čtvrtek 14. září 2017

KNIŽNÍ PŘÍRŮSTKY Č. 15

Ahoj drazí knihomolové,
dnes vám představím tři novinky, které se mi sešly během tří dnů


MĚJ MĚ RÁD/A - Markéta Hejkalová

Anotace: Je pondělí odpoledne, začátek léta, začátek dvacátého století. Děti si hrají u rybníka a jedno z nich se málem utopí. Holčička Lina se později vdá za Reinharda Heydricha a z malého Karlíčka vyroste obávaný komunistický prokurátor. A na další dvě holčičky, Terezku a Johanku, čeká obyčejný život: lásky, manželství, děti, radosti, zrady… a smrt, po níž vše začíná jakoby znovu. Román plyne řekou času a v jejích dravých vírech se točí osudy lidí, rodů a generací.
Odehrává se v několika zemích, vystupují v něm skutečné i fiktivní postavy a jejich životy se nečekaně prolínají. Dobro a zlo bojují o duši hrdinů nejen ve vypjatých okamžicích vzdoru proti násilí a totalitám, ale i ve všedních dnech. Týden delší než století končí, je neděle odpoledne, začátek léta a začátek jednadvacátého století, děti si hrají u rybníka a jedno z nich se málem utopí.
Markéta Hejkalová je pro mě téměř sázka na jistotu. Když jsem dočetla její knížku Důkazy jejího života, poslala jsem jí dotaz, jestli náhodou neplánuje napsat pokračování. Odpověděla,  že ne, ale že pracuje na novém románu, poněkud rozsáhlejším s podobným tématem. A už je to tady. Před nedávnem mi v e-mailu přistála nabídka k jeho recenzování a já jsem ji s nadšením přijala. Začala jsem číst e-knihu a dočítám ji v papírové podobě. Recenzi si budete moci přečíst už brzy.
Měj mě rád/a si můžete již nyní zakoupit zdeLIDÉ, KTEŘÍ MĚ ZNALI - Kim Hooper

Anotace: Emily se dostalo štěstí dříve než většině ostatních…
Jako velmi mladá se vdala za muže, jehož vášnivě milovala, a budovala si život, jaký vždycky chtěla. Ale nic netrvá věčně. Pár ukvapených rozhodnutí, zamilování do jiného muže, nechtěné těhotenství - a její život je vzhůru nohama.

Emily se rozhodne manželovi vše říct a odejít za otcem svého dítěte. Ale své plány změní 11. září 2001. Strašlivá tragédie je jejím vysvobozením, dává jí možnost beze stopy zmizet z New Yorku a začít nový život.

Není to snadné, ale Emily - nyní Connie Prynne - , si v Kalifornii vybuduje nový spokojený život. Ale když jí lékaři oznámí fatální diagnózu, Emily je nucena vše přehodnotit - pro dobro své třináctileté dcery.

Strhující debut, v němž je obyčejná žena konfrontována se svou minulostí, aby zajistila budoucnost své dcery. Základní otázka zní: “Jak byste se zachovali vy?”


Tuhle knížku vydalo nakladatelství Omega a jelikož na jejich knihy slyším v poslední době samou chválu, po delší době jsem se přihlásila do recenzního konkurzu a usmálo se na mě štěstí. Kniha dorazila rychlostí blesku a jak jsem do ní jen tak letmo nahlédla, nejradši bych hned začala číst, což je dobré znamení :)
K zakoupení:A posledním přírůstkem je novinka z Levných knih….
ARABSKÁ ŽENA - Tanya Valková

Anotace: Když se osmnáctiletá Polka Dorota na oslavě narozenin náhodou seznámí s mladým Arabem Ahmedem, je jím úplně okouzlená. Láska na první pohled je však již od samého začátku podrobována mnoha těžkým zkouškám a ústrkům. Dorota otěhotní a obává se, že ji Ahmed kvůli tomu opustí, ten však naopak radostně trvá na uzavření sňatku.
Samo manželství ale příliš vydařené není, byť násilné sklony přičítá tomu, že v Polsku nedokáže najít uplatnění. S vidinou nového začátku se mladí manželé rozhodnou odjet do Libye začít lepší život. Ahmed se však okamžitě ujímá role manžela v tradiční muslimské rodině a Dorotu s malou dcerou Marií nechává samotnou jen se svou matkou a sestrami, které je všemožnými způsoby týrají. Vyděšená Dorota zjišťuje, že kdyby utekla, ztratí svou malou dceru, a do toho všeho podruhé otěhotní. Když se v zoufalství přesto o útěk pokusí, je svou rodinou chycena a prodána do faktického otroctví…Pro tuhle knížku jsem šla cíleně, protože mě zaujala u někoho na internetu a je to moje oblíbené téma. Navíc má nádhernou obálku. Jinak mě v Levných knihách nic moc nezaujalo, což jsem byla docela ráda, protože stejně se musím s tím pořizováním knih krotit :)To je pro dnešek všechno. Ještě mám dvě knížky, které jsem vám neukázala, ale ty si nechám do příštího článku.
Mějte se hezky
Ahoj

6 komentářů:

 1. Moc pěkné nové kousky:) Nejvíce mě láká Lidé, kteří mě znali :) Přeji hezké čtení :)

  OdpovědětVymazat
 2. Kniha Lidé, kteří mě znali mě zaujala mezi novinkami ... Tak snad si ji taky pořídím a pustím se do ní ;)

  OdpovědětVymazat
 3. Super kousky, Arabskou ženu čte akorát mamka a zatím je spokojená :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji Míšo :) Ten příběh vypadá hodně zajímavě :)

   Vymazat