čtvrtek 1. března 2018

Knižní přírůstky # 3

Tak jsem tu zase s další nadílkou… Dnes tu mám recenzní výtisky a je to opravdu pestrý výběr ve všech směrech :)

DÍTĚ STASI - David Young (JOTA)


VÝCHODNÍ BERLÍN 1975. OTÁZKY JSOU NEBEZPEČNÉ. ODPOVĚDI MOHOU ZABÍJET.


Tento thriller se odehrává netradičně v roce 1975 v tehdejší Německé demokratické republice - NDR, to mě zaujalo, protože knih z této doby jsem moc nečetla… a udělala jsem dobře, že jsem se do ní pustila - více se dozvíte v recenziAnotace: Nadporučici Karin Müllerové je přiděleno vyšetřování smrti náctileté dívky, která se podle všeho snažila prchnout přes zeď - ale ze Západu.
Vyšetřování smrdí od počátku. Karin má jako členka Lidové policie z Východu omezené pravomoce, Stasi chce znát identitu mrtvé dívky, ale nepřeje si, aby vyšetřovatelka znala příliš mnoho odpovědí. Brzy je jasné, že někdo manipuloval s důkazy. Müllerová navzdory doporučením sleduje stopu, která překvapivě souvisí s někým jí velmi blízkým…
Dítě Stasi je poutavým příběhem, který kombinuje napínavé vyšetřování s retrospektivním vyprávěním. Jde o thriller z období před pádem Berlínské zdi, od kterého se nebudete moct odtrhnout.Odtrhnout jsem se skutečně nemohla a taky to byla docela silná káva, takže jsem byla ráda, že pro odlehčení můžu sáhnout po zcela jiném žánru a tím nebyl nikdo jiný než…
BOHYNĚ OSUDU ZE SALONU D'AMOUR - ANNA JANSSON (OMEGA)


Seznamte se s Angelikou, Bohyní osudu, která má už sedm let zavedené kadeřnictví a která se snaží dodat vašemu životu víc, než jen pěkný účes. Ale možná, že pro samé pomáhání nevidí, že je na obzoru velká láska


Anotace: Tady, kousek od starého Jižního náměstí, mám kadeřnictví. Pokud jste kolemjdoucí, prosím vstupte. když budete muset chvíli počkat, nabídnu vám mátový a bezinkový čaj ze své zahrádky. Dívám se na vás do zrcadla a přemýšlím, jak nejlépe vám mohu pomoci. Mé nůžky jsou jako kouzelnická hůlka. Mé barvy vás dokážou změnit k nepoznání, pokud chcete.
Když sedíte v křesle a já vás zakryju pláštěm, moje první otázka je vždy stejná: Co pro vás mohu udělat? A tím nemyslím jen vaše vlasy. Mám na mysli: Co mohu udělat pro váš život? K dispozici mám dvě otočné židle a nikdy není náhoda, že vedle vás sedí právě ten, kdo tam sedí….Na Bohyni jsem čekala dlouho, ale nakonec se ke mě dostala a přečetla jsem ji v, pro mě, rekordně rychlém čase, protože se opravdu dobře četla a byla takovým růžovým pohlazením pro duši. Více se dozvíte v recenzi :)

VAŘILA JSEM PRO PICASSA - CAMILLE AUBRAY (METAFORA)

ROMÁN O UMĚNÍ, LÁSCE A JÍDLE V ČAROVNÉ PROVENCI

Protože už máme zimu docela dlouho, na chvíli se prohřát ve slunné Provenci nám může udělat jedině dobře :)ANOTACE: Provence, jaro 1936: v přímořském městečku Juan-les-Pins panuje mimosezonní klid. Sedmnáctiletá Ondine, matčina pravá ruka, pracuje ve vyhlášené rodinné restauraci Café Paradis. Příjemným vytržením je pro ni nový zákazník z Paříže, slavný Pablo Picasso, vystupující pod falešným jménem. Ondine mu v pronajaté vile připravuje obědy.
Picasso se ocitá na životní křižovatce a tajný pobyt u moře v Provenci mu může jenom prospět. Ondine začíná díky němu objevovat své schopnosti, talent i touhy. Setkání s Picassem ovlivní její život na dlouho dopředu, přestože každý z nich jde dál svou cestou.

New York, současnost: úspěšná hollywoodská maskérka Céline přijíždí na Vánoce domů a dozvídá se od matky, že její babička Ondine kdysi vařila pro Picassa. Pod vlivem náznaků o tajemné rodinné historii se vydává na jih Francie. V omamné atmosféře Azurového pobřeží a za pomoci několika excentrických přátel z kurzu vaření se Céline konečně může otevřít budoucnosti. Objevuje pravdu nejen o sobě a své rodině, ale také odvahu důvěřovat vlastní intuici.

Vařila jsem pro Picassa je čtivý román plný barev a překvapivých dějových zvratů, který vypráví o umění, provensálské kuchyni, rodinných vztazích a síle tvůrčího přístupu k životu. Podmanivý příběh, inspirovaný jediným málo známým obdobím Picassova života, proplétá fiktivní postavy s historickými v kulisách kouzelné jižní Francie.Tři knížky, třech různých žánrů, ze třech různých období...miluju tu rozmanitost :) Co vy? Mějte se krásně :)P. S. Za recenzní výtisky samozřejmě velice děkuji :)

6 komentářů:

 1. Krásné přírůstky :-) Koukám, že nejsem jediná, kdo bohyni přečetl dost rychle :-D Jsem zvědavá na recenzi. Picassa mám už z půlky za sebou a je to čtivé. Jen jsem ho momentálně odložila pro jednu knihu z Omegy, která mi tento týden došla a nalákala i svou ukázkou z jejich stránek. Já pořádnou rozbalovačku budu dělat nakonec zítra. stále čekám knihu Bety a když jsem vydržela do dneška, tak ten pátek už doklepu taky :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jojo, Bohyni jsem měla přečtenou taky rychle :) Jsem zvědavá na Tvoji rozbalovačku :)

   Vymazat
 2. Dítě Stasi vypadá lákavě :-) snad bude recenze co nejdříve :-D

  OdpovědětVymazat
 3. Ty jo, zaujaly mě všechny knížky:D. Nejvíc asi vařila jsem pro Picassa:)
  Windy pink style

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na Picassa se za chvíli chystám :) Jinak ty dvě super, i když žánrově každý jinde :)

   Vymazat