pondělí 26. února 2018

KNIŽNÍ PŘÍRŮSTKY # 2

Nějak se mi tu začínají hromadit nové knížky, tak nebudu zdržovat a rovnou ukážu, co jsem si koupila v Levných knihách - zase :)

Vítám Vás u druhých Přírůstků v tomto roceČERNÉ JEZERO - Hella S. Haasseová


Anotace: V Černém jezeře žije zlá Nenéh Kombel a číhá na mrtvé děti. To je pověst, která se donesla až k uším malého nizozemského chlapce, který v době před druhou světovou válkou žije v rodiči v Batávii a jehož jediným přítelem je domorodý kluk Urug, jen o pár týdnů starší než on. Tajemná hladina Černého jezera oba přitahuje jako magnet, aniž by zatím tušili, jak významnou roli bude hrát v jejich budoucím životě.
Hella S. Haasseová v Černém jezeru dokázala až impresionisticky vykreslit atmosféru nizozemské kolonie, kdy doslova cítíme exotické chutě a vůně. Dotkla se také palčivých politických problémů, které Západní Jávou v minulém století zmítaly. Ale především vytvořila nadčasový příběh o síle přátelství a o tom, jak se zdánlivě nerozluční přátelé mohou jeden druhému vzdálit.


Tato útlá knížečka vychází v edici Pestrá řada, která vypadá hodně zajímavě a já doufám, že se v Levných knihách objeví ještě i další tituly, které v ní vyšly. Naštěstí jsem objevila i další román z této řady a toBRAZILSKÉ NOCI - Vanessa Barbara


Anotace: Otto a Ada spolu spokojeně prožili půl století ve “žlutém domě”, než jednoho rána Ada znenadání zemřela. Otto je bez ní bezradný, to ona udávala rytmus společnému životu, starala se o běžné záležitosti a udržovala přátelské vztahy s lidmi ze sousedství: popleteným listonošem, který radši zpívá, než roznáší poštu, pomocným lékárníkem, který touží stát se plaveckým přeborníkem, ale zatím je aspoň odborníkem na vedlejší účinky všemožných léků, bývalým seržantem japonské armády panem Tanigučim a dalšími obyvateli poklidné čtvrti v nejmenovaném městečku v brazilském vnitrozemí. Otto se jen pomalu vyrovnává se svou ztrátou, učí se žít sám, bez energické Ady a její péče. A spolu s tím, jak chtě nechtě přichází do bližšího styku s okolním světem, naráží na další a další nesrovnalosti a zjišťuje, že celé společenství sousedů před ním něco tají.Pro latinskoamerickou literaturu mám odjakživa slabost, ať je to Isabel Allende nebo Gabriel García Márquez a  brazilská Vanessa Barbara je zdá se další vycházející hvězda. Těším se na její nejmenované městečko plné bizarních postaviček.
Poslední knížkou je romantický thriller jednoho z  nejprodávanějších francouzských autorů

DRUHÁ ŠANCE - Marc Levy


Anotace: Andrew Stilman, významný reportér New York Times, se právě oženil. Dne 9. července 2012 ráno běží podél řeky Hudson, když na něj najednou někdo zaútočí. Ucítí v zádech palčivou bolest a zhroutí se na zem. Když se probudí, píše se 7. květen 2012… Do svatby i do podivného útoku zbývají dva měsíce… Od tohoto okamžiku má šedesát dní na to, aby odhalil útočníka a zjistil jeho motiv, šedesát dní na to, aby zvrátil běh osudu.


Druhá šance je dobrá věc o občas si ji zaslouží asi každý, tak jsem zvědavá na Andrewa :) Každopádně krásná obálka o ceně ani nemluvím :)

To je z Levných knih všechno. Příště se mrkneme na recenzní výtisky a také na balík z Knižního klubu :) Mějte se hezky a dejte vědět, jestli jste některou z knížek četli nebo se chystáte :)
Ahoj :)

6 komentářů:

 1. Ahoj! Zajímavé kousky, ale asi bych nečetla ani jednu z knih. Nějak mě vůbec nezaujaly, abych je četla.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Sabi, však to je v pořádku :) Každý máme jiný vkus a každého baví něco jiného :) Děkuji za komentář :)

   Vymazat
 2. Zajímavé úlovky:) Ani jednu z knih neznám, ale třeba Druhá šance nevypadá špatně :) Asi se budu muset zajít podívat do LK :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jojo, už jsem tam taky dlouho nebyla :) :) :) Asi tři týdny :)

   Vymazat
 3. Docela mě zaujaly Brazilské noci, zkusím se po nich podívat :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě mrkni :) Celá tato řada má takový milý formát :)

   Vymazat