středa 3. května 2017

KNIŽNÍ PŘÍRŮSTKY Č. 7


Vítám vás u dalších Knižních přírůstků :)

Jako tradičně jsem zpožděná, takže tyhle dva kousky jsem si pořídila v březnu, když v Knihcentru probíhala akce poštovné zdarma při nákupu nad 300 korun.
JISKRA V POPELU - Sabaa Tahirová


Na tuhle knížku, která má nádhernou obálku jsem slyšela pouze samou chválu. Všichni se nad ní rozplývají, tak jsem na ni strašně moc zvědavá :)


SIROTEK BOJUJÍCÍ ZA SVOU RODINU, VOJÁK BOJUJÍCÍ ZA SVOBODU. JISKRA V POPELU JE EPICKÁ FANTASY, KTERÁ SE ODEHRÁVÁ V BRUTÁLNÍM SVĚTĚ PŘIPOMÍNAJÍCÍM ŘÍMSKOU ŘÍŠI….

ANOTACE: Laia je dívka z lidu Učenců, který žije pod krutou nadvládou válečnického impéria. Když je její bratr zatčen za velezradu, nabídnou jí učenečtí povstalci bojující proti Impériu dohodu: pokud se nechá prodat jako otrokyně na imperiální vojenskou akademii Šerosráz a bude pro ně špehovat, odboj zachrání jejího bratra před popravou.

Elias, nejlepší voják na šerosrázské akademii, je znechucený pronásledováním a zabíjením Učenců a rozhodne se dezertovat. Než však stačí utéct, dostane příkaz zúčastnit se zkoušek, nemilosrdného klání, z něhož má vzejít nový válečnický císař. Prohrát znamená okamžitou smrt, zvítězit znamená ztratit vlastní duši.

Když se Laiiny a Eliasovy cesty na Šerosrázu zkříží, oba zjistí, že jejich osudy jsou propletené víc, než by si kdy dokázali představit, a že jejich rozhodnutí může změnit budoucnost celého Impéria.Nejlevnější cenu knihy Jiskra v popelu najdete na Srovname.cz


Druhá knížka je úplně jiného žánru. Odehrává se za druhé světové války a napsala ji turecká spisovatelka. A jelikož knih od tureckých autorů u nás mnoho nevychází, nemohla jsem si ji nechat ujít.

POSLEDNÍ VLAK DO ISTANBULU - Ayse Kulinová


Mezinárodní bestseller oblíbené turecké autorky plný odvahy, lásky a dobrodružství

ANOTACE: Jako dcera jednoho z posledních osmanských pašů by Selva mohla získat srdce kteréhokoli muže v Ankaře. Temperamentní mladá kráska má však oči jen pro Rafaela Alfandariho, pohledného židovského mladíka z vážené lékařské rodiny. Navzdory nesouhlasu svých příbuzných se vezmou a odjedou do Paříže vybudovat si nový život.

Po vpádu nacistů do Francie ovšem mladí manželé zjistí, že na ně čekají mnohem horší nástrahy než zatracení vlastními rodinami. Selvě jako muslimce sice nebezpečí odvlečení do koncentračního tábora nehrozí, ale odmítne se svého židovského manžela vzdát. Mladý pár využije plánu několika odvážných tureckých diplomatů, kteří chystají záchranu tureckých Židů žijících ve Francii. Selva a Rafael se společně se svým malým synkem vydávají na strastiplnou cestu vlakem do bezpečí: musejí projet válkou zmítaný kontinent, přejít nepřátelské linie a riskovat všechno v zoufalé snaze získat svobodu.


Nejlevnější cenu knihy Poslední vlak do Istanbulu najdete na Srovname.cz
Poslední přírůstek jsem si pořídila v Levných knihách a také se zčásti odehrává za druhé světové války. Knížka má také krásnou obálku a  myslím, že se bude číst sama :)

PEKAŘOVA DCERA - Sarah McCoyová


Ojedinělá kniha, v níž se prolíná přesvědčivý příběh z války se současností. Kniha, která ukazuje, že lidské city a problémy zůstávají stejné, a přitom nezáleží ani na místě, ani na době, v níž žijeme…

ANOTACE: Rok 1944. Elsie Schmidtová, dcera pekaře v Garmischi, dospívá v nacistickém Německu, jehož porážka se nezadržitelně blíží. Denně je konfrontována se stále tíživější realitou, z níž ji vytrhuje pozvání nacistického důstojníka na vánoční večírek, během něhož je požádána o ruku. Samozvaný snoubenec patří mezi ostatními důstojníky k nejvlídnějším a nejčestnějším, ale i on je zcela lhostejný k osudu židovského chlapce, který byl pro svůj krásný hlas vybrán, aby zpíval nacistickému publiku koledy. Elsie se s chlapcovou tragickou budoucností nemůže smířit a vůbec netuší, že brzy bude o chlapcově osudu rozhodovat právě ona…

O šedesát let později. Reba Adamsová je novinářka. Celý život se potýká se vzpomínkami na otce, psychicky narušeného veterána války ve Vietnamu, a útěkem z domova se snaží minulost vymazat. Nyní žije v El Pasu, pracuje v lokálním časopise a je zasnoubena s Riki Chavezem. Riki je zaměstnán u pohraniční stráže, jejímž hlavním úkolem je vracet nelegální běžence zpět do Mexika. Práci vykonává svědomitě, ale spokojený není, příliš s uprchlíky soucítí. Ani vztah s Rebou není tak vřelý, jak by si přál a jak by se na zamilované snoubence slušelo…

Blíží se Vánoce a Reba má napsat článek s vánoční tématikou. Objeví německé pekařství a jeho majitelku Elsie. Životní moudrost staré Němky Rebu magicky přitahuje a pomáhá jí najít sebe sama…Nejlevnější cenu knihy Pekařova dcera najdete na Srovname.czTak to je pro dnešek všechno. Poslední vlak do Istanbulu a Pekařovu dceru si plánuji v nejbližší době, tedy v květnu přečíst. A co vy? Četli jste některou z těchto knih, nebo se chystáte? Dejte vědět v komentářích a mějte se májově :)

10 komentářů:

 1. Pěkné kousky, Jiskru mám doma a ještě jsem ji nečetla, jsem ostuda :-D. Užij si je :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji Míšo :) No taky nevím, kdy se k ní dostanu, jako k mnoha jiným :) Ale neztrácím naději :)

   Vymazat
 2. Jiskra v popelu byla chvalena az do nebes, takže se na ní také chystám. Ja vždycky čekám na opadnuti toho boomu. Hlavně kdyz jsou knihy tak často recenzované :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Četla jsem právě na ni samé nadšené recenze a názory, tak uvidíme :)

   Vymazat
 3. Jé, Jiskra v popelu... ta byla fantastická :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsem ráda, že se ti líbila :) Jsem na ni moc zvědavá :)

   Vymazat
 4. Krásné kousky :) Pekařovu dceru jsem si také pořídila :) Ať se knihy líbí :)

  OdpovědětVymazat
 5. Moc děkuji :) Poslední vlak do Istanbulu už čtu a je to skvělá kniha, k Pekařově dceři se snad také brzy dostanu :)

  OdpovědětVymazat
 6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 7. Byl jsem zraněn a srdce zlomené, když se před mým manželstvím před sedmi měsíci objevil velmi velký problém, mezi mnou a mým manželem. Tak strašný, že se rozhodl pro rozvod. Řekl, že nikdy nechtěl zůstat se mnou znovu a že mě už nemiloval. A tak se z domu vytáhl a udělal mi i mé děti prošlé těžkou bolestí. Snažil jsem se všechny moje možné prostředky, abych ho vzal zpátky po hodně žebrání, ale to všechno neplatí. Potvrdil, že se rozhodl a nikdy mě nechtěl vidět znovu. Takže jeden večer, když jsem se vrátil z práce, jsem se setkal s jedním starým přítelem, který se zeptal svého manžela. Tak jsem mu vysvětlil každou věc, a tak mi řekl, že jediný způsob, jak mého manžela vrátit, je Navštívit kouzelník, protože pro něj opravdu pracoval. Takže jsem nikdy nevěřil kouzlu, ale neměl jsem jinou možnost, než abych následoval jeho radu. Pak mi dal e-mailovou adresu kouzelníka, kterého navštívil. Ogagakunta@gmail.com. Takže příští ráno jsem poslala poštu na adresu, kterou mi dal, a kouzelník mě ujistil, že budu druhý den vrátit svého manžela. Co úžasné prohlášení !! Nikdy jsem nevěřil, takže mluvil se mnou a řekl mi všechno, co potřebuji udělat. Pak příštího rána, tak překvapivě, můj manžel, který mě nezavolal za posledních 7 měsíců, mi dal výzvu, aby mi informoval, že se vrací. Tak úžasný!! A tak se vrátil tentýž den se spoustou lásky a radosti a omluvil se za svou omyl a za bolest, kterou způsobil mně a mým dětem. Od té doby byl náš vztah nyní silnější než jak to bylo předtím, pomocí kouzelníka. Takže vám poradím tam, pokud máte nějaký problém, kontaktujte ogagakunta, dávám vám 100% záruku, že vám pomůže .. Pošlete mu e-mail na adresu: ogagakunta@gmail.com nebo zavolejte na telefonu +2348069032895

  OdpovědětVymazat