středa 3. ledna 2018

OHEŇ A VODA - Simona Ahrnstedtová


Originální název: En enda hemlighet
Překlad: Irena Lysáčková
Žánr: román pro ženy
Počet stran: 409
Vydal: Metafora s.r.o.
Rok vydání: 2017Oheň a voda je volným pokračováním románu Nepřátelé a milenci. I zde se znovu dostáváme mezi vysokou švédskou smetánku. Alexander De La Grip,  je bratr Natalie, hlavní hrdinky minulého dílu. Alexander je playboy známý z bulvárních časopisů, díky svému zájmu o krásné ženy a alkohol. Muž, který může mít kteroukoliv ženu na kterou si ukáže… Až na jednu.

Isobel Sorensenová je mladá, krásná lékařka, která pracuje jako dobrovolnice v organizaci Medpax, kterou založil už její dědeček a která se zabývá humanitární pomocí v Africe. Jezdí pomáhat do dětské nemocnice v Čadu, kterou tato organizace provozuje a také s Lékaři bez hranic. S Alexandrem se setkala několikrát, ale vždy ho ignorovala, protože si o něm nemyslela nic dobrého.Když se proto po návratu z Čadu dozví, že Alexandrova společnost je přestala finančně podporovat, myslí si, že za to může její chování k němu. Ale Alexander, který žije převážně v New Yorku, vůbec netuší, že jeho švédská společnost podporuje Medpax. Ale setkání s Isobel si náležitě vychutnává a její nepřístupnost ho dráždí. Rozhodne se proto, že Isobel získá…

A co Isobel? Jaký bude nakonec jejich vzájemný vztah a co se o sobě navzájem dozví?

"Když jste se mě ptala, co v New Yorku dělám, trochu jsem lhal."
"Tušila jsem to."
"Opravdu? Jste dokonce ještě chytřejší, než vypadáte. Tak jako tak, pokud zrovna nepařím, studuju. Psychologii, sociologii, ekologii, antropologii. Vlastně skoro všechno, co končí na logie."
Trochu zamrkala. "A proč?" zeptala se nakonec, jako kdyby se pokoušela rozluštit nějaký složitý vzorec, ale nepodařilo se jí to.
"To vám nemůžu říct, měla byste o mně ještě horší mínění."

Oheň a voda je klasický román pro ženy. Máme tu muže a ženu, kteří jsou rozdílní jako oheň a voda. On, krásný, bohatý playboy. Ona, krásná lékařka, která zachraňuje svět s platem, který on utratí za jediný večer.  Snaží se být silná a všem pomáhat, ale ve skutečnosti potřebuje dominantního muže, o kterého by se mohla opřít, i když si to zpočátku nechce přiznat. Oba se velice sexuálně přitahují, ale mají strach z citů a ze závazků.

Román se odehrává převážně ve Švédsku, ale také v Čadu. Milovnice romantiky si přijdou na své, protože tu máme noc na zámku, ples, svatbu, krásné šaty… Milovnice erotické literatury také, protože sexu je zde také dost a nejen toho vanilkového a ke konci tu máme i pořádnou dávku napětí.  To mě docela mrzelo, že tato akční část začala asi dvacet stran před koncem, protože by si zasloužila mnohem víc prostoru. Zkrátila bych ty jejich sexuální experimenty a přidala akčnosti… Nicméně, to, co Alexander pro Isobel udělá, mě dostalo do kolen...

Průběžně s příběhem Isobel a Alexandra sledujeme ještě příběh Alexandrova bratra Petera. Peter byl v první díle docela padouch, který si nyní nese následky za své činy v mládí. Přišel o manželku, postavení v zaměstnání i úctu kolegů a rodiny. Ve své samotě se postupně sbližuje s Ginou, mladou černošskou dívkou, která si na studium medicíny vydělává uklízením ve firmě, kde Peter pracuje. Gina pochází z velmi chudých poměrů na rozdíl od Petera. Starého Petera by nikdy dřív nenapadlo, zajímat se o dceru přistěhovalce z Afriky, tito lidé byli pro něj vždycky neviditelní, ale  nový Peter najednou vidí, v jaké bublině žil a s Ginou se cítí velice krásně. Příběh této dvojice mě bavil snad ještě víc než Isobel a Alexandra, protože mi bylo líto Petera, jak byl osamělý a bavilo mě sledovat, jak postupně a pozvolna vzniká jejich křehký vztah s hrdou Ginou.

Když to shrnu, do Alexandra jsem byla zamilovaná hned, byl lepším, než jak chtěl, aby ho vnímalo okolí. Petera mi bylo moc líto, v jaké žil křeči a osamělosti. Gině jsem velmi fandila, protože měla jasný cíl a rvala se se životem. Isobel mi nebyla úplně nesympatická. Od dětství žila docela osamělý život, díky svým sobeckým rodičům, kteří se věnovali zejména svým kariérám, ale chvílemi mi mírně lezla na nervy. Nevím proč, ale ty zrzavé superhrdinky úplně nemusím.Každopádně jsem se ale u tohoto románu, stejně jako u prvního dílu, dobře bavila. Má spád a odehrává se v atraktivním prostředí. Takže ideální odpočinkové čtení pro ty, které mají rády  romantické příběhy s příměsí sexu a napětí. Navíc nás autorka úplně na konci navnadila na třetí díl, který, zdá se, pojede na akčnější vlně.


Moje hodnocení je 90 %, protože to není úplně bezduchá romance, ale máme tu i dávku napětí, které mě osobně hodně bavilo.

Děkuji nakladatelství Metafora za možnost přečíst si tuto knížku, kterou si můžete zakoupit zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat