sobota 15. dubna 2017

KNIŽNÍ PŘÍRŮSTKY Č. 6

Zdravím všechny milovníky knih :)

Dnes mám pro vás dva balíčky a v nich tentokrát recenzní výtisky, za které samozřejmě velmi děkuji.

V prvním balíčku z nakladatelství OmegaNEJCHLADNĚJŠÍ DÍVKA VE MĚSTĚ CHLADU - Holly BlackRomán uznávané spisovatelky Holly Black je originálním příběhem o hněvu a pomstě, vině a strachu, lásce a pohrdání.

Město Chladu je nebezpečné. To Tana věděla. Půvabná klec. Vězení pro zatracené a všechny ostatní, kteří se s nimi chtějí stýkat.

Anotace: Svět se změnil. Kvůli prudkému nárůstu počtu upírů byly v některých městech zřízeny karanténní oblasti obehnané hradbami, takzvaná města Chladu. Uvnitř nich jsou spolu s upíry izolováni také lidé, z nichž někteří jsou Chladní - nakažení, a pravděpodobně se z nich také stanou monstra. Pro zajištění bezpečnosti normálního světa jsou hradby pečlivě střeženy a nikdo je nesmí překročit.

Tana se jednoho rána po běžném večírku probudí v domě plném mrtvých těl. Masakr kromě ní přežil pouze její vtíravý, leč roztomilý expřítel, který se ale potácí mezi životem a smrtí kvůli infekci, a pak záhadný mladý upír. Vychází najevo, že zdaleka není po všem, a tak se na smrt vyděšená a zoufalá Tana odhodlá k odvážnému činu, aby všechny tři zachránila: vydá se přímo do pyšného a zkaženého města Chladu.


Knížky o upírech mám ráda, takže jsem se zkusila přihlásit do recenzního konkursu a jsem zvědavá, jaká tato upířina bude :)

 Druhý balíček obsahoval knížku z nakladatelství MetaforaMALÉ ČERNÉ A DEVĚT ŽEN - Jane L. RosenováHumorné, milé i tragikomické příběhy opětovaných i marných citů, šťastných náhod i vytoužených konců ve stylu filmu Láska nebeská.

Anotace: Oči nákupčích i módních kritiků kolem přehlídkového mola rozhodnou, že se z jedněch klasických černých koktejlek stanou šaty sezóny. A tyto “malé černé” se vzápětí stávají i svědkem a někdy příčinou, důležitých událostí v životě devíti žen, jejich partnerů a dalších postav.
Celou knihu rámuje příběh amerického snu devadesátiletého krejčího Morrise Siegela. Právě jeho poslední model, k němuž vytvořil střih před svým odchodem na odpočinek, je hitem sezóny. Malé černé od Maxe Hammera ovlivní život dívky, která je poprvé představila na přehlídce, padesátileté asistentce, jež téměř dvacet let zoufale miluje svého šéfa, stejně jako pacientce vnuka Morrise Siegela.
Zázemí děje je dámské oddělení obchodního domu Bloomingdale's, v němž se tyto šaty prodávají, půjčují anebo vyměňují, a ovlivňují tak osudy hlavních hrdinů.

K této knížce můžu říct, že jsem ji četla ještě před vydáním, ve formě e-knihy a byla jsem velice mile překvapena lehkostí s jakou se četla a všem ženám, které mají rády příběhy, které jsou humorné, ale i dojemné, ale ne přeslazené, ji mohu doporučit. Ostatně recenzi si můžete přečíst zde :)
Z nakladatelství Metafora mi přišla ještě jedna novinka k recenzi, opět v elektronické podobě, protože vyjde kolem 28. dubna a jedná se o thriller

VÍ O TOBĚ - Sarah Pinborough

Tři mohou zachovat tajemství, jsou-li dva z nich mrtví…. Benjamin Franklin

LOUISE opustil manžel kvůli jiné, a tak se jediným mužem v jejím životě stal její syn. Proto Louise pracuje na poloviční úvazek, aby je uživila a zároveň mohli být spolu. Všechno se však změní, když se objeví...

DAVID, mladý, úspěšný a natolik okouzlující, že Louise nemůže uvěřit, že by o ni muž jako on nejenže mohl zavadit pohledem, ale že ho dokonce snad i přitahuje. To se ovšem dost zkomplikuje v okamžiku, kdy potká jeho ženu...

ADELE, překrásnou, elegantní a roztomilou bytost, z níž se rychle stane Louisina nová přítelkyně. Oba aktéři dokonalého páru Louise naprosto uchvátí a každý z nich ji po svém vtahuje do spletité sítě jejich manželství, v němž má Louise zatím netušenou zásadní roli...

A najednou, ve chvíli, kdy je oba trochu víc poznává, zahlédne trhliny. Je David opravdu tím mužem, za něhož ho měla? A je Adele opravdu tak křehká a zranitelná, jak působí? Jaká strašlivá tajemství oba skrývají a jak daleko zajdou, aby je uchránili?


Tak tahle knížka bude pecka, už jsem ji začala číst musím říct, že jsem čím dál napjatější, co z toho vyleze… co se stane… protože…
NEVĚŘTE TÉTO KNIZE
NEVĚŘTE TOMUTO PŘÍBĚHU
NEVĚŘTE ANI SAMI SOBĚ
A AŤ SE DĚJE COKOLIV, NEPROZRAĎTE KONEC!

#WTFthatending #neprozradtekonec

Tak to je pro dnešek všechno, mějte se pěkně a omluvte mě, musím jít číst :)

P.S. Jestli jste už některou z novinek četli, právě čtete, nebo se chystáte, dejte vědět v komentářích :)

6 komentářů:

 1. Pěkné kousky máš!! To se musí nechat! Jsem zvedavá na upírky, jak se ti kniha bude líbir, už jsem pár recenzí na ni četla :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, také jsem zvědavá :) Dnes snad dočtu Vím o tobě a jdu na ně :)

   Vymazat
 2. Ví o tobě vypadá moc dobře :) Přeji pěkné čtení všech tří krasavic :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejen vypadá, ale také je :) Už jdu do finále, pak hned Nejchladnější dívka a Malé černé mám už přečtené :) Děkuji za komentík :)

   Vymazat
 3. Pěkné kousky! Na Dívku se chystám, jsem strašně zvědavá, jak se mi bude líbit :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, tak jsem zvědavá, co na ni řekneš :) Právě ji čtu, není to špatné, ale nemůžu se pořád začíst...

   Vymazat