úterý 11. července 2017

ŠÍLENÁ - Chloé Espositová


Originální název: MAD
Překlad: Jaroslava Novotná
Počet stran: 397
Rok vydání: 2017
Nakladatelství: JOTA, s.r.o.


Thriller nabitý šokujícími zvraty, bezuzdným sexem a žízní po krvi…

Tak praví anotace o horké novince, kterou vydalo nakladatelství Jota,  Šílená a musím konstatovat, že má pravdu do puntíku. Tato kniha se odehrává v sedmi dnech, přičemž každý den je nazván jedním ze smrtelných hříchů - lenost, závist, hněv, smilstvo, nestřídmost, lakomství a pýcha. Varování! Držte si klobouky a připravte se na šílenou jízdu, jakou jste ještě nezažili.

Alvina Knightlyová je číslo a to doslova. Prohnilá, zkažená skrz na skrz, totálně šílená a schopná všeho, což nám v sedmi dnech předvede. Alvina pochází z dvojčat a opravdu nenávidí svoji dokonalou sestru Elizabeth. Stejně tak, jako matku. Na její obranu nutno říct, že zřejmě oprávněně, protože opravdu neměla lehké dětství a vždy stála ve stínu své dokonalé sestry. Ovšem když někdo zapálí charitní centrum, není se na druhou stranu čemu divit.Zatímco její dokonalá sestra se vdá za muže Alvininých snů a odstěhuje se do dokonalé vily na Sicílii, Alvina hnije ve špinavém bytě v Londýně. Do chvíle než dostane od sestry pozvání na návštěvu, které chce s díky odmítnout. Když ale přijde o práci i bydlení, rozhodne se, že Beth přece jen navštíví.

Co netuší a nečeká je, že i sestra ji zřejmě nemá úplně v lásce a má plán, jak Alvinu využít. A není jediná. Také Ambrogio, sestřin manžel má plán. A tak když je Alvina nucena vydávat se za Beth, musí zjistit, o co tu vlastně jde.

Tahle knížka mě hned dostala a to díky Alvie. Je vyprávěna v ich formě Alvinou a přestože je to thriller, díky Alvie se i pobavíte. Nevíte, jestli se máte smát nahlas (já jsem se smála), nebo se pohoršovat nad její zvráceností.
Odehrává se převážně na Sicílii a mafiány se to tu jen hemží. Samozřejmě, že Alvie je tu hned  ve svém živlu a nejradši by tu zůstala už navždy. Má krásný dům, bazén i služebnictvo. Jenže je tu najednou nějak moc mrtvol.

Pozoruju zvětšující se kruh krve u jeho hlavy. Je lesklá a rudá jako Ambrogiovo lamborghini. Vezmu Bethin smartphon a udělám si selfíčko, můj obličej se usmívá hned vedle knězova. Světlo blesku je jako oslnivý šíp. Prohlédnu si fotku, ale mám na ní rozcuchané vlasy. Prohrábnu si je a zkusím to znovu. Našpulit rty. Cvak. Tahle fotka je super. Na Instagramu by se vyjímala senzačně. Škoda, že ji nemůžu sdílet.

Tím, kde se odehrává, je Šílená velice vhodným letním čtením na pláž a k bazénu. Já jsem si její čtení velice užila a jestliže se povznesete a přestanete se pohoršovat nad Alvininým chováním budete se skvěle bavit. Já jsem si totiž Alvinu zamilovala a velmi jsem jí fandila, protože ona je prostě boží. Co na tom, že je šílená, je prostě cool.Nevím, jestli autorka neplánuje druhý díl, protože závěr je tak trochu otevřený a Alvie má s někým nevyřízené účty. Kdyby byl, tak bych si ho s chutí přečetla, protože ty její hlášky a styl jsou prostě jedinečné.

Knížku hodnotím 100 %, je svěží, lehká, letní a zábavná. Nechybí zvraty a napětí, sex a krev, takže jestli hledáte čtení na dovolenou nebo i na zahradu, jděte do ní :)


Děkuji nakladatelství Jota za recenzní výtisk knihy, kterou jsem si parádně užila a jestliže vás Šílená láká, zakoupit si ji můžete zde.

Anotace: Beth a Alvina jsou jednovaječná dvojčata, ovšem kromě podoby nemohou být rozdílnější. Beth, od dětství vzorná a cílevědomá dívka, se provdala za bohatého italského krasavce a žije na Sicílii ve vile snů. Její život je plný přepychu a blahobytu a není nic, co by si nemohla dopřát. Luxusní bydlení, značkové šaty, drahé šperky. Je to záviděníhodný život.Alvinin život nestojí za nic. Bydlí v Londýně v levném společném podnájmu a vydělává si prodejem pofidérních inzerátů v bulvárních novinách. Nenávidí svou práci, nenávidí své spolubydlící a dělá vše pro to, aby i oni nenáviděli ji.


Když Beth pozve Alvinu do vily na Sicílii a pošle jí letenku, Alvie zprvu váhá. Se sestrou opravdu nejsou kamarádky. Lépe řečeno upřímně se nenávidí. Jenže ve chvíli, kdy Alvina dostane výpověď z práce a spolubydlící ji vyhodí z bytu, se představa luxusní dovolené nezdá tak marná.

Ovšem po příjezdu na Sicílii naberou události nečekaný spád. Alvina zjistí, že ji sestra nepozvala na návštěvu jen tak nezištně. Beth osnuje podezřelý plán a Alvina se má stát součástí komplotu jako sestřina dvojnice. Když Alvie okusí život v luxusu, chopí se příležitosti bez skrupulí začne odstraňovat všechny, kteří jí stojí v cestě.

4 komentáře:

 1. Vypadá to na hodně napínavou knihu! Ale víš proč já bych do ní nešla? Ta obálka :/ Vůbec mi nesedí do too popisu děje. A je jedno jestli se děj odehrává na Sicílii nebo někde v Norsku, ale tak nebo tak se mi vůbec nelíbí a to by byl první důvod, proč bych do ní nešla :/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já bych se tou obálkou nenechávala odradit :) Mě přijde, že se hodí, protože velká část se odehrává právě u bazénu, který tam má také svoji roli :)

   Vymazat
 2. Super recenze :-) A máš naprostou pravdu, Alvie je prostě boží :-D Jako doufám, že se dočkáme dalších dílů, jelikož kniha je prvním dílem z trilogie :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji Jani :) Mě taky strašně bavila, už se těším na další díly :)

   Vymazat