středa 8. listopadu 2017

KNIŽNÍ PŘÍRŮSTKY Č. 19


DRAZÍ MILOVNÍCI KNIH A LITERATURY,
vítám vás u dalších Knižních přírůstků. Tentokrát to není beletrie, ale něco pro šikovné ruce a milovníky dobrého jídla. Je tu balíček z nakladatelství Metafora

LUŠTĚNINY - Georgina Fuggleová


Kuchařka plná snadných a lákavých receptů s čočkou, cizrnou, fazolemi, hráškem a dalšími méně obvyklými druhy luštěnin.
Současné trendy ve vaření znovu objevují zdánlivě obyčejné a často neprávem opomíjené luštěniny. Není divu, s jejich pomocí uvaříte takřka cokoliv - nejen hlavní jídla, ale i předkrmy, polévky nebo skvělé dezerty.
Pokud luštěniny zařadíte do svého jídelníčku, jistě nebudete litovat, ve své nenápadnosti totiž skrývají mnoho výhod.


Jsou:
 • levné
 • bezlepkové
 • ideální pro udržení optimální váhy
 • skvělým zdrojem bílkovin, složených sacharidů a vlákniny
 • bohaté na antioxidanty, minerály a kyselinu listovouLuštěniny mám docela ráda a myslím, že k podzimu, kdy jídelníček začíná být teplejší a hutnější bezpochyby patří, takže jsem na tuto knížku s recepty zvědavá.
RUČNÍ TISK - Andrea Laurenová

*linoleovou formou *gumovou formou
*z pěnových archů *pomocí orazítkovaných sadChcete si doma vyrobit umělecký tisk a naučit se nové výtvarné metody? S knihou Ruční tisk není nic snadnějšího. Autorka čtenáře zasvěcuje do řady technik tisku linoleovými a pevnými gumovými formami bez nutnosti použití tiskařského lisu. Navíc připojuje popis výroby detailních uměleckých tisků, které je možné zhotovit pomocí pěnových archů a koupených předřezaných razítek. Vychází přitom ze svých vlastních zkušeností návrhářky a nabízí mnoho praktických tipů.Kniha je určena pro všechny zájemce o tiskařské techniky jak pro zkušené výtvarníky, tak pro tiskaře - začátečníky. Nabízí projekty různé obtížnosti, na mnohých z nich můžete pracovat i společně s dětmi. Naleznete zde podrobné návody, stovky barevných fotografií a celou galerii výtvarných děl, která mohou posloužit jako inspirace pro vaši vlastní tvorbu. Ruční tisk vám jednoduše otevře nové možnosti výtvarného vyjádření.


Zajímalo mě, jestli by něco z toho zvládla i desetiletá dcera, takže vyzkoušíme a uvidíme :)
To je pro dnešek všechno. Jak jste na tom vy s vařením luštěnin a výtvarným talentem?

Za zaslání těchto publikací velice děkuji nakladatelství Metafora, kde si LUŠTĚNINY i RUČNÍ TISK můžete samozřejmě i objednat už nyní :)6 komentářů:

 1. :-) tohle jsem odmítla, protože u nás se luštěniny nejí a já jsme na ruční práce levá :-D Jsem zvědavá na články a jak si poradíš.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. My máme luštěniny rádi, ale tady jsou ty recepty teda hodně nezvyklé :) Já na ruční práce taky ne, ale dcera je celkem šikovná :)

   Vymazat
 2. Tak ta druhá kniha je fakt boží!! Super kousky, Jani :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji Míšo, ty dílka tam jsou hezké, ještě to tak umět udělat :) :) :)

   Vymazat
 3. Tak luštěniny by mě lákaly, ale na ruce jsem levá, takže druhá kniha by pro mě asi nebyla, nicméně vypadá skvěle :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty Luštěniny jsou teda hodně netradiční recepty :) Já jsem na ruce taky levá, ale dcera je docela nadaná, tak si s tím musí nějak poradit :)

   Vymazat