úterý 20. listopadu 2018

KNIŽNÍ PŘÍRŮSTKY #11

Minule jsem vám slíbila ukázat nějaké recenzáčky, takže tady jsou….
Nakladatelství Metafora

ZNIČÍM TĚ A VEZMU SI CO JE MÉ

Mrazivý psychologický román o ženě, která se chystá zničit svou sokyni
Anotace: Kathy pro většinu lidí představuje dokonalý obrázek šťastné a úspěšné moderní ženy. Má krásného chlapečka, chytrého, přitažlivého muže a atraktivní práci. Ale ne každý se tím nechá oklamat. Její podřízená Heja zná pravdu: ví o trhlinách Kathyina manželství, jejích pochybách i obavě z pracovního neúspěchu. Konečně je Heja přesně tam, odkud může Kathy zničit. Pokud se jí to podaří, získá to jediné, po čem touží nejvíc. V tomto chytře vystavěném románu o žárlivosti, rivalitě a lži je strach jedné ženy zbraní té druhé.Metafora tyhle psychologické thrillery prostě umí o čemž už jsem se nejednou přesvědčila.

A také jejich životopisnou řadu, která je charakteristická svými obálkami. Z této řady je další román o počátku kariéry Christiana Diora

NÁVRHÁŘ - Marius Gabriel

Anotace: Paříž, rok 1944. Celé město oslavuje osvobození Francie a čerstvě vdaná Copper Reilly je uvězněná v nešťastném manželství. Místo, aby se věnovala kariéře novinářky, sedí doma, píše články za věčně opilého kamaráda a čeká na záletného muže. Jedna manželova nevěra stíhá druhou až pohár přeteče a Copper od muže odejde.
Sama v Paříži nečekaně potkává velmi nepravděpodobného přítele: podivínského návrháře ve středních letech. Jeho vrozená nesmělost a nechuť k publicitě i slávě si protiřečí s troufalou brilantností jeho návrhů. Jmenuje se Christian Dior.
Copper rychle rozpozná jeho mimořádné nadání a pobízí ho, aby se osamostatnil. Vzájemně si dodávají odvahu žít své sny. Zatímco se Paříž vzpamatovává z války a nachází svůj někdejší šarm, Christian si buduje vlastní módní dům a Copper se vrhá do divokého světa žurnalistiky a stává se zahraniční korespondentkou předních amerických časopisů pro ženy.
Příběh o přátelství, lásce, hledání krásy a sebeuplatnění čerpá ze skutečných historických událostí, především ze života Christiana Diora.
Z této řady beletrizovaných životopisů jsem četla ještě Labutě z Páte avenue a Gala Dalí
Další dvě knížky jsou od českých autorek, které se mi ozvaly samy a obě mi udělaly velikou radost, protože jejich knížky mám velmi ráda. Píšou čtivě a i komunikace s nimi je perfektní.

Paní Jana Richterová se mi ozvala se závěrečným pátým dílem ze série ZAHRADA, který se jmenuje HOSTINA. Tato pentalogie, která se žánrově řadí do městské fantasy a částečně v sobě nese i prvky magického realismu byla pro mě velkým a velmi milým překvapením minulého  (předminulého) roku. Nic jsem od ní nečekala, a dostala jsem příběh, který mě strhnul, úplně pohltil a který jsem označila jako jeden z nejlepších, který jsem v daném roce četla. Nyní tedy autorka přichází s posledním dílem a já jsem na něj velmi zvědavá, jak to celé dopadne….

ZAHRADA - HOSTINA - Jana Richterová

Anotace: Zahradníkův rok se sklání k závěrečné sklizni a je třeba nejvyšší opatrnosti, aby plody jeho práce zůstaly uchráněny. Anna bloudí neobývanými zámeckými pokoji, v nichž objevuje tajemství rozvracející klid, až se její potemnělý svět stane polem, na němž svádí zoufalý boj o vše, co je jí drahé. Zatímco Julie s Marou revoltují proti patriarchálním předsudkům, Áron je tvrdě konfrontován s důsledky vlastních minulých rozhodnutí. Existuje pro něj ještě únik z pasti nebo skutečně zaplatí do posledního a nejmenšího? V rozštěpené Komendě to vře a není vůbec jasné, kdo hraje s kým. Zdá se, že rudovlasou čarodějku dělí od konečného triumfu už jen pouhý vlásek. Bude nakonec Michalova věž rozdrcena? A je smrt skutečně ultimátní prohrou?
A protože předchozí díly vyšly již před delší dobou, dovolím si malé připomenutí :)
Další česká autorka, které vyšel nový román je Viktorie Besó. Ve svých románech se zabývá především vztahy mezi muži a ženami a také své hrdiny ráda vysílá na cesty a i v jejím nejnovějším díle tomu nebude jinak…

KDYBYCH TĚ NEPOTKAL - Viktorie Besó

Anotace: Pragmatický Richard si vychutnává svobodný život v reklamním světě. je spokojený, šťastný, nemá důvod si stěžovat. Až do chvíle, kdy potká ve své oblíbené kavárně tajemnou ženu. Její názory na život jsou zcela opačné, než jeho, přesto, anebo právě proto ho zcela fascinuje. Ví o ní příliš málo, protože v osobních otázkách není sdílná, často mluví v záhadách, a klade otázky, kterým Richard vůbec nerozumí. Jejich společná sexuální energie však funguje dokonale a Richard si na ni brzy vypěstuje závislost.
Hlavní hrdinka působí sebejistě a vyrovnaně. Ale nebylo tak tomu vždy. Její dětství a dospívání bylo poznamenáno řadou negativních zkušeností, vedoucích k sebedestruktivnímu chování. V momentě, kdy se ocitla na prahu života a smrti, vstoupil do jejího života On, důležitý muž, který jí pomohl pochopit, že to, co považovala doposud za prokletí, je v podstatě veliký dar.
Retrospektivní dějová linie, prolínající se kapitolami přítomnosti ilustruje proměny hlavního hrdiny a zároveň postupně poodhaluje skutečnou identitu jeho partnerky. Prozrazuje příčiny jejího podivínství a důvody, které ji přinutily strávit významnou dobu cestováním po světě a studiem dávných kultur.


A tady jsou předchozí romány Viktorie Besó:Tak to jsou moje nejnovější recenzní výtisky, které mě čekají v nejbližších dnech a za které velmi děkuji. Znáte některé z těchto knížek nebo autorů? Budu ráda, když mi dáte vědět…
Mějte se hezky a čtete :)

2 komentáře:

  1. Zničím tě...se mi hodně líbila :-) Budu se těšit na tvůj názor :-)

    OdpovědětSmazat
  2. Začala jsem ji číst včera a chytila mě hned :)

    OdpovědětSmazat