pátek 20. dubna 2018

KNIŽNÍ PŘÍRŮSTKY # 5

Úplně jsem zapomněla, že jsem vám ještě neukázala nejnovější recenzní výtisky… není náhodou jaro? :) Takže tady jsou…KNIHY OMEGA

Velikou oklikou se ke mně konečně dostala dlouho očekávaná

KNIHKUPKYNĚ - Cynthia Swanson

Anotace: 1962: V New Yorku jsou možná zlatá šedesátá léta, ale v Denveru - jako v mnoha jiných městech - je to jinak: život svobodné dívky po třicítce je téměř bohémský. Osmatřicetiletá Kitty Millerová se smířila se svým netradičním životem. Kdysi měla vážnou známost, ale nevyšlo to. Teď se naplno věnuje svému knihkupectví a každý večer se vrací do svého útulného domu.

A pak jsou tu ještě ty sny…

1963: Katharyn Anderssonová je provdaná za Larse, lásku svého života. Žijí v dokonalém domě na předměstí Denveru, což je ideální místo pro výchovu dětí. Katharyn má všechno, po čem Kitty vždycky toužila. Jenže Katharyn existuje pouze tehdy, když Kitty spí.

Zpočátku si Kitty výlety do světa snů užívá. Ale s každou další nocí se noční okouzlující život stává skutečnějším. Když se hranice mezi oběma světy začnou stírat, Kitty najednou čelí nejisté budoucnosti. Jakou cenu musí zaplatit, aby mohla zůstat? A co musí obětovat, pokud chce odejít?


Knihkupkyni už mám přečtenou a recenze na ni bude za pár dní. Asi úplně nesdílím všeobecné nadšení, ale na druhou stranu ji v žádném případě nezatracuji….Další knížka z Omegy, kterou jsem získala v recenzním konkurzu je thriller
V ÚKRYTU - Liz Nugent

Anotace: Lydia Fitzsimonsová žije v dokonalém domě se svým milujícím manželem a synem. Jen jedna věc jí chybí k tomu, aby byl její život perfektní - vůbec ovšem nečeká, že česta k jejímu dosažení povede k vraždě.
    Lydia je však i přesto odhodlaná jít si za svým cílem, ať to stojí, co to stojí.


Na tuhle knížku jsem hodně zvědavá tím spíš, že jsem na ni zaznamenala samé kladné ohlasy. Stejně tak jako na další knížku z nakladatelství Metafora, kterou právě čtu…

https://www.knihydobrovsky.cz/v-ukrytu-59695689

NAKLADATELSTVÍ METAFORA


ŠŤASTNĚ AŽ DO SMRTI - Anna Ekbergová

Anotace: Napínavý thriller o úkladné, dokonale naplánované vraždě. Dramatický příběh o majetnictví ve vztahu, o vášni, sexu a tajemství druhých. Pravdivá sonda do manželství, kde je i přes vnější dojem vše nakřivo.
Christian a Leonora. Manželé kolem padesátky, přes dvacet let spolu. Měli by být šťastní. Mají všechno: peníze, krásný dům i společenské postavení. Zákeřná nemoc jejich osmnáctiletého syna je na ústupu a před nimi se otevírá světlá budoucnost. Nebo snad ne? Jednou v noci Christian dostává SMS, a když odmítne Leonoře zprávu ukázat, vzbudí v ní podezření.
Na Christianově pracovním večírku se její podezření potvrdí. Přistihne manžela při sexu s kolegyní, mladou architektkou Zenií. Později Christiana konfrontuje, ten vše zapírá a je rozhodnutý ji opustit. Leonora se s tím nechce smířit, vydírá Christiana kvůli finančnímu podvodu.
V bezvýchodné situaci se Christian rozhodne, že se musí ženy zbavit. Počká si na Leonoru ve firemní dodávce na silnici v lese, kam chodí běhat a srazí ji. Vrátí se domů, nalije si drink a vtom se objeví Leonora. Co to vlastně udělal?


A od stejné autorky jsem od nakladatelství Metafora dostala v elektronické podobě ještě její první román


ZTRACENÁ  - Anna Ekbergová

Dánský milostný thriller o rodinných poutech, smrti i osudové vášni

Anotace: Brilantní dánský thriller o chamtivosti, vraždě, podvodu a osudových rozhodnutích zavede čtenáře do malebných dánských vesnic, ale i do majestátních sídel a nebezpečného podsvětí Kodaně.
Louisa je mladá žena, která žije s přítelem Joachimem na malém Christianově ostrůvku, kde také provozuje kavárnu. Jednoho letního dne, během nejrušnějšího období roku, za ní přijde muž s tvrzením, že Louise je jeho manželkou Helenou, která se beze stopy ztratila před třemi lety. Žena na fotografiích, které jí ukáže, se Louise skutečně velmi podobá. Policie se pouští do vyšetřování, při němž vychází najevo, že Louisa má na hlavě jizvy po zranění. Mohlo by to být příčinou ztráty paměti?
Louisa je skutečně Helena Söderbergová, dědička obchodního impéria, Edmundova manželka a matka dvou dětí. Musí se rozloučit s Joachimem a začít “nový” život či spíš se vrátit k tomu starému, na který si však vůbec nevzpomíná. Co se skutečně přihodilo té noci, kdy Louisa/Helena zmizela?
Děj intenzivního thrilleru je neustále dva kroky před čtenáři a zápletka nezadržitelně spěje k překvapivému rozzuzlení.Mám tu tedy tři thrillery, takže jsem zvědavá, který z nich, se mi bude líbit nejvíc… Za všechny knížky samozřejmě oběma nakladatelstvím velice děkuji. A co vy? Četli jste některou z knih a která se vám nejvíc líbila? Dejte mi vědět a krásné jaro :)


8 komentářů:

 1. Knihkupkyni jsem četla a bavila mě. Šťastně až do smrti byla vyloženě pecka, takže přeju příjemné počtení :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji Katy :) Obě už mám přečtené, takže recenze budou brzy :)

   Vymazat
 2. Šťastně až do smrti mám už za sebou a jak píše Katka, byla to pecka. Budu se těšit na tvé názory a přeji hezké čtení :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Pěkné nové kousky :) Šťastně až do smrtí a Knihkupkyně vypadají vážně dobře :) a Ztracená mě bavila :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :) Ty dvě už mám přečtené, teď jdu na Úkryt a pak přijde na řadu Ztracená, po Šťastně až do smrti jsem na ni dost zvědavá :)

   Vymazat
 4. Z těchto jsem zatím ani jednu nečetla, ale V úkrytu mám doma a celkem jsem na knížku zvědavá. Šťastně až do smrti vypadá skvěle :-) ať se líbí:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji Marci :) No Šťastně až do smrti mě šokovalo :) Dnes začínám V úkrytu, taky jsem zvědavá :)

   Vymazat