středa 30. srpna 2017

KNIŽNÍ PŘÍRŮSTKY Č. 14

Tak jak to sleduju, trošku tuto rubriku zanedbávám… Vítejte u Knižních přírůstků :)Je to taková náhoda, ale jak známo náhody neexistují. Takže stala se mi taková věc a to, že  dva balíčky, které vám chci dnes ukázat obsahovaly knihy pouze z jednoho nakladatelství. Chcete vědět z kterého?

Je to Host, který vydává úžasné knížky. Takže tady je máme…První balíček mi přišel už v červnu a využila jsem kupón, který jsem od Hostu dostala na Světě knihy, kde jsem nesehnala knížku, kterou jsem si tam hlavně chtěla koupit. Asi tento záměr měla většina kupujících, zkrátka Hana už nebyla. Tak jsem si tam koupila alespoň Sítě od Petry Dvořákové a Hanu jsem si musela objednat v e-shopu. A nezůstalo jen u ní….HANA - Alena Mornštajnová
Anotaci zde snad nemusím opisovat. Hanu snad už znají všichni a já jsem asi poslední, kdo ji ještě nečetl, takže doufám, že to brzy napravím.

SLEPÁ MAPA - Alena Mornštajnová


A když je Alena Mornštajnová takový objev, neodolala jsem a objednala jsem si i její druhou knihu, tedy kterou napsala jako první a přiznám se, že ta mě láká ještě víc než Hana a taky si ji chci přečíst před Hanou

Anotace: Anna, Alžběta, Anežka. Tři ženy, tři generace, jedna rodina a mnoho životních zvratů, traumat a tajemství. Příběh začíná před první světovou válkou, kdy Anna, vypravěččina babička odjíždí přes odpor svých rodičů s vyvoleným Antonínem do pohraničního městečka na severu Čech. Jako by počáteční písmeno jejich jmen vyjadřovalo naději, že právě tady spolu mohou začít nový život. Jméno však současně symbolizuje i to, co si vybrat nemůžeme, co je nám dáno jako rodinné dědictví, které si přese všechno odhodlání ke změně vždy neseme s sebou. Anebo také soud, na jehož zkoušky máme jen pramalý vliv.

Nový začátek se tak záhy mění v boj o přežití, když je Antonín na frontě raněn a u Anny propuká tuberkulóza. O čtvrt století později pak čeká jiný nový začátek i jejich dceru Alžbětu, která musí prchat před německou  armádou zabírající pohraničí, a po dalším půlstoletí změní dramatický zásah osudu - tentokrát v podobě důstojníka StB - i život vypravěčky příběhu Anežky.

Aleně Mornštajnové se nade všechnu pochybnost podařilo napsat strhující a mnohovrstevný románový příběh, v němž sleduje nejen životy tří hlavních hrdinek, ale i řadu dalších postav, a zdá se, že její kniha bude podobným zjevením, jako byla kdysi Paměť mojí babičce Petry Hůlové.


Nejlevnějí cenu knih Hana a Slepá mapa najdete na www.srovname.cz


MAPY - Aleksandra a Daniel MizielińštíTahle krásná knížka,  obrázkový atlas vytvořený speciálně pro děti, je dárek pro syna k narozeninám.

Nejlevnější cenu této knihy najdete na srovname.czDruhý balíček, taktéž z Hostu, obsahoval dvě knížky, které jsem si objednala díky dvěma blogerkám, takže jim velice děkuji :)DOBRÝ PROTI SEVERÁKU / KAŽDÁ SEDMÁ VLNA - Daniel Glattauer

Kniha Dobrý proti severáku je moderní a vtipnou variací na epistolární román.
Emmi Rothenerová chtěla přes internet zrušit předplatné časopisu Like. Kvůli překlepu ale její e-mail dostane Leo Leike. Protože Emmi mu dál posílá e-maily, upozorní ji Leo na její omyl. Začne tak nezvyklá korespondence, jakou lze vést jen s osobou naprosto neznámou. Na tenkém ostří mezi absolutním neznámem a nezávaznou intimitou se oba víc a víc sbližují, až si nakonec musí nevyhnutelně položit otázku: snesly by milostné city, které rozkvetly v e-mailech, osobní setkání? A co by se stalo, kdyby ano?

A co když se čtenáři nedokážou s Leem a Emmi rozloučit? Autor na jejich přání napíše pokračování nazvané Každá sedmá vlna.

Hlupáček Leo, myslel si, že na ni dokáže zapomenout. Zrušil si e-mailovou schránku a odletěl do Bostonu. Když se však po roce vrací do Vídně, čekají tam na něj nevyzvednuté e-maily od Emmi. Oba si uvědomí, že se svých citů tak lehko nezbaví. Možná je tohle skutečně ta chvíle, kdy se konečně potkají. Jenže Emmi je stále vdaná a Leo navázal nový vztah. Když se ovšem šest vln rozbilo o břeh, sedmá se zrovna valí - a je to právě sedmá vlna, která přinese překvapení.

Tak na tohle se moc těším a děkuji Janičce z blogu Pinky v knihách, kde jsem se o knížce dozvěděla a hned jsem si ji musela objednat :)

A vy si její nejlepší cenu můžete najít na www.srovname.czJEZERO - Bianca Bellová

Tahle knížka mě zaujala díky Terezce z blogu La Tereza, která o ní psala tak působivě, že jsem prostě neodolala a chci si ji přečíst, i když to asi bude mazec...

Anotace: Rybářská vesnice někde na konci světa. Jezero, které vysychá a zlověstně obnažuje břehy. Muži mají vodku, ženy starosti a děti si škrábou ekzémy. Co má Nami? Nami nemá nic, jen bábu s tlustýma rukama. Nami nemá nic, jen život před sebou: první lásku, o kterou ho připraví ruští vojáci, a pak všechno to další. Ale když život začne na úplném konci světa, možná že skončí na jeho začátku. Tento příběh je totiž starý jako lidstvo samo. Je to pouť hrdiny, chlapce, který se na cestu vydá jen s uzlíčkem nervů a kabátem po dědkovi. Musí jezero přeplout, obejít a nakonec se potopit na jeho dno pro největší tajemství.

Tak to je knížka na podzim jako stvořená. Co říkáte?

Nejlevnější cenu knihy JEZERO najdete na srovname.czTo je pro dnešek všechno. Mějte se fajn :)


7 komentářů:

 1. Hezké přírůstky! Poslední dobou slyším samozřejmě chválu na Hanu, asi si ji také pořídím. Užij si čtení ☺️

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, jsem na Hanu také zvědavá, na obě :)

   Vymazat
 2. Jé, tak snad nás Dobrý proti severáku nezklame, sama se na něj příští měsíc chystám :-) Jinak Hana je skvělá, neskutečně mě pohltila a moc se mi líbila, tak doufám, že na tom budeš stejně jako já :-) Užij si čtení :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji Jani :) Mě určitě ne, když jsem ho teď měla v ruce, tak jen že malinko nakouknu a už mě měl :) Už jsem na straně 119 :)

   Vymazat
  2. No tak to je skvělé, mám chuť se do něj okamžitě pustit :-D

   Vymazat
 3. Krásné přírůstky :) Hana na mě doma čeká a Jezero mě láká :) Ať se všechny líbí :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji, jsem na to Jezero také zvědavá :) To pravé podzimní čtení :)

   Vymazat