohly trošku víc propracovat.

U Lháře jsem si kladla otázku, proč se London pořád tak týrá a už mě to chvílemi přestávalo bavit, protože jistotu na stoprocentní vztah až do smrti bohužel nemá nikdo. Luka mi pak bylo chvílemi až líto, protože se opravdu snažil.Co se mi naopak líbilo, bylo prostředí, kde se příběh odehrával. San Diego je přímořské město v americkém státě Kalifornie a protože London je surfařka, dostaneme se i na pláž a do vln oceánu. I díky žluté obálce na mě knížka působila hodně slunečně, svěže a úplně jako bych cítila opalovací krém a slaný, chladný oceán, což bylo hodně příjemné. A tohle, i celkovou lehkost bytí, mládí a naději z nového začátku, jsem jim opravdu záviděla.


Knížku hodnotím 70 %. Dobře se četla a kdo má rád tenhle lehčí žánr románů pro ženy, určitě se u ní pobaví, ale pro mě byla tentokrát až moc jednoduchá. Uznávám, že jsem se namlsala knihou, co jsem četla před ní a ač se člověk snaží na to nebrat zřetel, neubrání se srovnání. Někdy na tom ta nová kniha vydělá, někdy bohužel prodělá, což je tento případ.
Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji Nakladatelství Jota, kde si knihu můžete zakoupit.

4 komentáře:

 1. Mě čeká celá tato série, těším se na ní. A přesně jak píšeš, odpočinu si u ní a taky se zasním :-). Podle mě, je stejně nejlepší Božský Bastard. Tím to začalo, ten udal směr a ten byl prostě nejvíc, ale i tak věřím, že i ostatní díly mě nadchnou. Pěkná recenze :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :) Určitě si ji přečti, je to zábava a romantika, čeká mě ještě Vášnivý sprosťák, to bude asi nejpikantnější :) Božské jsem bohužel nečetla, ale má je kamarádka, tak na ně časem taky dojde :)

   Vymazat
 2. Já jsem si myslela, že si u Božského bastarda odpočinu, ale bylo to hloupé a spíš mě to uráželo jako čtenářku, a to hodně. Proto jsem ho ani nedočetla. Za mě tedy absolutně ne a další knihy nevyhledám. Ale sto lidí, sto chutí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, ale věřím, že pro náročného čtenáře tohle nemusí být to pravé :) Děkuji za komentář :)

   Vymazat