pondělí 26. června 2017

KNIŽNÍ PŘÍRŮSTKY č. 11

Vítám vás u dalších Knižních přírůstků, tentokrát  z  Nakladatelství JOTA. Naše milá Jota na nás neustále útočí s báječnými akcemi, které prostě nelze nevyužít… slevy 60, 70 % a k tomu poštovné zdarma. To byla poslední akce na jejich e-shopu. Jediným problémem je, že prostě nestíhám číst a tak se nákupy snažím, i když zatím víceméně neúspěšně, alespoň trošku krotit.

A tak jsem si po zralé úvaze a s těžkým srdcem objednala pouze dvě knížky a to prosím v celkové ceně asi 130 korun sakumprásk :)

A co mi přišlo?
ŘEKNI VLKŮM, ŽE JSEM DOMA - Carol Rifka Bruntová

Anotace: Píše se rok 1987 a June Ellbusové je čtrnáct. Uzavřená dívka nemá přátele, a navíc ji v poslední době trápí i odcizený vztah se starší sestrou, se kterou si dříve byly blízké. Nejraději by žila ve středověku, toulala se po lese a poslouchala vlčí vytí. Na celém světě existuje jenom jediný člověk, který jí opravdu rozumí - strýc Finn, uznávaný malíř, její důvěrník a nejlepší kamarád. Jenomže Finn zemře na záhadnou nemoc, jejíž jméno všichni jen šeptají, a dívčin svět se náhle převrátí vzhůru nohama.

Je to především příběh o tom, jak dospět, najít vlastní identitu a vyrovnat se nejen s nejrůznějšími nečekanými situacemi, ale i ztrátami a bolestí, které přináší život. Přečtěte si, co se stane, když se zamilujete do někoho, do koho byste se zamilovat neměli. Pochopíte, že žárlivost a pocity viny dokáží zničit i to nejpevnější přátelství a někdy mají ty nejtragičtější následky.

Nevím proč, ale tahle knížka mě zaujala a hodně mě láká ke čtení. Na Databázi knih má navíc hodnocení 87 % a to hodnotilo 300 čtenářů. Jeden komentář mluví za vše: "Nevím, jak jsem mohla tak skvělou knihu koupit ve výprodeji." Tak to už se tak někdy stane, jak jsem se sama mohla několikrát přesvědčit…
O ŽENÁCH A O LÁSCE - Edith Holá

Nová kniha Edith Holé vypráví silný příběh o ženách, šílených nápadech, vyrovnávání se s vlastním životem, různých druzích lží, ale především o lásce. Autorka opatrně vystřihuje záhyby příběhu tří žen, dvou matek a jedné dcery.

Román o surogátním (náhradním) mateřství ukazuje jev, který je díky medicíně už mnoho let možný, není zakázaný, ale ani legislativně zcela upravený a tak se často odehrává tajně a bez jasných pravidel. Spojení matky a dítěte ovšem není možné přerušit.

Edith Holá je česká autorka, od které jsem ještě nic nečetla, ale námět náhradního mateřství mě zaujal. Podobným tématem se zabývá i její první biografická kniha Cesta k mým matkám, kterou vydalo nakladatelství Jota v roce 2012.Druhý balíček, který mi od Joty přišel obsahoval recenzní výtisk a to žhavou novinku, která vám na dovolenou určitě nesmí chybět, protože už jen ta obálka je báječně vyletněná a myslím, že to bude pecka!ŠÍLENÁ - Chloé Espositová

Anotace: Beth a Alvina jsou jednovaječná dvojčata, ovšem kromě podoby nemohou být rozdílnější. Beth, od dětství vzorná a cílevědomá dívka, se provdala za bohatého italského krasavce a žije na Sicílii ve vile snů. Její život je plný přepychu a blahobytu a není nic, co by si nemohla dopřát. Luxusní bydlení, značkové šaty, drahé šperky. Je to záviděníhodný život.

Alvinin život nestojí za nic. Bydlí v Londýně v levném společném podnájmu a vydělává si prodejem pofidérních inzerátů v bulvárních novinách. Nenávidí svou práci, nenávidí své spolubydlící a dělá vše pro to, aby i oni nenáviděli ji.

Když Beth pozve Alvinu do vily na Sicílii a pošle jí letenku, Alvie zprvu váhá. Se sestrou opravdu nejsou kamarádky. Lépe řečeno upřímně se nenávidí. Jenže ve chvíli, kdy Alvina dostane výpověď z práce a spolubydlící ji vyhodí z bytu, se představa luxusní dovolené nezdá tak marná.

Ovšem po příjezdu na Sicílii naberou události nečekaný spád. Alvina zjistí, že ji sestra nepozvala na návštěvu jen tak nezištně. Beth osnuje podezřelý plán a Alvina se má stát součástí komplotu jako sestřina dvojnice. Když Alvie okusí život v luxusu, chopí se příležitosti bez skrupulí začne odstraňovat všechny, kteří jí stojí v cestě.Tak určitě už nemusím přemýšlet, kterou knížku si beru na dovolenou a prázdniny mohou začít. A co vy? Co říkáte na Šílenou?
Všechny knížky si můžete objednat na stránkách Nakladatelství Jota, kterému moc děkuji za recenzní výtisk :)


9 komentářů:

 1. Šílená ke mě dnes také dorazila. Jsem na ni hrozně zvědavá! Řekni vlkům, že jsem doma byla skvělá. Přeji příjemné čtení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, na tu Šílenou jsem taky zvědavá, ale vypadá to hodně dobře :) Beru si ji v sobotu na dovolenou :) Také přeji příjemné čtení :)

   Vymazat
 2. I mě dnes Šílená dorazila, kniha vypadá opravdu lákavě, chci se do ní pustit co nejdřív, ale ještě tu mám na čtení pár restů. Budu se těšit na recenzi :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Edith Holou jsem teď viděla v LK. Řekni vlkům, že jsem doma už mám a těším se, až se k ní konečně dopracuju. No a Šílená... to je červnové lákadlo. :) Všichni jsou na ni zvědaví a ani já nejsem výjimka. Počkám si na první ohlasy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na Řekni vlkům se taky těším, ale nevím, kdy se k ní dostanu. Každopádně Šílenou si přečtu brzy :) Děkuji za komentář :)

   Vymazat
 4. Moc pěkné kousky :) Šílená mě celkem zaujala a Řekni vlkům, že jsem doma jsem kdysi měla v plánu číst, pak jsem na ni nějak pozapomněla :) tak se po ní poohlédnu :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Řekni vlkům byla za skvělou cenu snad 60 korun. Člověk by tam skoupil všechno, ale bohužel to nejde :) Šílená zaujme už jen skvělou obálkou :)

   Vymazat
 5. Super kousky, Šílenou právě čtu a musím říct, že pecka!! :-)

  OdpovědětVymazat