sobota 31. března 2018

KNIŽNÍ PŘÍRŮSTKY # 4

Tak nadešel čas splnit opět tu “nenáviděnou” povinnost, objednat si knížky z Knižního klubu!!!! Jupííí!!!!

Vítejte u Knižních přírůstků :)
Úplně neplánovaně se mi tu nakupilo celkem dost knížek od českých autorů, takže jdeme hned na ně….


ZPOCENÁ ZÁDA - Sára Saudková

Ačkoliv Sáru moc nemusím, na tuhle knížku jsem byla zvědavá, protože mě zaujala svým námětem a musím říct, jelikož ji už mám přečtenou, že mě Sára překvapila :)
ANOTACE: Strhující příběh dobře situovaného právníka Davida, který žije pro svou rodinu a práci a vede zdánlivě šťastný a spořádaný život čerstvého čtyřicátníka.
Pod taktovkou jeho ženy mu probíhají dny bez sebemenšího překvapení, vše je naplánované, idylické a úspěšné. Jen neochotně si David uvědomuje, že rezignoval na jakékoliv dobrodružství a cokoliv nečekaného. Do cesty mu však vstoupí záhadná žena, která se stává jeho vstupenkou do doposud neznámého světa volnosti, prostopášnosti a sexuálního osvobození. Přestože se mu všechno rozpadá pod rukama a on sám se řítí do katastrofy, cítí David, že žije naplno. Je třeba se rozhodnout, zda chce ztratit svůj spolehlivý, jednotvárný a pohodlný život a přijít o všechno, co léta budoval a na co si zvykl, výměnou za nejisté štěstí. V sázce je hodně a on není žádný hrdina.
Přímočará, otevřená až neslušná kniha o světě mužů, jaký skutečně je.
VÍKEND V LONDÝNĚ - Jan Folný

A máme tu podobné téma jako u Sáry… muž a krize středního věku… nějak mě to teď bere :)

Petr sedí holým zadkem v heřmánkovém čaji a sní o divokém sexu. Marek plánuje sebevraždu. Adam chce svatbu a možná i dítě.
ANOTACE: Průměrný český muž se dožívá sedmdesáti šesti let, což znamená, že jste-li muž a je-li vám čtyřicet, nacházíte se ve druhé polovině svého života. V té horší polovině. Dostavuje se úzkost z toho, kolik vám zbývá času, kým jste se stali a kým už nikdy nebudete. Šance na změnu vám připadají mizivé a začínáte si uvědomovat konečnost svého života. A pokud máte navíc pocit, že jste v té první půlce něco zanedbali, nestihli nebo si ji dostatečně neužili, právě teď přichází poslední možnost to napravit.
Tři kamarádi a bývalí spolužáci se chystají na víkendovou pařbu v Londýně, při které chtějí oslavit své čtyřicátiny. Chlast, sex, jídlo, fotbal a kecy o všem i o ničem. To všechno proto, aby zahnali společný neklid z toho, že v jejich životech nadešel čas bilancovat. Během nadcházejícího víkendu se však změní víc než jen jejich věk.


KAVKY NAD MĚSTEM  - Vlasta Dušková


ANOTACE: Strhující román líčí příběh tří generací českoněmecké rodiny z Českého Krumlova, města, kde napětí mezi obyvateli německé a české národnosti vládlo už před vznikem Československé republiky a v letech, která následovala, se ještě stupňovalo. Nástup fašismu zpřetrhal letité, křehce fungující rodinné svazky a následky nejen fašismu, ale i poválečného vyhnání Němců poznamenaly všechny účastníky příběhu na několik desetiletí.
Sledujeme osudy relativně zámožné německé rodiny Weberů, jejichž dcera Gréta, opuštěná svou velkou láskou, se navzdory nesouhlasu příbuzenstva provdá za Čecha, který ji bezmezně miluje, ale bezděky ji odcizuje německým rodičům a sourozencům.Tuhle knížku jsem objevila úplně náhodou, ale protože téma česko-německých vztahů v poválečném Československu mě docela zajímá, nemohla jsem si ji nechat ujít…PATRICIE - Veronika Matysová


