pondělí 21. května 2018

KNIŽNÍ PŘÍRŮSTKY # 6

Ahoj milí čtenáři,

po delší době jsem zavítala do Levných knih. A protože jsem šťastnou majitelkou dárkových  poukázek, kdykoliv jdu kolem, musím tam povinně nakouknout :)Ale jelikož se snažím svou nakupovací vášeň poněkud krotit, mám tu pouze dva kousky a to tytoMÁ POSLEDNÍ VÉVODKYNĚ - DAISY GOODWINOVÁ

Přiznám se bez mučení, že na téhle knížce mě v první řadě zaujala obálka, protože je krásná a romantická. A protože Panství Downton jsem sledovala, aspoň teda několik prvních řad, takže jsem neodolala…Anotace: Cora Cashová tráví léto roku 1893 tak jako vždy se svými rodiči v úchvatném sídle na Rhode Islandu. Debutantský ples na Cořinu počest má ukázat, že rodina Cashových má vše, o čem kdo může snít, ale veřejný skandál a následná tragédie poodhalí skutečnost. Cora se svou nemilosrdnou a panovačnou matkou odjíždí do Anglie, aby splnila jedinou úlohu, k níž byla vychována - aby se vdala za muže se šlechtickým titulem a zajistila rodině jedinou věc, kterou si za za peníze nekoupí. Do Anglie s Corou putuje i její osobní komorná Berta, pyšná na to, že jako jedna z mála černošek dosáhla na tak vysokou pozici. Jenze poměry na starém kontinentě ukáží oběma, že peníze a svoboda mají za oceánem docela jinou váhu.
Když se Cora po první neúspěšné sezóně náhodou setká s vévodou Ivem z Warehamu a přes počáteční nevraživost se do něj zamiluje, nakrátko se zdá, že Anglie byla úspěšně dobyta. Sotva se však novomanželé usídlí na nevlídném Lulworthu, Cora pozná, že se zapletla do hry, jejíž pravidla jí nikdo nevysvětlil.
Má poslední vévodkyně čtenáře okouzlí atmosférou fin de siécle a vykreslí poměry aristokracie a služebnictva v době, kdy se jejich svět začal nenápadně stýkat na cestě k novému století.TAJNÁ DCERA  - SHILPI SOMAYA GOWDA

Dojemné líčení osudů žen z různých světů, jež strhne čtenáře přesvědčivostí a hlubokou pravdivostí.


Anotace: Život doktorky Somer se odvíjí přímo ideálně: Právě se vdala a zahájila lékařskou kariéru v San Francisku. Pak ale přijde rána z čistého nebe - dozví se, že nikdy nemůže mít vlastní děti.
A ve stejném roce se v Indii chudá matka Kavita rozhodne zachránit novorozenou dceru před jistou smrtí tím, že ji odloží do sirotčince. Ten krok ji bude pronásledovat až do konce života a ovlivní nejen její osud, ale i osud ženy na opačném konci světa.
Somer s manželem adoptují Ašu z bombajského sirotčince. Aša prožije ve Státech šťastné dětství, přesto však pátrá po svých indických kořenech i po tom, proč ji biologičtí rodiče odložili. Nakonec dospěje ke smíření s oběma protichůdnými světy, do kterých patří.
Román Tajná dcera ukazuje nevyzpytatelné cesty osudu i dalekosáhlé důsledky, jež má každé naše rozhodnutí pro nás i naše rodiny, včetně neporazitelné síly lásky ve všech jejích podobách.Od této spisovatelky už vlastním knížku Zlatý syn, na kterou jsem slyšela jenom chválu a přiznám se, že po Tajné dceři jsem pokukovala už před rokem. Takže, jsem byla nadšená, když jsem ji našla v Levných knihách  doslova za pár korun. Díky! :)Tak to je pro dnešek všechno, jestli jste některou z knížek četli, budu ráda, když mi napíšete, jak se vám líbila. Příští přírůstky budou ve znamení českých autorek, tak se těšte.

Mějte se krásně

Ahoj

6 komentářů:

 1. Ahoj :-)
  Zaujala mě Má poslední vévodkyně. Jsem tedy moc zvědavá, co na ní pak řekneš.

  OdpovědětVymazat
 2. Levné knihy jsou zlo 😀 ještě že je mám celkem daleko. Ani jednu z knížek neznám, ale vypadají zajímavě. Přeji hezké čtení.🙂

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jo, naštěstí jsem už podruhé dostala k narozeninám poukázky, které mi vloni vydržely na celý rok, ale letos teda nevím :) :)

   Vymazat
 3. Tajnou dceru jsem v LK prošvihla. Nevěděla jsem, zda do ní jít a teď, když už to vím, tak na pobočce již není :)) Přeji pěkné čtení :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji Šáry :) Třeba ji ještě seženeš... nebo v e-shopu :)

   Vymazat