středa 31. ledna 2018

KNIŽNÍ PŘÍRŮSTKY # 1

Máme tu nový rok a co se týká omezení pořizování nových knih, říkám jen jediné…. je to marné, je to marné, je to marné. Vítám Vás u prvních Knižních přírůstků :)Myslím, že v článku o tom, jaké knížky jsem dostala na Vánoce, jsem se zapomněla zmínit, že jsem dostala také poukázky do Levných knih, takže tam budu letos, stejně jako loni, předloni a předpředloni pečená vařená :)

První letošní návštěva dopadla takhle:DOPISY Z OSTROVA SKYE - Jessica Brockmole

Podmanivý příběh psaný v dopisech o velké lásce a naději, která překoná vzdálenosti, nástrahy osudu i válku.

Píše se rok 1912 a skotská básnířka Elspeth Dunnová dosud nikdy neopustila svůj domov na ostrově Skye. Jednoho dne však dostane dopis až z daleké Ameriky. Odesilatelem je mladý muž jménem David, který její básně velmi obdivuje. Ačkoli je rozděluje celý oceán, z dopisů vzklíčí hluboká láska. V chaosu první světové války se konečně setkají, aby je tragické okolnosti vzápětí znovu rozdělily. Po více než dvaceti letech objeví Davidovy dopisy Elspethina dcera Margaret a vydává se po stopách matčiny osudové lásky…


Jo, tak to je přesně pro mě :) V knížce Dobrý proti severáku je podobné téma, ve dvou lidech, kteří se nikdy neviděli vzklíčí prostřednictvím dopisů láska… jen tam to byly e-maily, tady máme staré dobré dopisy… už se moc těším…
TAJNÁ KOMORA - Leslie Jamisonová

Ve svém mimořádně působivém debutu portrétuje Leslie Jamisonová tři generace “zraněných žen”. Nejmladší z nich, pohledná Stella, pracuje na Manhattanu a vede nezávislý, dosti odvázaný život, obden však dojíždí za starou, nemohoucí babičkou Lucy do Connecticutu a stará se o ni. Jedné noci od babičky zjistí rodinné tajemství: Stella má tetu Tilly, které se kdysi rodina zřekla a která nyní žije kdesi v Nevadě.
Stella se za Tilly vypraví a začne se svou tetou žít v ušmudlaném přívěsu. Obě ženy se sblíží, Stella se pokouší své tetě pomoci vybřednout z devastujícího alkoholismu, Tilly zase Stelle pomáhá zbavit se náznaků anorexie a dalších povětšinou psychických problémů a zprvu jasná představa, kdo tu koho zachraňuje, v průběhu románu doznává zajímavých změn…


Silné ženy v několika generacích a roztříštěné rodinné vztahy, to je další téma, které si nelze nechat ujít. Ještě navíc za 29 korun.STRÁŽCE SRDCE - Francoise Saganová

Pětačtyřicetiletá hollywoodská scénáristka Dorothy Seymourová se vrací se svým přítelem domů, když v tom jim vběhne přímo před auto mladý, patrně zdrogovaný muž, Lewis Miles. Protože je zraněn a nemá kam jít, vezme ho Dorothy k sobě. Z její strany jde o altruistické gesto bez postranních úmyslů. I když je Miles o hodně mladší než ona, zamiluje se do ní, je to však čistě platonická láska. Ovšem záhy se začnou dít podivné věci. Jakmile se Dorothy s někým pohádá nebo se jí někdo pokouší znepříjemnit život, dotyčný člověk zemře. Je to náhoda? Nebo s tím má zamilovaný mladík něco společného? A pokud ano, jak se má Dorothy zachovat?


Jsem si jistá, že jsem kdysi od této francouzské autorky, která napsala přes padesát knih, už něco četla a ten námět mě docela zaujal. Na Databázi knih nemá moc vysoké hodnocení, ale udělám si vlastní názor :) Jen tak mimochodem jsem hledala, jestli by se tahle knížka hodila do Čtenářské výzvy, takže jestliže jste se někdo narodil v roce 1968, kdy byla tato kniha vydaná v originále, máte splněný jeden bod knižní výzvy … já bohužel ne :)Na tyhle tři knížky mi stačila jedna stokorunová poukázka… a pak tam nechoďte, když jich máte ještě devět. Pro dnešek je to všechno, jestli jste si tyto knížky také pořídili, už četli nebo to máte v plánu dejte mi vědět :)

Ahoj

6 komentářů:

 1. Anotace Tajné komory vypadá zajímavě, budu se těšit na dojmy :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Tak to je pěkný nákup, ať se knihy líbí :)

  OdpovědětVymazat
 3. Zajímavé knihy :-) Ty dopisy teď vídávám celkem často, tak budu zvědavá na tvůj názor. Jinak ty poukázky bych brala taky, to bude hromada a hromada knih :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky jsem právě ty Dopisy dost teď viděla :) Poukázky už se stávají každoročním dárkem, vloni mi vyšly akorát do prosince :)

   Vymazat