ANOTACE: Když drobnou rusovlasou dívku srazí auto a je převezena do nemocnice, nejprve to vypadá jako běžná nehoda. Dívka se však stále neuzdravuje a mladá lékařka Nina pojme podezření, že všechno zdaleka není tak, jak by mělo být. Postupně odhalí šokující skutečnost - zanedbávané, odstrkované dospívající dítě zcela propadlo alkoholu, který krade a rafinovaně skrývá i na nemocničním oddělení.
    Patricie však je zároveň nesmírně citlivá dívka s vypravěčským nadáním a Nina se pouští do nelehkého boje za záchranu mladého života. Vezme si dívku k sobě a drama, v němž se v Patricii sváří touha po překonání závislosti, nedůvěra k dospělým a klíčící náklonnost k mateřské mladé lékařce, začíná....Veroniku Matysovou znám ze sociálních sítí, takže když jsem její knihu viděla za tak báječnou cenu, rozhodla jsem se, že si ji koupím a pak přečtu. Jsem zvědavá… Navíc zaujala i moji dceru, která se zatím čtení úspěšně vyhýbá
PEVNOST DEVÍTI VĚŽÍ - Akbar Omar Qais


Příběh afghánské rodiny


Anotace: Qais se narodil v Kábulu, jeho otec byl učitel fyziky, matka pracovala jako úřednice v bance a početná rodina žila s ostatními příbuznými v rozlehlém domě Qaisova dědečka. Autor s nostalgií popisuje poklidný život, rodinné slavnosti na zahradě, záhony kvetoucích růží a pelargonií i vůni jabloní, které si nechal dědeček přivézt z Ameriky. Líčí posezení pod obrovskými korunami platanů, podzimní pouštění draků a bezstarostné hry s bratranci, s nimiž vyráželi na piknik k jezeru a do kopců. Jednoho dne se však všechno změnilo. K moci se dostali mudžahedíny, a když na Kábul začaly dopadat rakety, musela Qaisova rodina opustit milovaný domov a vydat se na dlouhou strastiplnou pouť do neznáma. Pozoruhodná vzpomínková kniha, v níž se autor vrací do dětství a popisuje Afghánistán předtím, než se přes krajinu přelila historie - Rusové, mudžahedíni, Talibán, nekonečná válka, která zničila vše, co jí stálo v cestě a rozvrátila starobylou kulturu.


Tahle knížka stála celých devět korun a jelikož mě příběhy z téhle oblasti zajímají, nebylo co řešit.ŽIVOT VZHŮRU NOHAMA - Jo Plattová
ANOTACE: Když třicetiletou Rosalind zanechá její snoubenec bez vysvětlení před oltářem, zdá se jí, že její život pro ni skončil. Zanedbávání práce se u ní brzy zvrhne v nonstop sólo alkoholový večírek. Ani sprchovat se jí už nechce tak pravidelně, jak by si představovala její matka. Ros se zkrátka do smutku umí položit se vším všudy. Teprve prostředí St. Albans, kam se přestěhuje z Londýna, a práce v antikvariátu Kapitoly, jehož se stane spolumajitelkou, by pro ni mohly znamenat nový začátek. Notně ji podporují i její kolegové, v životě neméně nesmělí. Andrew je dostatečně intelektuálně na výši i dostatečně nepřístupný, George zase až příliš rozkošná a až příliš laskavá a volnomyšlenkářská, šarmantní penzistka Joan zbožňuje amatérské divadlo a občas se taky rána svlékne na veřejnosti. Proč nebýt sám sebou, no ne? Když má ale Ros konečně pocit, že by se život mohl začít zlepšovat, její nadmíru zarostlý soused Daniel zaklepe na dveře s kyticí a nervózním výrazem a dost smutnými novinkami….

Tak to je z Knižního klubu všechno, opět mix žánrů a mě nezbývá než doufat, že se alespoň k některým dostanu co nejdřív :)A jako vždycky budu ráda, když mi dáte vědět, jestli jste nějakou z knížek četli nebo se chystáte.

Mějte se krásně...

2 komentáře: