pátek 19. května 2017

KNIŽNÍ PŘÍRŮSTKY Č. 9


Srdečně vás zdravím u dalších přírůstků :)

Dnes tu mám balíček z Knižního klubu, a na tyhle miláčky už jsem se neskutečně těšila. Nevím, jestli mám ten pocit jen já, ale poté co se Bux a Knižní klub rozdělili, spoustu knih nemají skladem, což se dřív nestávalo. Takže ještě pořád nemám Hanu ani Geniální přítelkyni, které jsem si chtěla objednat. Ale určitě na ně také časem dojde :)
A co že mi to přišlo? Tentokrát samé “provařené” kousky, které nebudu muset dlouze představovat a asi už je všichni mají a také četli, tudíž se budu těšit na váš názor na ně…VEGETARIÁNKA - Han Kang


Anotace: Jonghje se jednoho dne probudí z krvavé noční můry a její život se začne dramaticky měnit. Ze všeho nejdřív přestane jíst maso. Ovšem v dravé patriarchální společnosti je její náhlé vegetariánství a zejména neoblomný postoj, s jakým se vzepře svému muži i rodině, představuje pro její okolí ohromný šok. Dosud žila v úloze obyčejné ženušky, přesně podle přetrvávajících konzervativních představ v ekonomicky rychle se rozvíjející, nicméně společensky v určitých směrech stále velmi zkostnatělé Jižní Koreji. Bez zbytečných řečí poslušně plnila manželova přání, vařila jeho oblíbená jídla, vypravovala ho do práce a čekala na něj do pozdních hodin, kdy se on vracel z dlouhých firemních večeří. Teď však chce uniknout kruté nadvládě masožravosti a přimyká se k rostlinnému světu - tak moc, že ji obrazy květin na nahém těle svedou k zakázanému sexuálnímu poměru.

Na Vegetariánku se moc těším, tak doufám, že mě nezklame.Nejlevnější cenu Vegetariánky najdete na Srovname.cz
MAGICKÝ PRŮVODCE MĚSTEM POD PAHORKEM - Pasi Ilmari Jääskeläinen

Anotace: Toto je bez nadsázky kniha, jaká tu nikdy nebyla. Autor bestselleru Literární spolek Laury Sněžné přichází opět s návykovým koktejlem magického realismu, detektivky, hororu a fantasy, ale tentokrát jde ještě dál a nabízí čtenáři příběh, který s ním bude žít ještě dlouho po otočení poslední strany.
Šéfredaktor Olli Suominen vede středně velké nakladatelství pro děti a populárně-naučnou literaturu. Jeho poklidný život plný práce i rodinné rutiny, se změní ve chvíli, kdy si založí facebookový účet. Ozvou se mu totiž nejen kamarádi z dětství, ale i jeho první láska, nyní slavná spisovatelka, jež mu nabídne svou novou knihu - Magický průvodce městem. Citově okoralý Olli znovu zažívá probouzející se vášeň a posléze se ocitá před zásadním rozhodnutím. V době, kdy příprava rukopisu vrcholí a text se chystá do sazby, zasáhne jeho soukromí dramatická událost. Pouze na Ollim, bojujícím s vlastní amorálností a šrámy na duši, teď záleží, jak všechno dopadne. Šanci má jen jednu. Anebo?

Zase něco, co vypadá jako skvělý příběh, i když člověk pořádně neví, co má čekat.Nejlevnější cenu knihy Magický průvodce městem pod pahorkem najdete na Srovname.czDVŮR MLHY A HNĚVU - Sarah J. Maasová


Ještě nemám přečtený první díl DVŮR TRNŮ A RŮŽÍ a už jsem si pořídila i druhý, protože na tuto sérii čtu všude samou chválu a dvojka je prý skvělá :)Anotace: Feyre přežila střet s Amaranthou a vrátila se na Jarní dvůr. Avšak ani zde nemá klidu, protože ji neustále pronásledují vzpomínky na to, co musela udělat, aby osvobodila Tamlina i jeho lid. A stejně tak nemůže zapomenout ani na smlouvu s Rhysandem, s kterým má strávit jeden týden v měsíci. Ač je nyní vznešenou vílou, srdce má stále lidské. A navíc si postupně uvědomuje, že na obzoru se objevuje ještě mnohem větší zlo, než jaké kdy zažila. A tak zatímco se snaží vyznat v zákrutech vílího života, zjišťuje, že její role zachránkyně ještě neskončila. Avšak dokáže se vyrovnat s nebezpečím, které se k ní blíží?

A je to tedy pěkná bichlička, protože má 655 stran.Nejlevnější cenu knihy Dvůr mlhy a hněvu najdete na Srovname.czPoslední kniha je od české autorky Lenky Horňákové-Civade, která je nyní vdaná ve Francii a tento román napsala ve francoužštině a poté sama přeložila, ale téma je naopak české.


MARIE A MAGDALÉNY - Lenka Horňáková-Civade


Anotace: Magdaléna, Libuše, Eva…. jedna rodová linie a stejný osud: všechny vyrůstají bez otce. Magdaléna zažila nacistickou okupaci, Libušino dětství, rámované kolektivizací, končí za okupace vojsky Varšavské smlouvy, Eva je dítětem normalizace. A jedna po druhé svým osobitým způsobem vypráví o lásce, o naději, o světle v temnotách a o vnitřním zdroji síly, která každý z nich umožní nést hlavu vztyčenou navzdory nepřízni osudu i historie. A jedna po druhé vypráví i o Marii, jejich matce, babičce a prababičce, která jako archetypální ženské božstvo onu sílu opatruje a šíří.
Lenka Horňáková-Civade pevným, a přitom křehkým, průzračným a zpěvným stylem prostřednictvím svých hrdinek vystavěla rodinnou ságu, příběh jedné rodiny, navzdory tragickým okolnostem velmi prostý, navzdory velké historii velmi všední a navzdory obyčejnosti velmi silný.Nejlevnější cenu knihy Marie a Magdalény najdete na Srovname.cz


Nalákala jsem vás na nějakou knihu, nebo máte již některou z nich přečtenou?
Dejte vědět a mějte se krásně :)

10 komentářů:

 1. Pěkné kousky, Dvůr mlhy a hněvu mě také čeká, jen mít více času :-D

  OdpovědětVymazat
 2. Krásné přírůstky :-) Magický průvodce městem pod pahorkem a Vegetariánka vypadají dobře. Na toho Magického průvodce se musím zaměřit, teď ho vídávám všude.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :) Taky jsem na něj zvědavá, stejně jako na všechny knížky :)

   Vymazat
 3. Krásné úlovky :) Vegetariánku jsem nedávno vyhrála, tak se na ni taky chystám :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak si pak porovnáme dojmy z Vegetariánky :) Děkuji Leni :)

   Vymazat
 4. Určitě pěkné kousky, ale já bych se asi nudila nebo trpěla :D To ale nevadí, přeji pěkné čtení :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslíš? :) Já myslím, že se nudit, ani trpět nebudu...no snad :) :) :)

   Vymazat
 5. Super přírustky :-) Nad vegetariánkou stále přemýšlím, neskutečně mě láká, ale zatím odolávám... nějak se mi doma ty knihy nakupily :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mě se také kupí a stále to nebere konce, ale nad Vegetariánkou jsem vůbec nepřemýšlela, tu jsem chtěla hned :) :)

   Vymazat