neděle 7. ledna 2018

KNIŽNÍ PŘÍRŮSTKY Č. 23 - VÁNOČNÍ


AHOJ MILÍ KNIHOMOLOVÉ,

Zdravím vás v novém roce, do kterého vám přeji hodně štěstí, zdraví a také hlavně knih a času na čtení. Já tu mám dneska poslední loňské přírůstky - vánočníJak už proběhlo v několika debatách, stává se, že vášniví čtenáři moc knih od Ježíška nedostávají, protože Ježíšek zkrátka neví, co jsme už četli, co máme atd. Takže dobrou variantou je napsat seznam nebo si knížky koupit a Ježíškovi tím ušetřit práci. Však on už je pod stromeček nějak dopraví….


Ale občas se to rozhodne risknout a něco pořídit i sám :)

OCEÁN V KAPCE ROSY - HENRI BRUNEL


Oceán v kapce rosy je soubor nejen zenových příběhů, ale i pohádek a bajek z Dálného východu, který sestavil francouzský odborník na zen Henri Brunel. Sám svou knihu charakterizuje těmito slovy: Ocitáme se v dobách dávno minulých někde na vesnickém tržišti u nohou zenového mistra, který se zde zastavil na cestě. Stmívá se a my, ukolébáváni rytmem jeho slov, začínáme snít…

Zenové učení bylo zpočátku předáváno ústně zenovými mnichy, kteří si vypomáhali nejrůznějšími příběhy, aby zpřístupnili zdánlivě jednoduché, a přesto záhadné myšlenky zenu i nejprostším lidem. Naše příběhy vyprávějí o dracích, slonech, krásných moudrých dívkách, o mniších žijících v nuzných chýších, o zádumčivém císaři, kouzelném zrcadle nebo o volavce popelavé… Pod rouškou tajemného okouzlujícího světa se skrývá jádro věcí, absolutno, sama podstata Buddhy.”

DALŠÍ PŘÍBĚHY Z OTCOVY SVĚTNICE - ISAAC BASHEVIS SINGER

Nový svazek povídek I. B. Singera je pokračováním knihy Světnice, kde otec soudil. Autor pokračuje v evokaci staré židovské Varšavy, jak se jevila rabínskému synkovi. K jeho otci přicházeli nejrůznější příslušníci židovské komunity, aby mu v pokoji nepříliš honosného varšavského činžáku předkládali k posouzení spory, dali předvolat své odpůrce, posteskli si, poklábosili. Mezi sebou se lišili věkem, pohledem na život i společenských postavením, jedno však měli společné: to oni tvořili židovskou Varšavu, každý z nich odrážel některý rys její tváře, stránku jejího života.

ÚVOD DO KATOLICTVÍ - L. S. CUNNINGHAM

Profesor teologie Lawrence Cunningham z Univerzity Notre Dame v Indianě ve Spojených státech vysvětluje čtivou, i laikům srozumitelnou formou základy katolické víry. Dozvíme se jak o starých tradicích a lidové zbožnosti, tak o poslání a postavení katolické církve v dnešním světě. Nevyhýbá se ani tématům, která vyvolávají rozruch, jako jsou například celibát, nutnost chodit ke zpovědi či neomylnost papeže.

Ježíšek se zřejmě rozhodl znovu se pokusit udělat ze mě lepšího a vzdělanějšího člověka, a proto mi nadělil tyto zajímavé knihy, za které mu velice děkuji a doufám, že se k nim brzy dostanu…

A pak už jel podle seznamu….Třetí díl úspěšné ságy Geniální přítelkyně jistě nemusím nikomu představovat. Dnes jsem dočetla druhý díl a už se velmi těším, až se znovu ponořím do příběhu přátelství Eleny a Liny.V pokračování románu Arabská žena sledujeme osudy Dorotiných dcer Miriam a Darji, stejně jako ženské části rodiny Salimiových, která je nucena po excesech fanatického Ahmeda opustit rodnou Libyi…

Další knížka, kterou nemusím představovat. Doufám, že najdu odvahu si tuto knížku s velmi silným tématem přečíst. Vidím to zase na květen, kdy budu číst, stejně jako vloni, knihy s tématikou druhé světové války.
I domnělý hřích se může stát důvodem k vraždě

Děsivá vize vraždy, která se právě děje. A ještě děsivější vize vraždy, která se teprve stane...


První a druhá část série New Orleans. Lisa Jackson je ostřílenou autorkou krimi thrillerů, tak jsem na ni zvědavá. Anotace vypadají velice dobře.

Tohle byly mé letošní vánoční přírůstky, za které ještě jednou Ježíškovi moc děkuji a těším se na jejich přečtení.

Budu ráda, když mi napíšete, jestli jste nějakou z knih četli, nebo jaké knížky jste našli pod stromečkem vy.

Čtení zdar

8 komentářů:

 1. Tak až na Lisu Jackson neznám nebo to není můj šálek kávy. Tobě a´t se knihy ale čtou moc hezky a máš z nich o to větší radost :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Nečetla jsem žádnou z knih, a Ježíšek taky nedonesl, ale nechal menší příspěvek :) CooBoo má na první tři měsíce naplánované skvělé kousky, takže zbývá jen počkat, až všechny vyjdou. :)

  OdpovědětVymazat
 3. Moc pěkné nové kousky :) Zatím jsem žádnou z těchto knih nečetla,ale některé jsou rozhodně v plánu :) Hezké čtení :)

  OdpovědětVymazat
 4. Dobré kousky, zaujal mě ten Singer, mrknu po něm.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :) Ten Singer je asi druhý díl, co jsem pochopila z anotace :)

   Vymazat