pondělí 13. března 2017

VYSOKÁ HRA - Kay Hooper


Originální název: Aces High
Překlad: Štěpán Pala
Počet stran: 147
Vydal: DOBROVSKÝ s.r.o.
v edici Knihy Omega
Rok vydání: 2017Tak tahle recenze se mi nepíše vůbec lehce, ale co naplat, prostě do toho říznu. Dle anotace velmi úspěšná autorka bestsellerů New York Times Kay Hooper spřádá příběh o zradě a druhé šanci dvou odtržených milenců, kteří se díky náhodě musí znovu spojit na jednu poslední misi…

V první řadě by bylo ke čtenářům, kteří by si chtěli tuhle knihu koupit přinejmenším férové zmínit, že se jedná o jedenáctý, poslední díl série, v originále Hagen series. Jistě, dá se asi číst i samostatně, ale myslím, že by to měl čtenář vědět. Já osobně bych si jedenáctý díl něčeho nekoupila ani bych si jej nevybrala k recenzi. Tohle asi vysvětluje, proč jsou postavy hodně ploché. Nic moc o nich nevíme, kdo ke komu patří, co je kdo zač. Možná při přečtení všech dílů, by se nám to jevilo jinak....

 Děj se odehrává z největší části v zábavním parku a přilehlém hotelu. Chystá se tu nějaká akce, ale pořádně nevíme o co jde. Hemží se nám to tu agenty a jedním z nich je i Skye, náš hlavní hrdina. Setká se tu s Katrinou, svojí dávnou láskou, která je zde zaměstnaná, a se kterou má ale nevyřízené účty z minulosti…

Skye mi strašně lezl na nervy. Agresivní, namyšlený, vzteklý, nevyzrálý, autoritativní a urážlivý a ke Katrině se choval hrozně, i když ji asi miloval.


Když Katrině přikázal, aby se vzdala práce, zdálo se zprvu, že to pramení z čiré sexuální dominace, což ji přesně tak rozlítilo. Byla vzteky bez sebe. Navíc se jí nesmírně dotklo, že její práci očividně považoval za natolik bezvýznamnou, až jí ihned nakázal, aby z ní bez zaváhání odešla.
Ale hořké zkušenosti Katrině nyní připomínaly, že často něco vypustil, aniž by zapřemýšlel nad možnými důsledky svých slov, a že kvůli té vrozené netrpělivosti zbrkle požadoval, co si zamanul. A po čem toužil ihned po příchodu do její kanceláře?
Po ní.


Katrina se zase pořád týrala, aby nebylo poznat, jak ho miluje a potom se zase týrala, že ji nemiluje. Tyhle sebetrýzně ženských hrdinek už mi vážně lezou na nervy.

Kdo čeká nějakou akci, dočká se, ale přišlo mi to tak hloupoučké. Ani postelové scény mě tentokrát nějak neuchvátily. No a závěr, to byla úplná fraška, rozzuzlení celé operace, která se připravovala dva týdny. To už jsem nevěděla, jestli se mám smát nebo být ještě víc naštvaná. Ale opravdu mě dorazilo, co zjistila Katrina. Nechci prozrazovat, ale tohle je úplně nereálné a ta žena by musela být úplně bez mozku.

Prostě mě tahle knížka vůbec nesedla, nebavila mě a byla jsem šťastná, že má tak málo stran, ale i tak bylo pro mě utrpením ji dočíst.

Abych vyzvedla také nějaká pozitiva. Bavila mě Gigi, Katrinina nadřízená. Měla šmrnc a vtip, ale nebylo jí dáno moc prostoru. No a krásná obálka, která má nalákat čtenáře a která, přiznám se, nalákala i mě.Knihu hodnotím 40 %. Přišla mi nezáživná, děj zmatený, hlavní hrdinové neustále svádí boj o “pozice” ve vztahu a pak to završí sexem. O nějaké špionážní operaci bych se ani nezmiňovala.

Nechci nikoho odrazovat od koupi knihy.  Jiné recenze jsem zatím nečetla, ty si přečtu později, ale z nadpisů jsem pochopila, že většině se kniha líbila. Klidně si ji přečtěte a udělejte si svůj názor a taky budu ráda, když mi jej napíšete do komentářů, ale za mě bohužel ne.


I tak velice děkuji Nakladatelství Omega za poskytnutí recenzního výtisku. Tuto knihu nebo i jiné si můžete zakoupit v internetovém obchodě Nakladatelství Omega nebo Knihy Dobrovský

4 komentáře:

 1. Tato knížka mě vůbec nezaujala, už i díky obálce. A je opravdu škoda, že jsi dopředu nevěděla, že je o x-tý díl série. Přeji, ať jsi s další knihou mnohem spokojenější :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji :) Právě si spravuji chuť Rachel Abbottovou :)

   Smazat
 2. Podle obalu mi to spíš přijde jako biografie nějakýho fotbalisty, co se rozhodl svoje ego zvěčnit obrovskou fotkou přes obálku se svým pronikavým pohledem :D no, jsem ráda, že vím, že tuhle knížku ne a fakt je trochu pokrytecký, že není nikde napsáno, o který díl se jedná.
  www.linheart.cz

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, ani nechápu tu pohnutku, vydat poslední díl... možná kdyby začali od 1. dílu, našla by si tato série své příznivce, ale takhle ne...

   Smazat