čtvrtek 12. října 2017

KNIŽNÍ PŘÍRŮSTKY Č. 16

Zdravím všechny čtenáře,
dnes vám chci představit poslední letní balíček a dál jeden recenzní výtisk. Tak se nebudeme zdržovat a jdeme rovnou na to :)


ZLATÝ SYN - Shilpi Somaya Gowda

ANOTACE: Anil Patel je nejstarším a nejnadějnějším synem zámožné rodiny z indické vesnice. Jako první z celé komunity vystuduje univerzitu a odchází na lékařskou stáž do texaského Dallasu, kde je konfrontován s tvrdou konkurencí místních elit i s novým prostředím. Po otcově smrti se stane hlavou rodinného klanu a zdědí také roli smírčího soudce pro celou vesnici. Musí zvládnout jak život v nové kultuře a vyčerpávající zaměstnání, tak udržet na dálku staré rodové tradice, jejichž záporné stránky poznává až s odstupem. To vše otřese Anilovou vírou v sebe i ve své schopnosti.
Zatím na indickém venkově Lína, Anilova nejbližší kamarádka z dětství, s vypětím všech sil přežívá v nové rodině, do níž ji přivedl sňatek domluvený rodiči. Hned první den manželství zbaví Línu všech romantických iluzí a kruté týrání a ponižování ze strany manžela i celé jeho rodiny ji nakonec donutí k zoufalému rozhodnutí, kterým na sebe i své rodiče přivolá hanbu a prokletí celé komunity. Třebaže Anil i Lína vedou každý svůj boj tisíce kilometrů od sebe, jejich životy se ještě jednou protnou - a toto setkání navždy promění Línu, Anila i všechny jejich blízké.

O téhle knížce jsem poprvé slyšela ve videu Veroniky z Bichliččina blogu, kterou velmi ráda sleduji a její nadšení mě nadchlo tak, že jsem si ji musela neprodleně objednat, protože přesně tenhle typ příběhů miluju

Nejlevnější cenu této knihy najdete na www.srovname.czA když jsem tak brouzdala e-shopem a přemýšlela, jestli se to hodí, objednat si pouze jednu knížku, zrak mi padl na německé vydání knížky, o které jsem zde psala nedávno a to Doplavat domů, která ve mě zanechala hluboký dojem. A protože už mě dlouho lákalo, přečíst si knížku v němčině, už jsem k tomu udělala první krok: Už mám tu knížku :)

HEIM SCHWIMMEN - Deborah Levy

Anotaci v němčině opisovat nebudu, ale zde si můžete přečíst rovnou celou recenzi.Poslední kniha je recenzním výtiskem z nakladatelství Jota, čímž mu ještě jednou děkujiDÁMA S VEVERKOU - Elizabeth McKenzieová

Anotace: Veblen je mladá žena s bohatou fantazií, amatérská překladatelka a svobodný duch v tom pravém slova smyslu. Paul je ambiciózní, nadaný neurolog, který právě objevil způsob, jak napomoci léčbě traumatických poranění mozku ve válečné vřavě. Potkají se, zamilují, zasnoubí. Tohle by mohl být konec, jenže tady to teprve začíná. Od randění k manželství vede dlouhá a mnohdy obtížná cesta. Plánování společného života má i svou odvrácenou stránku, najednou se začnou vynořovat i dosud přehlížené rozpory, oba zjišťují, že ten druhý si představuje budoucnost trochu jinak, že budou možná nuceni přistupovat na kompromisy a že všechno není tak růžové, jak si původně představovali. Navíc je tu jejich poněkud disfunkční rodinné zázemí: Veblenina narcistní, hypochondrická matka a otec žijící v psychiatrickém ústavu i Paulovi hippie rodiče.

Aby toho nebylo málo, do děje vstupuje krásná dědička farmaceutické firmy, lákavá smlouva s ministerstvem obrany a jedna zvědavá, inteligentní a nadmíru charismatická veverka.

Nechá se Paul zlákat příslibem slávy a bohatství? Nezjistí Veblen, že u ní převládly city k někomu - nebo něčemu - jinému? Kde začíná a kde končí naše rodina? A co si vlastně opravdu myslí ta veverka? Elizabeth McKenzieová přináší svěží a vtipný pohled na svět, ve kterém žijeme, a odhaluje, co si dnes vlastně představujeme pod pojmem láska.


Dámu s veverkou právě čtu a pořád čekám, co se z toho vyvrbí, protože nějaké náznaky tu jsou. Recenzi si budete moci přečíst brzy.

To je pro dnešek všechno. Příště vás čekají dva autoři a dvě jejich díla… Jestli jste nějakou z těchto knih četli, právě čtete nebo se chystáte číst, dejte vědět :)

Mějte se krásně

4 komentáře:

 1. Hezké knihy! Zlatého syna jsem ještě nezaregistrovala, ale Dámu s veverkou jsem docela okukovala. Nebyla jsem si úplně jistá, že by to bylo pro mě :-)
  Přeji hezké čtení

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :) Zatím se čte dobře a jsem zvědavá, co se z toho vyvine :)

   Smazat
 2. Moc pěkné nové kousky :) Ani jednu z těchto knih neznám, ale vypadají zajímavě, takže se těším na tvé recenze :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Recenze budou, jen doufám, že k tomu Zlatému synovi se dostanu brzy :)

   Smazat