neděle 23. července 2017

KNIŽNÍ PŘÍRŮSTKY Č. 12Vítejte u Knižních přírůstků, které v poslední době trošku zanedbávám, ale to neznamená, že by nebyly :) Dnes vám představím dvě novinky a velký balík z Knižního klubu, ale ještě mám doma další dva balíky, které si nechám zase na příště…


První novinkou je recenzní výtisk z Nakladatelství Jota

TROJHRA - Blanka Hošková

Anotace: Trojhra vypráví příběh dvou žen, jejichž povahy, způsob života i životní priority jsou diametrálně odlišné, přestože jejich náručí i srdcem prochází ve stejném období tentýž muž aneb příběh muže, jenž udržuje dva paralelní vztahy a miluje dvě ženy. Zatímco má potřebu ochraňovat křehkou květinku před nástrahami života a náladami despotického manžela, pomalu ale jistě se mu pod kůži dostává žena zcela opačného vzezření i chápání smyslu života, již kdysi bytostně miloval.


Tuto knížku, protože je útlounká, mám už přečtenou a recenzi si budete moci brzy přečíst.


Druhá novinka je z nakladatelství Metafora a  přistála mi do e-mailu v elektronické podobě. Její vydání je naplánováno na 24. července a je od autorky Connie Willisové, která je v současné době zřejmě nejpopulárnější americkou scifi autorkou střední generace.

SLYŠÍM TĚ VŠUDE - Connie Willisová

Anotace: Svižně napsaný příběh od známé autorky Connie Willisové se odehrává v blízké budoucnosti, kdy bude možné, k nepřetržité komunikaci a dostupnosti přes sociální sítě, i neustálému vylepšování technologií, podstoupit operativní zákrok, který propojí partnery tak, aby vnímali pocity a myšlenky druhého.
Právě to nabídne Briddey Flanniganové její přítel Trent namísto zásnubního prstenu. Briddey je nadšená, vždyť EED zákrok prohloubí jejich vzájemnou lásku a umožní jim dokonalé souznění. K zasnoubení má dojít po úspěšném navázání spojení po operaci. Briddey navíc doufá, že se tím konečně dostane z dosahu přílišné péče a starostlivosti své irské rodiny. Jenomže věci se nakonec nevyvinou přesně podle plánu. Po probuzení z narkózy čeká Briddey překvapení: k propojení sice došlo, ale zcela jinému, než předpokládala.
Od této chvíle se rozjíždí napínavý a vtipný příběh, který převrátí Briddeyin dosavadní život naruby a dovede ji k zásadnímu přehodnocení pohledu na lidi kolem sebe.
Uznávaná autorka sci-fi brilantně namíchala příběh, který spojuje to nejlepší z napínavé detektivky a romantické komedie.

Už mám rozečteno a zatím se skvěle bavím :)


A pak tu máme velký balík z Knižního klubu, z kterého mám velikou radost, kterou mi kalí jen skutečnost, že nemůžu všechny knížky přečíst naráz…

V Knižním klubu mají obrovské slevy a já nemám to srdce ty knížky nekoupit


Na tuhle knížku jsem četla recenzi, která mě zaujala a když jsem zjistila, že je k mání za 44 korun, tak jsem vůbec neváhala. Hlavní hrdinkou je šestadvacetiletá středoškolská učitelka, kterou přitahují její náctiletí studentíci a bude asi mládeži hodně nepřístupná :)

Po této knížce také pokukuji už dlouho, přiznávám, že mě láká i krásná obálka a ta cena - 26 korun. Proč mi to v KK dělají... Dvě kamarádky před třicítkou, jejichž mikrosvět je vyplněný nakupováním, sledováním nejnovějších trendů či TV seriálů, které předstírají šťastný singl život bez mužů. Do té doby než…

Otevřená zpověď ženy, která pochopila, že život s každodenním zvracením je vážně k zblití… Skutečný příběh v němž zvítězila životní odvaha za 26 korum :)


Asi další knížka, kterou není třeba moc představovat. Na Amerikánu je zatím slyšet jen samá chvála, tak doufám, že to nedopadne jak s Vegetariánkou :)

Young Adult od YOLI, která byla za skvělou cenu 44 korun se skvělým hodnocením na Databázi knih a s krásnou obálkou, tak jdu do ní :)

Itálie, rok 1943, první velká láska, 44 korun, 80 % na Databázi knih, takže je to jasné…
Když už jsme u těch Odeonek - francouzská Riviéra, rodinka na dovolené, jejíž idylku naruší neznámá dívka, která se koupe nahá v jejich bazénu - výstřední, nevypočitatelná, možná duševně narušená, jejíž přítomnost brzy vytvoří dusivou atmosféru a vyhrotí vztahy mezi členy rodiny…. to mě hodně láká…

-  dárek pro syna k 8. narozeninámTak to je všechno… jestli jste nějakou z těchto knížek četli nebo se chystáte, dejte vědět…

Mějte se krásně, užívejte si léto a ČTĚTE :)

12 komentářů:

 1. Páni, to je slušná nálož. Užij si všechny knihy :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Pěkné knížky :-) Na Slyším tě všude jsem se nechala nakonec ukecat a přijde mi do schránky už jako normální kniha. Normálně tenhle žándr nečtu, ale paní Helena má dobré ukecávací metody. Uvidíme tedy, jak se mi bude líbit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, já jsem na začátku a zatím mě baví, tak snad se bude také líbit :)

   Vymazat
 3. Moc pěkné kousky a že jich je hromada :) Nejvíce se těším na Slyším tě všude :) Jen je škoda té české obálky :) Hezké čtení :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mě se ta obálka líbí, musím mrknout na tu zahraniční :) Děkuji, čtení si určitě užiju :)

   Vymazat
 4. Skvělé kousky :-) Slyším tě všude aktuálně čtu a je to pecka :-) Ať se knihy líbí :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Dost mě láká Slyším tě všude, a všude slyším o Amerikáně, takže ta taky :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No Leni, moje nadšení ze Slyším tě všude mírně opadá, jsem zvědavá na ostatní recenze, ale hlavní hrdinka mi je strašně protivná :(

   Vymazat
 6. Krásné přírůstky, ať se líbí :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji :) Jen mít čas na to je všechny hned přečíst, však to znáš :)

   Vymazat