středa 21. června 2017

KNIŽNÍ PŘÍRŮSTKY č. 10

Rozmáhá se nám tu takový nešvar a sice nakupování e-knih :) Vítám vás u dalších knižních přírůstků, tentokrát elektronických.

Čtečku sice vlastním už několik let, ale po pravdě, využívala jsem ji hlavně na dovolené, kde mi maximálně vyhovuje. V letadle nepotřebujete světlo, není těžká, když vás nebaví jedna knížka, mrknete na druhou, nebo na třetí. Stejně tak u moře nebo u bazénu mi čtečka velmi vyhovuje. Nemusím hlídat, že se mi knížka rozmočí od vody nebo umastí od opalovacího krému a i rozměrově mi sedí. Ale doma ji za rok téměř nepoužívám, nebaví mě nabíjet a tak.

Jako pro asi většinu knihomolů, i pro mě,  je kniha prostě kniha a nic ji nemůže nahradit. Ale přiznejme si, že naše knihovny nejsou nafukovací, a někdy máme chuť si přečíst nějakou knihu, ale nutně ji nemusíme vlastnit, nebo do ní investovat horentní částky. Takže se po ní můžeme podívat v knihovně, nebo se poptat po kamarádkách a nebo zjistit, že existuje e-kniha, kterou lze v akci nebo ve slevě pořídit za pár korun. Takhle to začalo u mě.

Brouzdám si tak ne netu a najednou na mě vyskočí reklama na Palmknihách. A hele Rodinná čest, o té jsem kdysi četla a říkala jsem si, že by mohla být celkem dobrá. A za 79 korun? A už klikám do e-shopu. Další poklad Vdova za 90, detektivky za 49. No nekup to. Objednám, zaplatím kartou, žádné poštovné, takže si klidně můžu koupit jen jednu a hele, mám ji hned v e-mailu. No, to je bomba. Hned můžu číst….

Štrachám v šuplíku, kde mám krucinál tu čtečku? No jo, jako vždycky vybitá.  A pak mě to napadne! Co kdybych si ji stáhla do telefonu, určitě to nějak jde. No samo, jde všechno. Takže si stahuji aplikaci ePub Reader a už to jede. Od teď už mi nevadí, když musím někde čekat, vytáhnu telefon a čtu. Takže teď čtu jednu knihu klasickou a jednu e-knihu, když mám prostoje, protože telefon nosím s sebou skoro všude.

A co jsem si (zatím) pořídila?
 
Po téhle knížce jsem pokukovala a byla na ni zvědavá. Už ji mám přečtenou, ale musím konstatovat, že mě maličko zklamala. Ale chystám recenzi, takže víc se dozvíte později.

Už mám také přečteno, a tady musím říct, že se mi moc líbila. Více bude také v recenzi.

Od této autorky jsem ještě nic nečetla, ale zaujala mě anotace a i ohlasy jsou dobré a za 49 korun, to jsem neodolala.V touze po dokonalosti se člověk může dostat až na samotné dno. Tady mě také zaujala anotace a i cena 49 korunRecenzi jsem četla u Míši z Knižního deníčku a už tenkrát mě lákala a tak když jsem ji teď uviděla v akci, bylo to jasné. Přečetla jsem ji za jeden den a za mě super. Příběhy českých žen, které milovaly muslima a jak to dopadlo. Všichni tuší, že většinou špatně.
Tahle knížka je poměrně nová a tak mě překvapilo, když jsem ji viděla v akci a zase mě na ni nalákala Míša. Téma sociálních sítí je aktuální, zvlášť pro mládež, ale i rodiče musí být v obraze.


Šachovnici bohů jsem měla asi dva roky půjčenou od kamarádky, ale ačkoliv mám Richelle Mead velmi ráda, nějak se mi do ní nechtělo. A pak jsem četla jednu velmi nadšenou recenzi a i hodnocení na Databázi knih mají oba díly docela vysoké. Takže jsem si za 29 korun oba díly pořídila.Další hitovka loňského roku, kterou jsem si chtěla přečíst, ale než jsem si ji koupila, bylo plno jiných a teď na mě vykoukla v akci, takže si ji přece jen přečtu, pohádku o Sněhurce :)Z téhle knížky mám trochu strach, protože je o mladé ženě, která ví, že postupně přijde o zrak a musí se s tím nějak srovnat, což je dle mého jedna z nejhorších věcí, co se může člověku přihodit, tak uvidíme, kdy dostanu odvahu se do ní pustit.


Tak to je zatím všechno, dávám si menší pauzu, než tohle všechno přečtu, ale kdyby na mě zase vyskočila nějaká pecka, určitě neodolám :)

Jak vy jste na tom se čtením e-knih. Čtete je ve čtečce, v telefonu nebo zůstáváte věrní jen knížkám?


Zaujala vás některá z knih v tištěné nebo elektronické verzi a chcete mrknout, kde ji pořídit nejlevnějí? Tak hledejte na Srovname.cz. Odkazy uvádím níže :)Obrázky převzaty z 

4 komentáře:

 1. Ani o jedné z těchto knih jsem neslyšela, ale ta Stínová královna vypadá dost dobře :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zrovna jsem ji začala číst, tak uvidím :)

   Vymazat
 2. Docela bych si vybrala, ať se líbí :)

  OdpovědětVymazat