pondělí 28. srpna 2017

LAHODNĚ S ELLOU A PŘÁTELI


Originální název: Deliciously Ella with Friends
Autor: Ella Woodward
Fotografie: Clare Winfield
Překlad: Mgr. Zuzana Dyková
Počet stran: 287
Vydal: DOBROVSKÝ s.r.o. v edici Knihy Omega
Rok vydání: 2017

Není nic úžasnějšího než pochutnat si na skvělém jídle ve společnosti milých lidí….

Dnes vám chci představit tuto krásku z produkce nakladatelství Omega. Jedná se o knihu Lahodně s Ellou a přáteli. Ellu někteří možná již znají, protože už vydala několik knih o vaření a to Lahodně s Ellou, Lahodně s Ellou každý den a Lahodně s Ellou: Džusy a smoothies pro každý den. Takhle knížka obsahuje recepty, které se nám budou hodit při přípravě pohoštění na party nebo pro přátele.Pro začátek musím upozornit, že se jedná o recepty pro vegany, takže v ní nenajdeme ani vejce ani nic živočišného původu, ale hned v úvodu nás autorka seznámí s tím, jak zpřístupnit zdravé stravování svým blízkým a jak získat přátele a rodinu pro zdravější stravovací návyky. A také, že je naprosto v pořádku upravovat si recepty podle potřeby a nedělat razantní změny ze dne na den.


Jídla jsou tematicky seřazena do několika oddílů:
RÁNA - snídaně a brunche, které dodají lahodnou chuť každému ránu  
LEHKÉ A SNADNÉ - rychlé pokrmy k nasycení vás i vašich přátel
HOSTINY - dlouhé poklidné večeře, při kterých pohostíte své blízké a pochutnáte si
PŘÍLOHY - lahodné misky plné energie k jakémukoliv jídlu
VEČÍRKY - zábavný způsob, jak se podělit o svá oblíbená jídla s lidmi, které milujete
DEZERTY - nejlepší způsob, jak zakončit jakékoliv jídloRecepty se mi nezdají složité, mohl by je zvládnout i začátečník a jsou to recepty na moderní, lehká jídla pro všechny, kteří si rádi vyzkouší pro nás netradiční recepty.

Suroviny na přípravu receptů jsou tedy pouze rostlinného původu. Většina z nich je u nás běžně dostupných a při vaření používaných, ale některé jsou i méně známé. To je pro mě osobně asi jedinou nevýhodou těchto receptů.  Na druhou stranu já nejsem vegan a vařím většinou tradičně, ale pro mnoho lidí už je spousta pro mě neznámých surovin naprosto běžných. Naštěstí dnes se dá sehnat téměř cokoliv, takže se tímto nemusíme nechat limitovat. Chce to jen si pečlivě napsat nákupní seznam :)

Knížka obsahuje spoustu nádherných fotografií jídel i ilustračních fotek posezení s přáteli, které mi evokují severský styl a působí na mě tak podzimně, že už se na podzim začínám docela těšit.Lahodně s přáteli doporučuji milovníkům lehkých bezmasých jídel, těm co rádi experimentují a chtějí jíst zdravě. Já jsem několik receptů vyzkoušela a tím ještě rozhodně nekončím.

Velice děkuji Knihám Omega za poskytnutí knížky k recenzi.
Lahodně s Ellou a přáteli si můžete zakoupit v e-shopu Knihy Dobrovský, www.knihyomega a nebo v knihkupectvích

Žádné komentáře:

Okomentovat